Mageia Forum
Uživatelské aplikace => Zpracování zvuku => Téma založeno: petr_ Února 24, 2014, 10:20:56
-
Mám kartu SB Live 5.1 a 4 reproduktory v nastavení surround 4.0. Problém je v nastavení prolínání - poměru přední-zadní. Nyní je tam naprogramovaná nějaká automatika, která brání ručnímu nastavení. (sama vrací nastavení na svoje) V podstatě zadní reproduktory jsou na 100% a přední velmi slabě. Hlasitost musím mít na 4%, což je neúnosné pro regulaci.
Což je v režimu pulse audio. V režimu Alsa (pulse vypnuto) lze trochu ovlivnit vlastnosti přepínačem SB ..output jack, buď zase hrají jen přední, nebo lze něco nastavit, ale jen na 1 píseň. Zase se hádají mezi sebou jezdce, jeden nahoru, druhý dolů podle svojeho. Prostě horor.
V etc nic nelze nastavit, opravit, zablokovat (pulse, audio), je to řešeno někde jinde.
Poraďte prosím, kde je šance tu hrůznou automatiku vypnout.
-
Mrkni sem:
- http://www.freedesktop.org/wiki/Software/PulseAudio/FAQ/#index19h3
- http://en.opensuse.org/SDB:Pulseaudio
- řešilo se to také zde: http://forum.mageia.cz/index.php?topic=414.0