Mageia Forum

Nastavení systému a serverových služeb => Instalace softwaru, aktualizace => Téma založeno: majakmp3 Květen 15, 2013, 19:35:20

Název: Dvojité aktualizace
Přispěvatel: majakmp3 Květen 15, 2013, 19:35:20
Ahoj ve spolek.
Utekl jsem od Xubuntu a zatím se rozkoukávám.
   Zarazilo mě podivné chování aktualizací. Minimálně v 1/3 případů jsou v souhrnu aktualizovaných komponent pouze 1 - 2 položky. Pokud dám instalovat aktualizace vyskočí potvrzovací dialog, dám Aktualizovat a vše proběhne bez zádrhele, potud tedy vše OK, jenomže v zápětí (bezprostředně po ukončení aktualizace) znovu vyskočí hláška, že byly nalezeny nové aktualizace a celé kolečko se opakuje. V druhém "běhu" bývá aktualizací většinou více,tak 5-8. Aktualizace zatím vždy proběhly bez problému. Je tohle dvojkolové aktualizování normální, nebo to souvisí s tím, že používám betu Mageii 3?

Díky za odpověď.   
Název: Re:Dvojité aktualizace
Přispěvatel: Peťoš Květen 15, 2013, 19:39:30
Muze to byt tim, ze mas betu. A druhak tim, ze nektere systemove komponenty se aktualizuji mimo ostatni software. Predevsim je to spravce baliku a s nim veci souvisejici. Je to normalni a cas od casu se to stane... Tim, ze mas betu/RC, tak se ta pravdepodobnost zveda. Pro podrobnejsi info bychom potrebovali seznam tech baliku z "prvniho kola"
Název: Re:Dvojité aktualizace
Přispěvatel: majakmp3 Květen 15, 2013, 19:49:55
Díky,
  tento problém tedy Peťošovým vysvětlením považuji za vyřešený.