Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - emines

Stran: [1]
1
Instalace distribuce Mageia / Re:Kdo poradí laikovi?
« kdy: Srpna 14, 2021, 13:42:18 »
znovu jsem zkoušel ten součet a hlásí mi to doslova: "Nenalezeny správně formátováné řádky SHA512 kontrolního součtu". Stažené ISO a kontr. souč. mám ze stránek Mageia.cz a podle návodu na wiki.mageia.cz/... se mi to nedaří. Kde udělali soudruzi z NDR chybu? No zatím si píšu sám se sebou, snad se tu najde nějaký odborník, díky Emi

2
Instalace distribuce Mageia / Re:Kdo poradí laikovi?
« kdy: Srpna 14, 2021, 13:08:48 »
PS - jen pro svoji obhajobu, je mi už 71,5 roků, asi bych se měl učit skákat do rakve, ale zatím se mi nechce :-)

3
Instalace distribuce Mageia / Re:Kdo poradí laikovi?
« kdy: Srpna 14, 2021, 12:47:31 »
Nevím, jestli jsem takový hlupák nebo je to pro obyčejné lidi schválně nepochopitelné, chtěl jsem dopsat dodatek do mého prvního dotazu, ale nikde možnost upravit text nebo smazat, tak musím pořád sám sobě odpovídat... proč to nejde normálně logicky a musí to být tak složité? asi aby to odradilo laika, který má zájem se něco přiučit, jinak to nechápu. Jestli má někdo na mě nervy, ať mi poradí, moje už jsou v p....

4
Instalace distribuce Mageia / Re:Kdo poradí laikovi?
« kdy: Srpna 14, 2021, 12:40:35 »
Ahoj všichni dobří lidé, jsem sváteční uživatel Mageia7 a mám novou pixlu s Win10, kam bych chtěl přidat Mageia 8, ale tak, že bych ji chtěl bootovat z flash karty micro SD.
Uvedu parametry a prosím o radu trochu znalejšímu laikovi, machry a frajery co by mě chtěli zesměšňovat budu ignorovat.
Mám stolní pixlu s Win-10-pro, 64bit, RAM 16GB, CPU AMD Ryzen 3 3200G with Radeon Vega Graphics a ta pixla má škvíru na micro SD kartu, kterou mám připravenou Samsung 256GB EVO XCI-3 a na tu bych chtěl nainstalovat Mag8 a v BIOSu pak nastavit bootování z této micro karty.
Dotaz zní, zda je to možné, jak postupovat, zda stačí na kartu nakopírovat ISO Mag8 a pak spustit-nabootovat z karty, pak příp. nainstalovat na tu kartu.
Nechtěl bych nějak poškodit-změnit instalaci W10 a nechci např. odpojovat a vyndávat SD disk (Kingston 250GB) s Win10.
Díky za radu a návod, podrobný postup.
Emi
PS - už se mi podařilo stáhnout ISO Mag8 a kontrolní součet, ovšem nemůžu nijak spustit ten kontrolní součet, hlásí mi to v přík. řádku, že je něco špatně v tom souboru pro kontr. součet. Může mi někdo poradit, jak to zkontrolovat, ale návod prosím jako pro totálního laika, který nechápe, proč je to tak složité. Obdivuji se a klaním všem, kdo tomu rozumí, asi jsem na špatné planetě :-)

5
Instalace distribuce Mageia / Kdo poradí laikovi?
« kdy: Srpna 13, 2021, 22:14:41 »
Ahoj všichni dobří lidé, jsem sváteční uživatel Mageia7 a mám novou pixlu s Win10, kam bych chtěl přidat Mageia 8, ale tak, že bych ji chtěl bootovat z flash karty micro SD.
Uvedu parametry a prosím o radu trochu znalejšímu laikovi, machry a frajery co by mě chtěli zesměšňovat budu ignorovat.
Mám stolní pixlu s Win-10-pro, 64bit, RAM 16GB, CPU AMD Ryzen 3 3200G with Radeon Vega Graphics a ta pixla má škvíru na micro SD kartu, kterou mám připravenou Samsung 256GB EVO XCI-3 a na tu bych chtěl nainstalovat Mag8 a v BIOSu pak nastavit bootování z této micro karty.
Dotaz zní, zda je to možné, jak postupovat, zda stačí na kartu nakopírovat ISO Mag8 a pak spustit-nabootovat z karty, pak příp. nainstalovat na tu kartu.
Nechtěl bych nějak poškodit-změnit instalaci W10 a nechci např. odpojovat a vyndávat SD disk (Kingston 250GB) s Win10.
Díky za radu a návod, podrobný postup.
Emi

6
Instalace softwaru, aktualizace / Re:hlášky systému
« kdy: Listopadu 11, 2016, 17:37:51 »
Ahoj Jirko a moc díky za rady, mrknu na to jen "abych neumřel hloupý"  :)
ale nevadí mi, když mi to hlásí co a jak, spíše jsem rád..., jen jsem nevěděl co s tím.
Měj se a směj se...

Běž do Nastavení počítače (Mageia Control Center)/Bezpečnost/Nastavit zabezpečení systému, oprávnění a audit/Nastavení zabezpečení
Tam múžeš nástroj Msec buď zakázat, nebo jenom vypnout zobrazování na ploše atd.

7
Instalace softwaru, aktualizace / Re:hlášky systému
« kdy: Listopadu 11, 2016, 16:35:45 »
Ahoj a díky za info, jen mi vrtá hlavou, když to píše "že byl nalezen nějaký rozdíl..." jestli to nechce něco opravit atp.
Ale OK, budu to ignorovat... jako ti policajti, co zadrželi cikánku, která nabízela sex a dali ji do cely a když přišel šéf a ptal se, "že jste ji doufám ignorovali", tak prý jo, já 1x a Franta 2x.
 ;D


Není se čeho obávat, je to jen upozornění o bezpečnostní kontrole. Obyčejný uživatel si toho nemusí všímat a není třeba nic nastavovat a ani měnit.


8
Instalace softwaru, aktualizace / Re:hlášky systému
« kdy: Listopadu 10, 2016, 13:29:53 »
nebyl jsem přihlášenej a trochu jsem zazmatkoval, zatím tady tápu v tom foru... pro začátečníka teda chaos a bludiště  :)

jo, toho jsem si všimnul, že se odkaz rozdělil, že není na kliknutí úplný... dík

Na ten odkaz neklikej, ale zkopíruj ho do adresního řádku celý, jinak tě pošle trochu jinam, než jsem zamýšlel.

9
Instalace softwaru, aktualizace / hlášky systému
« kdy: Listopadu 10, 2016, 09:55:54 »
Zdravím všechny dobré lidičky, jsem tady nový, tak prosím o shovívavost, trpělivost a přátelský přístup, za který předem děkuji. Jsem sice bývalý ajťák, ale ne programátor a na linux Mageia 5 jsem přešel z Windows, takže dost tápu. Mám dotaz a prosbu na vysvětlení, po zapnutí mi za nějakou dobu hlásí opakovaně okno nad lištou, že MSEC provedl rozdílovou kontrolu... viz připojený obrázek. Snažil jsem se podle cesty k souborům dostat, jenže mě to tam nepustilo a nevím co s tím, zda mám něco špatně nebo jak to napravit či ignorovat.
Díky předem za srozumitelné vysvětlení pro laika, učím se, jsem důchodce, je mi 66 - hezký den - Emi

Stran: [1]