Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Solc

Stran: [1] 2
1
Tiskárny a skenery / Re:Xsane -lpr Error
« kdy: Březen 24, 2014, 12:31:20 »
Asi chybí sdělení, že scanner a tiskárna jsou fyzicky dvě věci - Sanner Benq 5000, Tiskárna HP LaserJet 1022

2
Tiskárny a skenery / Re:Xsane -lpr Error
« kdy: Březen 17, 2014, 15:35:35 »
V Xsane je možnost nastavit printer-ICM profile. Ale, kde se ten soubor nachází? V nastavení tiskárny je v okně "Umístění:" prázdný řádek, v URI zařízení: hp:/usb/HP_LaserJet_1022?serial=FL12WHK

3
Tiskárny a skenery / Xsane -lpr Error
« kdy: Březen 17, 2014, 12:34:23 »
Po přechodu z Mageia3 na Mageia4 mi Xsane nepošle scan na tiskárnu při volbě kopírovat. Zatím to obcházím přes gimp a tisknu z něho. Jak mám zajistit aby default destination byla available? Nebo mám něčím nahradit příkaz lpr ? Čím ?


[deti@localhost ~]$ xsane
Gtk-Message: Failed to load module "canberra-gtk-module"
Xlib:  extension "RANDR" missing on display ":0.0".
lpr: Error - no default destination available.

4
Připojení k síti / Re:Jak připojit soub. sys PC s Ubuntu
« kdy: Prosinec 05, 2013, 14:15:30 »
Díky moc za radu, protože jsem postupoval podle wiky a následně podle vás, defacto nevím, co zabralo. V podstatě netuším, kde se v Ubuntu povoluje přístup přes službu ssh, kde tam je vůbec klient pro firewall - chybí  mi tam Ovládací centrum. Zřejmě ten přístup povolil některý z konzolových příkazů.

Problém byl ale hlavně i v tomto: sshfs lzaci@IP-PC-s-Ubuntu:/ /home/deti/PCnaSTOLE (to mi funguje dosud mezi PC s Mageia) ale u PC s Ubuntu
                                         read: Connection reset by peer

$ sshfs lzaci@nazev-PC-s-Ubuntu:/ /home/deti/PCnaSTOLE
lzaci@nazev-PC-s-Ubuntu's password:
$

a připojeno, což mě fakt rozum moc nebere, jestli je to opravdu bezpečnější, jak tvrdí na wiki s Ubuntu... Možná jen pro Ubuntu, kvůli tomu, že má jen jedno heslo a práva root dává sudo?  ???

Ještě jednou dík
       

5
Připojení k síti / Jak připojit soub. sys PC s Ubuntu [Vyřešeno]
« kdy: Prosinec 04, 2013, 09:53:36 »
Pro děti jsem jeden PC přeinstaloval na Ubuntu. Potřebuji na mém notebooku s Mageia linux umožnit připojení souborového sys PC s Ubuntu.

Konzole mi odpovídá
connection reset by peer

Dostal jsem návody níže na fótu Ubuntu, ale buď to nechápu, nebo tam je jen, jak se připojit z Ubuntu na vzdálené PC, ale já to potřebuju opačně - z PC s Mageia na PC s Ubuntu. S těma klíčema nevím, jestli se to ještě víc nezamotalo .   ???,

http://wiki.ubuntu.cz/ssh
http://wiki.ubuntu.cz/sshfs
Keď to máš. tak tú hlášku mi napísalo lem keď som mal zlý kľúč. Inak  neviem. Pri dodržaní toho čo je vo wiki som problém nemal.


EDIT: označení topicu [Vyřešeno]

6
Díky, ve Firewall to nebude - dal jsem vše bez Firewall a výsledek stejný. Kde zjistím ty porty, kt. Dropbox využívá a co s nimi? Proč mě to prudí s tou potřebou přijímání "prošlých certifikátů" pokud chci ve Firefox nebo v Opera na libovolnou běžnou stránku typu seznam.cz? Jak by to mohlo souviset s poty, kt. dropbox využívá?

7
Nikdy se mi to nestalo a dle sdělení správce sítě, v zaměstnání ani žádné proxy nemáme. Přesto mi pokus o první spuštění dorpbox (dropbox start -i) hlásí toto:

Trouble connecting to Dropbox servers. Maybe your internet connection is down, or you need to set your http_proxy environment variable.

Na daném PC je problém přejít na jakoukoli běžnou stránku - Opera i Firefox hlásí prošlý bezpečnostní certifikát, je potřeba několikrát přijmout, teprve potom se stránka zobrazí. Na PC je čerstvě instalovaná Mageia 3, žádné úpravy firewall - čili stejné jako na 12 dalších PC v učebně, kde vše včetně Dropbox běží bez problému. Jinak škola samozřejmě má lokální siť přes Windows, jak jinak ....

Kde mám hledat, co mám přenastavit?

8
Dík, nic podezřelého jsem nenašel, ale možná neumím hledat. Na strojích s i586 mi to otevíral dolphin, ale tady jen kwrite.

9
Nedaří se mi nalézt, kde je nastaveno v smb4k, čím má otevírat složku síťového disku v okně "Mounted Shares". Mě se to nesmyslně pokouší otevřít pomocí kwrite, a to i když dám pravým tlačítkem "Open with file manager" (pak to samozřejmě nahlásí, že se spokouším otevřít složku a  soubor a otevře to jen prázdné okno).

Je to nastavení v nějakém ./config smb4k ?  Používám LXDE a pcmanfm

Díky

10
Dík, instaluju z instalačního DVD (vypáleno ze staženého ISO). Už jsem instalaci provedl na 6-ti PC a všude je výsledek stejný. Změny v Ovládacím centru se prostě neprovedou. Teď naposledy jsem zkoušel firewal - povolit server ssh a nebo ftp, zaškrtnu je, když se znovu podívám na firewal, ssh ani ftp nejsou zaškrtlé.

V kterém konfiguračním souboru bych si to mohl "zaškrtnout" ručně?

11
Po nastavení, vložení firmware Benq 5000 a hlášení, že tento scanner je připojen Xsane hlásí - nenalezena žádná zařízení. 1x se podařilo snanner najít z konzole $scanimage -L. Pak už nikdy. Dle nápovědy sane-find-scanner jsem provedl $modprobe sg, ale neprovedlo se (hlášení že "nelze vložit"). Zkusil jsem totéž jako root. Provedlo se. Scanimage -L pak našel scanner ale jen v root přihlášení. Jako uživatel jsem zkusil znovu $modprobe sg, tentokrát to proběhlo. Jako uživatel jsem scanner $scanimage -L našel i spustil z Xsane. Xsane našel scanner i po restartu.

Co jsem to proboha dělal? Mělo to vliv na rozchození scanneru nebo je to náhoda? Co mohlo ignorovat ovládací centrum?

12
Instalace Mageii / grafický server na Notebook ProBook řady S
« kdy: Červen 10, 2013, 10:33:49 »
Chci se jen zeptat, zda je to má chyba nebo chyba sys. Při instalaci mi to hlásí, že zařízení podporuje konfiguraci dvou monitorů. Pokud to však zvolím, nejde výstup nikam - resp. černá plocha notebooku, externí monitor hlásí "VGA no signal". Totéž u volby rozšíření Xinerama (snad jsem to slovo nezprznil), teprve po zaškrtnutí volby níže (výstup na jeden z monitorů) grafický server zobrazuje.   Díky za odpověď

13
Co je správcem napájení v LXDE? Když se mi zapne úsporný režim, při dalším startu PC si ho systém pamatuje a stále běží na úsporný režim (ztmavený monitor) a musím do KDE4, kde tu službu spustím přes "Nastavit váš počítač - správa napájení"

Nedaří se mi nikde nalézt, jak zařídit, aby připojení k diskům v síti s Windows (bohužel v práci to jinak nejde) proběhlo až po připojení k síti - takže při spouštění sys to hlásí "Failed" a musím ručně #mount -a. Jde to nějak přehodit při spouštění - aby nejprve proběhlo připojení k síti a pak připojování disků?

Jde připojit souborový systém na PC s Win jinak než přes Samba? Není něco obdobného jako připojovní souborového systému jiného PC s Linuxem přes sshfs? Samba mi nevidí disk, který jde čertví proč připojit jen ve Win7, podle správce sítě: "ty svině microsofťácký vymysleli zas něco, co nejde připojit ani v PC s WinXP")

14
Jde V LibreOffice Calc načíst dokument Excelu bez nutnosti použít Soubor-Průvodci-konvertor dokumentů? Ono mi to sice načte soubor, který mi pošlou, nicméně bez zvýrazněného ohraničení buněk. Kvůli tomu tu mám Open Office a při aktualizacích musím hlídat, abych zakazoval aktualizace Libre Office.

15
Kde se dá sehnat pro tuto kartu? Jak zjistím, zda je kompatibilní? Souvisí s tím neplynulý pomalý pohyb myši nebo restart grafiky při pokusu o spuštění 3D her - např. Open Arena, Tremulous. 2D - např. supertuxkart, supertux2, zase běží bez potíží.

 

Stran: [1] 2