Mageia Forum
Uživatelské aplikace => Software - ostatní => Téma založeno: hafieror Října 17, 2014, 13:10:13
-
Dobrý den,
do posledního restartu, kdy zřejmě proběhly nějaké aktualizace mě fungoval flash plugin v Chromium browseru. Nyní dostávám hlášku, že je třeba upgradovat aplikaci flash player.
Pokud stáhnu a nainstaluji rpm balíček ze stránek adobe flash-plugin-11.2.202.411-release.i386.rpm , tak to stejně nejde. Ve firefoxu ano.
[root@localhost Stažené]# uname -a
Linux localhost 3.14.18-server-3.mga4 #1 SMP Sat Sep 13 11:18:21 UTC 2014 i686 i686 i686 GNU/Linux
Chromium Verze 37.0.2062.120 Mageia.Org 4 (281580)
Nějaká nápady, když google už žádné nemá?
Děkuji.
-
se stabilni verzi Chromia 31 a s flash-playeru z repozitaru funguje.
-
Oprava.
Neobnovil jsem zdroje. Tak uz mam 37-ku
Flash funguje, ale remne kvuli tomu ze soucastne nainstalovany Chrome. Pri prehravani video jsem kouknul na verzi a to byla 13.0.xx.
Vypada na to ze odstranily podporu Netscape pluginu z Chromia.
-
Jak koukam tak ta nejnovejsi verze ve zdrojich Tained.
Reseni by bylo odinstalovat chromium, vypnout zdroje Tainted a znovu nainstalovat chromium ve verzi 31.
-
Potvrzuji, že návrat zpět k verzi 31 obnovil flash, ale zase zahlásil, že profil je novější než aktuální verze a přišel jsem o data ve formulářích, takže si budu chvíli hrát ve firefoxu, než to nějak poladí.
Děkuji.
-
Instaloval jsem google-chromium 38 pro Fedoru rpm a tam je to v pořádku.
-
Mam takovy pocit,ze si nainstaloval google-chrome a ne chromium.
Google chrome tutiz ma Flash Player primo v sobe.
-
od verze 35 chromium přestal podporovat pluginy (java, flash) viz. http://advisories.mageia.org/MGASA-2014-0413.html
proto jsem byl nucen po nedávné aktualizaci přejít na chrome, pro případné zájemce přidám krátký postup:
1. stáhnout klíč pro repozitář Googlu
wget https://dl-ssl.google.com/linux/linux_signing_key.pub
2. pod rootem jej naimportovat
rpm --import linux_signing_key.pub
3a. přidání zdrojů (nutno dělat pod rootem)- pro 32bit
urpmi.addmedia --update google-chrome-32 http://dl.google.com/linux/chrome/rpm/stable/i3863b. přidání zdrojů (nutno dělat pod rootem)- pro 64bit
urpmi.addmedia --update google-chrome-64 http://dl.google.com/linux/chrome/rpm/stable/x86_64
4. v MCC >> Správa softwaru >> Nastavit zdroje softwaru pro instalaci a aktualizaci vybrat Volby >> Správa klíčů a u nově přidaného zdroje od Googlu nastavit klíč náležící Googlu
5. nainstalovat Google Chrome přes MCC
snad to někomu pomůže ;)
-
Jejda Aldo, proč tak složitě?
http://www.google.com/intl/cs/chrome/
Balíčky Rpm fungují
-
Jirko, původně jsem ti chtěl napsat, že kvůli aktualizacím, ale před chvílí jsem si všimnul toho malého písma dole na stránce, kde se píše o tom, že si to přidá kvůli aktualizacím repozitáře Googlu - takže aktualizaci by jsi mohl mít zaručenou (nějak bokem MCC, nevím jestli to funguje korektně či ne)
pokud to funguje, tak tím padá můj aktualizační argument, no asi jsem zpátečník, ale mít v Mageii další nezávislou službu, která mi bude aktualizovat jeden balíček, tak to bych nechtěl ani za zlaté prase, takhle mám aspoň nějakou minimální kontrolu co a kdy se mi zaktualizuje
pokud bys postupoval mou složitou cestou, tak si můžeš vybrat z verze stable, beta, unstable, ale chápu, že většina lidí jede na stable verzi
každopádně díky za rozšíření obzorů a ukázání jiné cesty :D
-
Jj Aldo tvoje argumenty chápu, ale mi zase google služby nevadí. ty aktualizace fungují. Abych ti řekl pravdu , včera jsme něco málo slavili a nějak si moc ani nepamatuju, že sem se včera tady s tebou snažil polemizovat. ;D
-
od verze 35 chromium přestal podporovat pluginy (java, flash) viz. http://advisories.mageia.org/MGASA-2014-0413.html
proto jsem byl nucen po nedávné aktualizaci přejít na chrome, pro případné zájemce přidám krátký postup:
1. stáhnout klíč pro repozitář Googlu
wget https://dl-ssl.google.com/linux/linux_signing_key.pub
2. pod rootem jej naimportovat
rpm --import linux_signing_key.pub
3a. přidání zdrojů (nutno dělat pod rootem)- pro 32bit
urpmi.addmedia --update google-chrome-32 http://dl.google.com/linux/chrome/rpm/stable/i3863b. přidání zdrojů (nutno dělat pod rootem)- pro 64bit
urpmi.addmedia --update google-chrome-64 http://dl.google.com/linux/chrome/rpm/stable/x86_64
4. v MCC >> Správa softwaru >> Nastavit zdroje softwaru pro instalaci a aktualizaci vybrat Volby >> Správa klíčů a u nově přidaného zdroje od Googlu nastavit klíč náležící Googlu
5. nainstalovat Google Chrome přes MCC
snad to někomu pomůže ;)
Doplním aldu81, pokud by i tak někdo nebyl stále spokojen a chtěl zavést flash do prohlížeče Chromium přímo (jak se ptá tazatel - název topicu), spusťte příkaz:
$ chromium-browser --ppapi-flash-path=/opt/google/chrome/PepperFlash/libpepflashplayer.so --ppapi-flash-version=`grep -i version /opt/google/chrome/PepperFlash/manifest.json | awk '{print $2}' | awk -F"\"" '{print $2}'`
Chcete-li takto spouštět Chromium se zavedením flashe automaticky, upravte si Menu (pravý klik myší na Nabídka spouštěče aplikací → Upravit aplikace... → Internet → Webový prohlížeč Chromium → Příkaz → vložte příkaz → Uložit → Zavřít).
Pro ověření verze flashe přejděte na stránku: http://www.adobe.com/software/flash/about
-
Aldo, tvůj návod na přidání Chrome do MMC je super. Díky :)
-
Chromium 38.0.2125.104 Mageia.Org 4 už zase jede, zaplať pánbůh
-
Omluvám se, ale trochu jsem v tom zabloudil. Po instalaci Google Chrome (38.0.2125.122) opravdu začal fungovat Flash player v prohlížeči Chromium (38.0.2125.104). Jak v Chromu, tak v Chromiu se spouští Flash player verze 15.0.0.223, což je dle stránek Adobe verze pouze pro Windows. V Opeře (12.16) a ve Firefoxu (esr 31.2.0) se spouští Flash player ve verzi 11.2.202.418, který je nainstalovaný v systému jako balíček Flash-player-plugin (for browsers).
Vím, trochu komplikovaný.
Flash player se v Chromiu opravdu nespustí pokud není nainstalovaný Chrome. Kde se v systému tedy bere Flash player verze 15.0.0.223 ) windows? Jak to že ho najde a používá i Chromium?
Máte-li k tomu někdo něco, prosím o info. Dík
-
Omluvám se, ale trochu jsem v tom zabloudil. Po instalaci Google Chrome (38.0.2125.122) opravdu začal fungovat Flash player v prohlížeči Chromium (38.0.2125.104). Jak v Chromu, tak v Chromiu se spouští Flash player verze 15.0.0.223, což je dle stránek Adobe verze pouze pro Windows. V Opeře (12.16) a ve Firefoxu (esr 31.2.0) se spouští Flash player ve verzi 11.2.202.418, který je nainstalovaný v systému jako balíček Flash-player-plugin (for browsers).
Vím, trochu komplikovaný.
Flash player se v Chromiu opravdu nespustí pokud není nainstalovaný Chrome. Kde se v systému tedy bere Flash player verze 15.0.0.223 ) windows? Jak to že ho najde a používá i Chromium?
Máte-li k tomu někdo něco, prosím o info. Dík
Google Chrome má v sobě integrovaný flash player → libpepflashplayer.so, který je právě ve verzi 15.0.0.189.
- zjištění verze flash playeru: Google Chrome → do URL řádku: chrome:plugins → Adobe Flash Player
- pro více info: https://support.google.com/chrome/answer/108086?hl=cs
To, že se flash plugin dostane i do Chromium-browser je buď díky tomu, že máš upravený spouštěč (viz. příspěvek (http://forum.mageia.cz/index.php?topic=713.msg5745#msg5745)) a nebo byl již nový Chromium upraven.
-
Jo, tak to asi bude.
Díky
BTW spouštěč upravený nemám.