Mageia Forum
Nastavení systému a serverových služeb => Instalace softwaru, aktualizace => Téma založeno: tomyp Února 03, 2014, 21:34:25
-
Právě se mi podařilo zprovoznit výše uvedený program
Kdo neví, tak se jedná o cad program pro 2D kreslení volně ke stažení pouze na registraci emailem
Je to univerzál, nakreslíte s tím elektrický obvod, tak domek, nebo strojní součástku
Ke stažení je pouze rpm balíček pro fedoru v 32 bit architektuře - poměrně často aktualizovaný
Instalace proběhne v pohodě do /opt/, ale při spuštění to bude bez odezvy (pouze skákající symbol)
Je potřeba to spustit v kozoli a tam se dovíte, že chybí knihovna xxxx. Čili následuje MCC ve vyhledávání zadat knihovnu a hledání nastavit na "v názvech souborů" - vypadne z toho, že 64bit je instalovaná a doplníme tu 32bitovou verzi knihovny
Pak znova konzole a bude chybět knihovna yyy, takže postup opakujeme - bude to asi 10x takže trpělivost - odměnou je funkční cad program - a fakt dobrý
-
Ocenil bych jiné HOW TO než to, jak jsi popsal postup instalace knihoven xxx, yyy, ... Chce to podrobněji. Toto HOW TO by mi teda moc nepomohlo ???
-
No jo, když to byl pokus a vyšel.
Kdybych si ty balíčky poznamenal, tak bych sem napsal jejich seznam a prostou větou bych řekl - "instalujte tyto balíčky". Teď už nevím, které mám odinstalovat, abych to celé zopakoval a žádný tam nechyběl.
Přesto si myslím, že to podle toho určitě jde zprovoznit, stačí to zkusit.
A trochu na jiné téma - proč nemůžu editovat vlastní příspěvky? Na mandriva fóru to šlo, aspoň bych to mohl případně přepsat.