Mageia Forum

Nastavení systému a serverových služeb => Systém - ostatní => Téma založeno: codyk Října 30, 2011, 09:43:11

Název: linux mageia a win xp na jednom hdd
Přispěvatel: codyk Října 30, 2011, 09:43:11
vím, že toho je plnej net, ale v drtivé většině se řeší to , že už maj win a "jen" doinstalují linux. já to chci naopak. zajímalo by mě defakto jen to, jestli při instalaci win se přepíše resp. smaže grub (předpokládám , že jo) jestli tento grub můžu obnovit přímo z instalačního dvd mageii v tom záchranném řežimu? win si chci dát jen pro správu nokie (nokia ovi suite a dvbt, noc jiného...zkoušel jsem xp přes virtual box, ale nespustil jsem ani jedno...škoda, ušetřilo by mi to práci) dík

jinak bych chtěl poděkovat za mageiu, vyzkoušel jsem ubuntu, kubuntu, fedoru a mandrivu a musím říct, že mi mageia vyhovuje zatím nejvíce, jen pár blbostí (viz moje dotazy) mi trošičku otravujou náladu
Název: Re:linux mageia a win xp na jednom hdd
Přispěvatel: Rellik Října 30, 2011, 10:01:04
Obrácená instalace není nejspíš zrovna OK. Zkus spíš vyřešit problém s virtualboxem. Já mám taky XP pod virtualboxem a to pro změnu kvůli GPS GARMIN.
Taky sem míval problém  rozjet virtualbox. Je nutné ho stáhnout z oficiálních stránek jinak nebudou fungovat USB.
Postup instalace:
Pokud při startu OS háže chybu:
Doinstalovat balík: kernel-source-x.xx.xx.xx - aktuální verzi zjistit v konzole příkazem:  uname -a
případně kernel-desktop-devel-latest

Nastavení USB:
editace souboru /etc/fstab

  none /proc/bus/usb usbfs devgid=id_skupiny_vboxusers,devnode=664 0 0

id_skupiny_vboxusers = ID číslo skupiny vboxusers !

Pokud nepomůže - přidat uživatele do skupiny USB (je skrytá)

Je to původně návod pro mandrivu, ale tady funguje taky... Aspoň teda mě...
Název: Re:linux mageia a win xp na jednom hdd
Přispěvatel: codyk Října 30, 2011, 10:08:59
dík za rychlou odpověď. ve virtualboxu win nainstaluju v poho, dokonce jede, ale nespustím tam právě ty dva softy které potřebuju tj nokia suite a od asusu na ovládání dvbt ... jinak mi to jede normal...tedy jen pár dalších programů co jsem jen zkoušel, abych věděl jestli není chyba někde jinde, proto si pohrávám s myšlenkou švihnout druhej os.
Název: Re:linux mageia a win xp na jednom hdd
Přispěvatel: Rellik Října 30, 2011, 11:27:18
Tak to bych hledal problém jinde, protože pokud ti jede win ve virtualboxu, tak není důvod proč by tam nešlo něco nainstalovat nebo nefungovalo. Mě tam TV karta funguje v pohodě a zatím všechno co sem potřeboval ve win vyzkoušet fungovalo taky...
Já to teď schválně zkusil s Nokií 6230 a ve virtualboxu na XP to funguje... a ve Wine se sice program spustí ale nekomunikuje..

(http://2i.cz/2i/i/4ead3457/7a9c26fe5032049bad25326d501328fd/71dbe3c91a.f.png)
Název: Re:linux mageia a win xp na jednom hdd
Přispěvatel: Rellik Října 30, 2011, 11:28:14
eror - NOKIA 6303
Název: Re:linux mageia a win xp na jednom hdd
Přispěvatel: codyk Října 30, 2011, 12:33:06
až si schrupnu po noční tak zkusím ještě jednou přes virtualbox win a ty softy a pak dám vědět. Dík
Název: Re:linux mageia a win xp na jednom hdd
Přispěvatel: codyk Října 30, 2011, 19:35:15
jesus co se mi to tam poslalo ? správně až si schrupnu po noční tak zkusím ještě jednou nahrát win přes virtualbox. dík   to je to psaní přes t9 na mobilu po noční ...
Název: Re:linux mageia a win xp na jednom hdd
Přispěvatel: codyk Října 30, 2011, 23:17:02
tak jsem si na virtualboxu  nainstaloval win7 a podařilo se mi sprovoznit nokiasuite, celej zakopanej pes byl v tom, že jsem ve virtual boxu zapoměl povolit usb ovladače ... teď ještě zkusím rozchodit tu televizi
Název: Re:linux mageia a win xp na jednom hdd
Přispěvatel: codyk Října 30, 2011, 23:52:02
takže už i ta tv mi jede
Název: Re:linux mageia a win xp na jednom hdd
Přispěvatel: vstepanek Ledna 18, 2013, 22:18:19
Obrácená instalace není nejspíš zrovna OK. Zkus spíš vyřešit problém s virtualboxem. Já mám taky XP pod virtualboxem a to pro změnu kvůli GPS GARMIN.
Taky sem míval problém  rozjet virtualbox. Je nutné ho stáhnout z oficiálních stránek jinak nebudou fungovat USB.
Postup instalace:
Pokud při startu OS háže chybu:
Doinstalovat balík: kernel-source-x.xx.xx.xx - aktuální verzi zjistit v konzole příkazem:  uname -a
případně kernel-desktop-devel-latest

Nastavení USB:
editace souboru /etc/fstab

  none /proc/bus/usb usbfs devgid=id_skupiny_vboxusers,devnode=664 0 0

id_skupiny_vboxusers = ID číslo skupiny vboxusers !

Pokud nepomůže - přidat uživatele do skupiny USB (je skrytá)

Je to původně návod pro mandrivu, ale tady funguje taky... Aspoň teda mě...


Prosím pomozte mi někdo polopaticky vysvětlit nastavení USB. Ty soubory "fstab" tam jsou 3 tak bych nerad něco do...