Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - rumany

Stran: [1]
1
alda81: Děkuji, to bylo ono. KDE je naprosto precisně vynikající věc(skoro), ale v každém distru jinak přiohnuté. Mageia má ten panel zvlášť extra spešl(ano, že si mohu navolit klasický panel vím). Jen pro zajímavost, Mageia3 KDE je první distro, které mi běhá bez problémů na 12 let starém stroji s Celeronem 2.4GHz a onboard GPU (samozřejmě bez efektů), i když by to vlastně papírově fungovat nemělo. Děkuji všem za pomoc, zase sem chytřejší. Tímto považuji toto téma za vyřešené. Ruda
Yullaw, děkuji, chyba byla asi v tom, že jsem v panelu už jeden spouštěč měl, ten pro versi17. Když jsem ho odstranil vše fungovalo. Původně sem si myslel, že tam budu mít oba, ale jaksi-nelze.

EDIT: [Vyřešeno]

2
Instalace softwaru, aktualizace / Re:Skrýt nechtěné aktualizace
« kdy: Ledna 04, 2014, 11:02:32 »
Bohužel mi ten odkaz nejde přetáhnout na panel, vždy skočí zpět na plochu. Widgety odemčeny.

3
Instalace softwaru, aktualizace / Re:Skrýt nechtěné aktualizace
« kdy: Ledna 04, 2014, 10:07:43 »
Děkuji za velmi užitečné informace. Stáhl jsem firefox 26 dle Tvé rady, a přidal odkaz na plochu, abych ho mohl pohodlně spouštět. Funguje v pohodě, jen by mne zajímalo, jak dostat spouštěč na panel(KDE), to by bylo ještě lepší

4
Instalace softwaru, aktualizace / Re:Skrýt nechtěné aktualizace
« kdy: Ledna 04, 2014, 08:10:13 »
Moc děkuji, funguje. Chci zatím nechat firefox 17ESR. Jestli jsem to dobře pochopil je to verze s dlouhodobou podporou, takže by to snad mělo být bezpečné. Správce sw mi stejně nabízel pouze firefox 24 a nejnovější je 26. Mimochodem firefox 26 mám vyzkoušený, a je vynikající. To mně vede k otázce, kdy bude ve správci sw firefox 26? Vyzkoušel sem několik různých dister linuxu a z nějakého záhadného důvodu mi ve všech na některých stránkách firefox drhne. Tato verze 17 to kupodivu nedělá.

5
Dobrý den, prosím, nechci aktualizovat firefox. Dá se nějak nastavit, aby byla podržena stávající verze? Za rady předem děkuji.
Ruda

EDIT: [Vyřešeno]

6
Síť a Internet / Re: [Vyřešeno] Thunderbird čeština
« kdy: Ledna 03, 2014, 21:06:17 »
Kód: [Vybrat]
[rumany@localhost ~]$ su
Heslo:
[root@localhost rumany]# urpme thundebird
neznámý balíček: thundebird
[root@localhost rumany]# urpme thunderbird
odstraňuje se thunderbird-24.1.0-1.mga3.i586
odstraňuje se balíček thunderbird-0:24.1.0-1.mga3.i586
1/1: odstraňuje se thunderbird-0:24.1.0-1.mga3.i586 #############################################
[root@localhost rumany]# urpmi thunderbird-cs
Aby byly splněny závislosti, budou nainstalovány následující balíčky:
Balíček                        Verze        Vydání        Arch.    (zdroj "Core Updates")
thunderbird                    24.1.0       1.mga3        i586       thunderbird-cs                 24.1.0       1.mga3        noarch
Navíc bude použito 54MB diskového prostoru. Bude staženo 22MB balíčků.
Pokračovat v instalaci 2 balíčků? (A/n)
$MIRRORLIST: media/core/updates/thunderbird-24.1.0-1.mga3.i586.rpm
$MIRRORLIST: media/core/updates/thunderbird-cs-24.1.0-1.mga3.noarch.rpm
instaluji thunderbird-24.1.0-1.mga3.i586.rpm thunderbird-cs-24.1.0-1.mga3.noarch.rpm z /var/cache/urpmi/rpms
Připravuji...                    #############################################
1/2: thunderbird           #############################################
2/2: thunderbird-cs        #############################################
[root@localhost rumany]# 
Perfektní, funguje, moc děkuji.

EDIT: úprava výstupu do kódu, [Vyřešeno]

7
Síť a Internet / Re:Thunderbird čeština
« kdy: Ledna 03, 2014, 20:10:24 »
Kód: [Vybrat]
[rumany@localhost ~]$ su
Heslo:
[root@localhost rumany]# urpmi --auto-update
zdroj "Live Core" je aktuální
zdroj "Live Nonfree" je aktuální
zdroj "Core Release" je aktuální
zdroj "Core Updates" je aktuální
zdroj "Nonfree Release" je aktuální
$MIRRORLIST: media/nonfree/updates/media_info/20130913-202124-synthesis.hdlist.cz aktualizován zdroj "Nonfree Updates"
zdroj "trinity-3rdparty" je aktuální
zdroj "trinity-applications" je aktuální
zdroj "trinity-dependencies" je aktuální
zdroj "trinity-extras" je aktuální
zdroj "trinity-libraries" je aktuální
zdroj "trinity-main" je aktuální
zdroj "trinity-3rdparty-noarch" je aktuální
zdroj "trinity-applications-noarch" je aktuální
zdroj "trinity-dependencies-noarch" je aktuální
zdroj "trinity-extras-noarch" je aktuální
zdroj "trinity-main-noarch" je aktuální
Aby byly splněny závislosti, budou nainstalovány následující balíčky:
Balíček                        Verze        Vydání        Arch.    (zdroj "Core Updates")
firefox                        17.0.9       1.mga3        i586
firefox-cs                     17.0.9       1.mga3        noarch
Bude uvolněno 926B diskového prostoru. Bude staženo 18MB balíčků.
Pokračovat v instalaci 2 balíčků? (A/n)       
$MIRRORLIST: media/core/updates/firefox-17.0.9-1.mga3.i586.rpm
$MIRRORLIST: media/core/updates/firefox-cs-17.0.9-1.mga3.noarch.rpm
instaluji firefox-17.0.9-1.mga3.i586.rpm firefox-cs-17.0.9-1.mga3.noarch.rpm z /var/cache/urpmi/rpms
Připravuji...                    #############################################
1/2: firefox               #############################################
2/2: firefox-cs            #############################################
1/2: odstraňuje se firefox-cs-17.0.5-1.mga3.noarch ############################################
2/2: odstraňuje se firefox-0:17.0.5-2.mga3.i586 #############################################
[root@localhost rumany]# urpmi thunderbird-cs
Následující balíčky nelze instalovat, protože závisí na balíčcích, které jsou starší než instalovaná verze: thunderbird-cs-17.0.9-1.mga3 Přesto pokračovat v instalaci? (A/n)
While some packages may have been installed, there were failures.
Následující balíčky nelze instalovat, protože závisí na balíčcích, které jsou starší než instalovaná verze: thunderbird-cs-17.0.9-1.mga3 Přesto pokračovat v instalaci?
[root@localhost rumany]# 

EDIT: výstup vložen do kódu. Prosím, výstup z konzole zkopírujte celé a do svého příspěvku vložte mezi po kliknutí #.

8
Síť a Internet / [Vyřešeno] Thunderbird čeština
« kdy: Ledna 03, 2014, 18:27:26 »
Dobrý den, mám trochu problém. Nainstaloval sem Thunderbird 24 (ze správce software Mageia3 32bit), ale ve správci je čeština pouze pro verzi 17, takže nejde nainstalovat. Nejde to ani v terminalu, píše že se verze liší. Prosím, nevíte někdo jak do verze 24 dostat češtinu. Za rady předem děkuji. Ruda


EDIT: [Vyřešeno]

Stran: [1]