Mageia Forum
Uživatelské aplikace => Zpracování zvuku => Téma založeno: jirkacbx Srpna 29, 2014, 21:05:47
-
Dobrý den.
Předem se omlouvám za zařazení dotazu,ale je tak nějak více obecný.
A o co jde?
V posledních 14ti dnech,kdy se stahla "nějaká ta aktualizace",trochu otravně zlobí zvuk.
Místo regulérního zvuku,jak z PC při ohlašování zprávy či kontaktu na Skype,tak občas i při přehrávání videa na FB,Youtub a podobně.
Přehrávač v pc Dragon taky silně šumí.Až otravně.
Takže systém Mageia 4 32bit s poslední aktualizací
Zvukovka RV630 HDMI Audio [Radeon HD 2600 Series]
Pulse audio povoleno.
Nějaký nápad?
A pokud bych měl někde něco hledat,ohledně nastavení či obrázku,napište i kde.
Moc se v tom neorientuju 8)
Díky
-
Zde by mohlo být řešení:
http://wiki.mageia.cz/software:internet:skype#ve_zvuku_se_projevuje_chrceni_praskani
Soubor změň třeba pod Krusaderem s právy roota ;) Pokud jej ještě nemáš nainstalovaný, nainstaluj balíček krusader...
EDIT: + krusader
-
Nejspíš jsem špatně položil dotaz.
Pokud to začne šumět,tak všude,co používá ke svý práci repráky.
Skype,Firefox a přehrávání všech videí,místní přehrávač Dragon v pc.
-
A si si istý, že chyba nie je v zvukovke?
-
Jak již napsal Ivko...
- zkontroluj zvukovku - konektor, je zvuková karta starší výroby?
- zkontroluj repráky (popř. kabely oddělit od sebe - od prodlužovacích šňůr ap.), vyzkoušej napojit sluchátka
- alsamixer - v konzoli pod uživatelem zadej do příkazového řádku alsamixer → F6 System sound card → vyber svoji zvukovku → zkontroluj zesílení zvuku, hlavně u Mic, Mic Boos zeslabit