Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Rellik

Stran: [1] 2 3
1
Foto a video / [Vyřešeno]Inkscape - bug?
« kdy: Prosinec 16, 2015, 21:23:04 »
Zdravím vespolek. Mám jeden problémek se zmíněným programem. Pokud ho někdo používáte a jste zvyklí využívat vodící linky, tak víte, že je umístíte pomocí kliku na boční "měřítka" a jejich vytažením do prostoru kresby. Bohužel u mě to funguje tak, že po kliku a tažení potáhnu místo vodící linky celé okno programu. Linka naskočí taky, ale zůstane hned u měřítka. Je nahlášený nějaký bug nebo je to nějaká jiná chyba? Chtěl bych to vyřešit co nejdříve, jelikož ten program budu teď celkem potřebovat. Díky za odpověď.

EDIT:[Vyřešeno]

2
Ostatní hardware / [Vyřešeno]Bezdrátová klávesnice a myš
« kdy: Říjen 03, 2015, 18:34:57 »
Zdravím vespolek. Již nějakou dobu vlastním bezdrátový set klávesnice a myši - https://www.tsbohemia.cz/microsoft-wireless-desktop-800-usb-cz_d161923.html který do poslední aktualizace fungoval normálně. Teď kdy začnu psát něco rychleji, tak mi vynechává písmenka nebo naopak napíše jen to první několikrát po sobě. Něco podobného dělá i myš. Když scroluji na nějaké innnternetové stránce, tak poskakuje nahoru dolů. Při pohybu se seká jako by PC nestíhal. Vyzkoušel jsem přehhodit příjmač do jiného USB, v oooobojím vyměnil baterie. Když teď čtttu co jsem napsal, tak je to vviiiiět i tadddy...

Ukázka:
kkka     chhhhéhhho pssa  (normální  rychlostí napsáno - Ukázka rychlého psaní)

Má někdo nějaký nápad jak to opravit? Díky zzza případnou odpověd...

EDIT:[Vyřešeno]

3
Systém - ostatní / Šílěně pomalé vypínaní systému - MGA5
« kdy: Duben 10, 2015, 16:19:24 »
Zdravím vespolek. Měl bych jeden dotaz nebo spíš bych chtěl info ohledně vypínání MGA5. Oproti startu, který trvá pár sekund je vypínání až neskutečně pomalé. Například včera jsem dal vypnout PC a ani po20 minutách se nic nedělo, tak jsem to vypl natvrdo podržením vypinače. Dřív jsem to bral jako, že to stahovalo aktualizace a pak se to při vypínání nějak zapisovalo (moje dedukce). Nicméně včerejší prodleva trvající snad delší dobu než samotná instalace systému mě tuž trošku naštvala.
Bohužel nevím co přesně se u vypínání děje, ale spouští se tam nějaká služba (BSE, LSB, BSL nebo tak něco a shuting down) a to tedy nevím proč se něco spouští když to chci vypnout. Nemá někdo nějaké řešení nebo info proč to tak dělá?
Pro pořádek opakuji: Týká se to MGA5.
Jinak celý systém mám na SSD disku http://www.crucial.com/usa/en/ct128mx100ssd1 takže pomalostí disku to asi nebude (16Gb ram, i3-4330 CPU @ 3.50GHz).
Díky za jakoukoliv odpověď :)

4
Software - ostatní / Monitor sytému - GPU
« kdy: Březen 02, 2015, 18:37:32 »
Zdravím vespolek. Měl bych dotaz. Existuje nějaká aplikace na zobrazení vytížení grafické karty? Něco podobného jako je sledování systému - vytížení CPU (KSysGuard). Hledal jsem různě na internetu a asi jediné co jsem našel je aplikace pro Ubuntu "intel-gpu-tools"...
Díky za případné odpovědi..

5
Zdravím vespolek. Poslední cca měsíc pozoruju nepříjemnou věc - pokaždé když nejsem delší dobu u PC (spustí se spořič, pak vypne monitor), nejde se dostat zpět žádným možným způsobem (pohyb myší, stisk klávesy), dokonce nefunguje ani tlačítko tvrdého restartu PC. Neví někdo co by to mohlo způsobovat?
Systém jsem nedávno komplet přeinstaloval. Předtím jsem si toho nevšiml, nebo si to nepamatuju jestli to dělalo...
Dík za jakoukoliv odpověď...
Základní deska - http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4566#ov
Paměti 8Gb kingston,
Grafika intebrovaná
CPU i3-4330
MGA 4 - 64Bit

EDIT:[Vyřešeno]

6
Systém - ostatní / Lze změnit velikost diskových oddílů?
« kdy: Leden 24, 2015, 17:36:32 »
Zdravím vespolek. Vyskytla se mi nemilá věc. Při poslední aktualizaci systému se mi aktualizace odmítli nainstalovat, protože prý nemají dostatek místa na disku. Hned jsem se v MCC podíval na správu disků a zjistil, že mi opravdu na systémové části (/) zůstává 10Mb místa. :( A tak se ptám: dá se nějak tento systémový oddíl zvětšit na úkor oddílu "/home"? Nebo musím přeinstalovat celý systém a při instalaci si nastavit rovnou velký systémový oddíl? Jinak tohle rozmístění disku se mi při poslední instalaci nastavilo samo. Aktuálně to tedy mám: 12GB systém, 3,8GB swap a 95GB home... Pokud při tom přijdu o /home, tak mi to vůbec nevadí, jelikož na své data tam mám další disk (1Tb)...
Díky za každou radu..

7
Ostatní hardware / MCC a RAM
« kdy: Leden 16, 2015, 19:43:57 »
Zdravím vespolek. Není to sice nic závažného a ale celkem mi vadí, že v MCC v sekci "Hardware - prohlížení", není informace o pamětích RAM. V položce paměť je jen výpis tří "cashe" procesoru.  V KSysGuard je velikost paměti správná, nicméně mi to nic neřekne o paměti jako takové. Chtěl jsem si dnes dokoupit další modul a musel jsem kvůli tomu rozdělat PC abych zjistil co je tam zač... Neví někdo proč to tam není, nebo jak to vyřešit?

Základní deska které se to týká http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4566#ov

MGA 4 64bit KDE

8
Systém - ostatní / Mizení souborů
« kdy: Září 17, 2014, 19:32:58 »
Zdravím vespolek. Dnes jsem narazil na jednu dost nepříjemnou věc. Hledaj jsem nějaké soubory co jsem měl ve složce "záloha" na HDD (mám i vypálené). Trochu zděšením bylo, že celá složka a její podsložky neobsahovaly žádné soubory. Celá struktura zůstala (složky a podsložky), ale soubory nikde. Už jsem se s tím setkal i dřív, ale připisoval jsem to tomu, že jsem dělal zálohu na externí disk a nechal soubory přesunout. Teď jsem ale jistý, že konkrétně tuto složku a ještě pár dalších jsem vůbec nekopíroval - spíš naopak - kopíroval jsem to zpět na HDD z DVD... Nesetkal se s tím někdo? Co může být příčina? Ještě podotknu, že PC je komplet nový (cca 4 měsíce).

MGA4, KDE, 64bit


9
Zdravím vespolek. Poslední dobou mě trápí jedna věc - pokud dám upload většího souboru na web (např uschovna.cz), tak mi zkolabuje připojení k internetu. Větším souborem myslím i fotku o velikosti větší než 5Mb. Zkoušel jsem i resetovat internetový přijímač (O2 - comtrend VR3026e), ale výsledek stejný. Nepotkalo někoho něco podobného? Co může být příčinou?
Ještě dodám, že pokud odesílám něco většího pomocí FTP (Filezilla), tak problém žádný není...
Může za to firefox, který v aktuální verzi (v.27.0) neumí naplno načíst ani flickr?

10
Síť a Internet / [Vyřešeno] phpMyAdmin + něco navíc
« kdy: Duben 25, 2014, 18:36:37 »
Zdravím vespolek. Tak jsem včera dělal novou instalaci celého systému a nějak se nemůžu domluvit s phpMyAdminem. Všechno funguje - apache server, php, mysql. Nainstaloval jsem phpMyAdmina a nefaká. Zůstane bílá obrazovka a po zobrazení zdrojového kódu, taky prázdno. Neporadí někdo co s tím?

Kdyby pak někdo věděl ještě jak doinstalovat plugin "Multibyte String extension" a "Bundled GD extension" byl bych taky vděčný. Už to hledám X hodin a nikde nic kloudného k nalezení není :(

EDIT:[Vyřešeno]

11
Zdravím vespolek. Kolega z práce chce přejít na linux z WXP. Kvůli dospívající dceři má nainstalován program Hlídací pes, kvůli jejím jistým aktivitám, které nebudu dále rozepisovat a ani mi o nic moc neřekl, ale to je celkem jedno. No k dotazu. Chtěl by vědět zda je nějaký takový program ve verzi i pro linux. Něco málo, jsem už o tom hledal, ale mo toho nenašel. Jen starou diskuzi (2008) na Ubuntu fóru, kde jsem dospěl k programu "PyKeylogger", což vzhledem k stáří příspěvků asi nebude to pravé ořechové. No a jelikož bude nováčkem v linuxu, tak by to chtělo nějakou "klikací" verzi (ne terminál), i když je celkem chápavý a možná by to pochopil i tak (pokud bych to pochopil i já) :)
Díky za případné rady...

12
Zdravím vespolek. Měl bych jednu otázečku. Dnes mi systém nabídl aktualizace a tak jsem je dal instalovat. Nainstaloval jich pár a nahlásil chybu instalace. Po pátrání co způsobilo chybu, jsem zjistil, že nemám místo na systémové části disku. Dá se tato část disku zvětšit na úkor /home ? Tuto část totiž vůbec nepoužívám (mám dva disky a data mám na tom druhém). Díky za odpověď.

EDIT:[Vyřešeno]

13
Software - ostatní / Foto Paradies - DM
« kdy: Prosinec 04, 2013, 08:24:04 »
Zdravím vespolek. Mám jeden problémek, který jsem dřív neměl. Používám offline klienta pro odesílání fotografií ke zpracování ze stránek http://www.dm-digifoto.cz/ Bohužel mi při posledním otevření programu nainstalovala aktualizace, která asi nebyla zrovna ok, jelikož při odeslání objednávky program spadne. Chtěl jsem nainstalovat původní verzi co mám uloženou, ale ta mi při instalaci vyhodí chybu:
Kód: [Vybrat]
[rellik@localhost setup_dm_paradies_foto]$ sh install.pl                                                                               
install.pl: řádek 9: $'\r': příkaz nenalezen                                                                                           
install.pl: řádek 10: use: příkaz nenalezen                                                                                             
install.pl: řádek 10: $'\r': příkaz nalezen                                                                                   
install.pl: řádek 11: use: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 11: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 12: use: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 12: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 13: use: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 13: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 14: use: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 14: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 15: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 19: my: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 19: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 20: my: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 20: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 21: my: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 21: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 22: my: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 22: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 23: my: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 23: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 24: my: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 24: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 25: my: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 25: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 26: my: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 26: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 27: my: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 27: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 28: my: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 28: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 29: my: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 29: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 30: my: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 30: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 31: my: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 31: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 32: my: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 32: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 33: my: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 33: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 34: my: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 34: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 35: my: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 35: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 36: my: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 36: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 37: my: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 37: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 38: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 39: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 43: my: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 43: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 44: my: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 44: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 45: my: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 45: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 46: my: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 46: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 47: my: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 47: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 48: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 49: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 53: my: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 53: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 54: my: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 54: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 55: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 56: [0]: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 56: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 57: [1]: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 57: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 58: [2]: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 58: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 59: [3]: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 59: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 60: [4]: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 60: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 61: [5]: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 61: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 62: [6]: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 62: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 63: [7]: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 63: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 64: [8]: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 64: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 65: [9]: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 65: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 66: [10]: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 66: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 67: [11]: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 67: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 68: [12]: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 68: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 69: [13]: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 69: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 70: [14]: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 70: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 71: [15]: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 71: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 72: [16]: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 72: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 73: [17]: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 73: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 74: [18]: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 74: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 75: [19]: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 75: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 76: [20]: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 76: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 77: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 78: [0]: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 78: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 79: [1]: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 79: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 80: [2]: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 80: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 81: [3]: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 81: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 82: [4]: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 82: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 83: [5]: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 83: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 84: [6]: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 84: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 85: [7]: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 85: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 86: [8]: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 86: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 87: [9]: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 87: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 88: [10]: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 88: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 89: [11]: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 89: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 90: [12]: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 90: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 91: [13]: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 91: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 92: [14]: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 92: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 93: [15]: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 93: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 94: [16]: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 94: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 95: [17]: příkaz nenalezen
install.pl: řádek 95: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 96: $'\r': příkaz nenalezen
install.pl: řádek 97: chyba syntaxe poblíž neočekávaného tokenu „(“
'nstall.pl: řádek 97: `my @ANSWER_YES_LIST = ($TRANSLATABLE[0], $TRANSLATABLE[1]);
[rellik@localhost setup_dm_paradies_foto]$
Přičemž dříve instalace proběhla bez problémů. Zkoušel jsem to instalovat jako root i jako uživatel. Bohužel bezvýsledně. :( Poradí někdo jak to opět dostat do PC? Obyčejné poklikání na instalační soubor nefunguje i přesto, že ve vlastnostech soubor mám zaškrtnuto "Je spustitelný". Díky za případné rady.
MGA3 / 64bit / KDE

14
Foto a video / Zvuk ve formátu mp4a - nehraje
« kdy: Červen 06, 2013, 19:59:02 »
Zdravím vespolek. Narazil jsem na jeden problémek. Nejde mi přehrát video se zvukem v mp4a. pročítal jsem zdejší diskuzi. Diskuzi na https://forums.mageia.org/en/viewtopic.php?f=26&t=1290
Ale bez výsledku.
Měl by chybět balíček gstreamer, ale při pokusu o instalaci dostanu hlášku, že takový balíček neexistuje.

Kód: [Vybrat]
[root@localhost rellik]# urpmi gstreamer
Žádný balíček s názvem gstreamer

Zdroje mám nastavené podle WIKI http://wiki.mageia.cz/:3:zdroje Je nějaké jednoduché řešení? Díky.

15
Instalace distribuce Mageia / Povýšení - jen hromada chyb?
« kdy: Květen 25, 2013, 11:25:54 »
Zdravím vespolek.
Po povýšení na MGA3 zjišťuju stále více chyb. Mimo problémy v localhostem, které řeším v jiném tématu, jsem zrovna zjistil, že na připojené disky v USB (SD karty) se v některých programech nedostanu, jelikož nejsou k nalezení. Dříve jsem se k nim dostal /media/nazev_disku teď tam nejsou. V Dolphinu jsou přitom dostupné normálně. Pak se náhodně objevuje chyba u tlačítka pro vypnutí počítače - nic nedělá a to jak tlačítko u hodin, tak i pod hlavní nabídkou (nejde ani nabídka z vypnutí). Ve firefoxu přestal jít flash player - respektive funguje chybně, takže je nepoužitelný (video bliká nebo jen zčerná a hotovo). A kdo ví kolik chyb nebo problémů ještě objevím... :( Kdybych to věděl, zůstanu raději u MGA2 

Stran: [1] 2 3