Mageia Forum

Uživatelské aplikace => Síť a Internet => Téma založeno: jirkacbx Června 21, 2017, 19:23:36

Název: Nový Skype 5.3. potíže
Přispěvatel: jirkacbx Června 21, 2017, 19:23:36
Zdravim vespolek.
Dneska mně Skype odřízlo,stará verze 4.3.0.1. na 64bit se po zkoušce přihlášení sama vypne a spadne.
Prostě se nejde přihlásit.
Takže na skype.com,stahnout novou verzi 5.3. a nainstalovat.A ono prd velebnosti.
Díky nesplnění libsecret se Skype nenainstaluje a neběží.
Co s tím?
Systém Mageia 64 bit,KDE 4.14.30.
Název: Re:Nový Skype 5.3. potíže
Přispěvatel: jirkacbx Června 21, 2017, 20:57:15
Omluva.
Starý Skype je 4.3.0.37.
Název: Re:Nový Skype 5.3. potíže
Přispěvatel: jirkacbx Června 22, 2017, 22:20:28
Zdravím po neskutečným hledání a peripetiích.
Nakonec se mi Skype asi povedlo i bez instalace rozběhnout.
Jít na stahnutý soubor od blba Skype,rozbalit,tady složka skypeforlinux a kliknout na ozubený kolo.
Program běží,nepadá a nechá se kecat.Oznamování v pohodě i na liště.
JEN není podpora češtiny,původní malý okno pro chat i připojený kontakty je ted na půl obrazovky a docela chaotický.
Moc to personalisovat nejde.
Zlatej starý vzhled a kecací okno.
Uvidím,jak to poběží,až vypnu a zítra zapnu pc.
Název: Re:Nový Skype 5.3. potíže
Přispěvatel: Joelp Července 07, 2017, 12:20:20
Kdysi byla možnost stáhnout verzi se staticky linkovanými knihovnami. U té pak závislosti neřešíš.

BTW: V MGA6, která zdá se vyjde co nevidět, již stačí instalovat Skype pomocí FlatPak (http://flatpak.org/apps.html)
Název: Re:Nový Skype 5.3. potíže
Přispěvatel: alda81 Července 11, 2017, 18:35:08
co jsem zkoušel Skype v Mageii 6 ve Virtualboxu, tak jde nainstalovat rpm balíček ze stránek https://www.skype.com/cs/download-skype/skype-for-computer/ - při instalaci se již neobjevuje chyba jako v Mageii 5 (podle jejich označení se jedná o beta verzi), verze instalovaná přes Flatpack se mě hlásila jako alfa verze
Název: Re:Nový Skype 5.3. potíže
Přispěvatel: jirkacbx Července 12, 2017, 18:31:16
Díky kluci za dobrý zprávy  :)
Počkám na Mageia6,zapnout kecálka víc klikama není zas tak velký problém.
Skype na liště se i hlásí ikonkou s beta kolečkem.Aspon že funguje,když už domršili ty vokýnka s kontakty a zprávama,starší verze byla supr.
Název: Re:Nový Skype 5.3. potíže
Přispěvatel: Joelp Července 13, 2017, 08:47:48
Počkám na Mageia6

FYI: obrazy ISO MGA6 se již nahrávají na servery a brzy dojde k oficiálnímu vydání ;). Již jde stáhnout například zde http://ftp.free.fr/mirrors/mageia.org/distrib/6/x86_64/install/images/
Název: Re:Nový Skype 5.3. potíže
Přispěvatel: jirkacbx Července 14, 2017, 20:25:41
Díky,těším se čím dál víc :-) Radši počkám na ofiko zveřejnění a třeba i všechny novinky systému zvládnu  ;D
Název: Re:Nový Skype 5.3. potíže
Přispěvatel: Lada Listopadu 17, 2017, 16:15:56
tak me dnes mrkvosoft take odrizl od skype 4.0.37, novy skype mi na MGA5 64 nejde nainstalovcat, takze jsem v p*deli :-)
Lada
Název: Re:Nový Skype 5.3. potíže
Přispěvatel: Joelp Listopadu 17, 2017, 16:36:54
V čem přesně je problém? Nejde nainstalovat? Nebo něco nefunguje?

nainstalovat lze snadno:
Kód: [Vybrat]
sudo urpmi https://go.skype.com/skypeforlinux-64.rpm
Název: Re:Nový Skype 5.3. potíže
Přispěvatel: Lada Listopadu 17, 2017, 16:40:45
zde je problem:

[root@localhost Stažené]# sudo urpmi https://go.skype.com/skypeforlinux-64.rpm
Požadovaný balíček nelze nainstalovat:
skypeforlinux-8.10.0.4-1.x86_64 (Z důvodu nesplněného libsecret)
Přesto pokračovat v instalaci? (A/n) n
[root@localhost Stažené]#
Název: Re:Nový Skype 5.3. potíže
Přispěvatel: Joelp Listopadu 17, 2017, 16:45:18
libsecret je v repository. Já mám nainstalováno libsecret-i18n, libsecret-tools a lib64secret1_0. Instalace proběhla v pořádku.
Název: Re:Nový Skype 5.3. potíže
Přispěvatel: Lada Listopadu 17, 2017, 16:49:53
a mas MGA5? mam jeste ve vmware MGA6 a tam instalace probehne
Název: Re:Nový Skype 5.3. potíže
Přispěvatel: Lada Listopadu 17, 2017, 16:51:39
jinak uvedene knihovny mam take nainstalovany
a zde je take nec https://forums.mageia.org/en/viewtopic.php?f=26&t=12015
Název: Re:Nový Skype 5.3. potíže
Přispěvatel: Joelp Listopadu 17, 2017, 16:53:24
Mám MGA6. MGA5 se již nedoporučuje používat. Nebo přesněji doporučuje se neotálet s upgrade. Viz https://mageia.cz/2017/11/podpora-verze-5-prodlouzena/

Podpora MGA5 je již jen do konce roku.
Název: Re:Nový Skype 5.3. potíže
Přispěvatel: Lada Listopadu 17, 2017, 16:57:09
tak jsem to premohl pokud se pouzije " urpmi --allow-nodeps ...."
Název: Re:Nový Skype 5.3. potíže
Přispěvatel: Lada Listopadu 17, 2017, 17:10:26
premohl jem to, pokud se pouzije " urpmi --allow-nodeps "

jinak na MGA6 nemohu prejit, protoze na kernelu 4.9.xx nechodi vmware :-(
Název: Re:Nový Skype 5.3. potíže
Přispěvatel: Joelp Listopadu 17, 2017, 17:25:54
Chápu. Pokud je v MGA5 problém jen v tom, že je RPM Skype nastaven na jiné balíčky ale v systému jsou, tak by neměl být problém obejít závislosti. S tím kernelem je to škoda. Pro MGA5 pak nebudou chodit ani záplaty :(

BTW: Skype jsem našel i ve verzi Flatpak, ten je ale opět v MGA6 https://flathub.org/apps.html
Název: Re:Nový Skype 5.3. potíže
Přispěvatel: Lada Listopadu 17, 2017, 17:33:29
diky. jeste by mohl existovat v appimage a bylo by to nejlepsi :-)
Název: Re:Nový Skype 5.3. potíže
Přispěvatel: Joelp Listopadu 17, 2017, 17:39:59
diky. jeste by mohl existovat v appimage a bylo by to nejlepsi :-)

tuto technologii neznám, ale:
https://github.com/AppImage/AppImages/blob/master/recipes/meta/Skype.yml
Název: Re:Nový Skype 5.3. potíže
Přispěvatel: Lada Listopadu 18, 2017, 08:28:04
taky jsem na to narazil az ted, je to vlastne vse v jednom spustitelnem souboru napr. program,appimage, soubor staci nekam nakopirovat a spoustet, zadna instalace/odinstalace :-), proste ve stylu portable. nemusi se starat jestli je program uz v repozitari, funguje na ruznych linuxech :-)
Název: Re:Nový Skype 5.3. potíže
Přispěvatel: Yullaw Listopadu 18, 2017, 18:53:23
FYI: skypeforlinux je již ve verzi 8.10.0.4 a je v češtině. Instalace nevyžadovala závislosti. Po základním nastavení zatím vše funguje. Videohovor jsem netestoval.
Název: Re:Nový Skype 5.3. potíže
Přispěvatel: Lada Listopadu 18, 2017, 20:00:53
jak jsem jiz uvedl u me instalace na MGA5 probehla az s  " urpmi --allow-nodeps ...."
jinak je ta nova verse pekny shit, inu kazda zmena, zmena k horsimu :-)
Název: Re:Nový Skype 5.3. potíže
Přispěvatel: Joelp Listopadu 19, 2017, 09:17:31
spousta lidí ji opravdu kritizuje. Jsem rád, že Skype již roky nepotřebuju :)
Název: Re:Nový Skype 5.3. potíže
Přispěvatel: Lada Listopadu 19, 2017, 11:41:51
no kdyz ji ho pouziva okoli, neni jina cesta :-(
Název: Re:Nový Skype 5.3. potíže
Přispěvatel: Yullaw Listopadu 29, 2017, 19:15:58
Pro info, možná už o tom víte: již existuje nová verze Skype 8.11.0.4 pro Linux