Mageia Forum

Nastavení systému a serverových služeb => Bezpečnost a síťové servery => Téma založeno: tomyp Února 01, 2014, 21:00:36

Název: [Vyřešeno]ssh - heslo klíče
Přispěvatel: tomyp Února 01, 2014, 21:00:36
Zdravím,
potřebuji konzultaci:

rozchodil jsem si ssh na serveru, ale nechci mít povolené povolené přihlašování pomocí hesla, pouze pomocí klíče.

problém mám v  tom, že při generování klíčů pomocí  ssh-keygen odentruju prázdné heslo, a při přihlášení dostanu stejně žádost na heslo ke klíči.

odentruju to třikrát(počet pokusů) a skončím u hesla uživatele, pod kterým se přihlašuji a přihlásim se. - tedy ssh funguje

ssh -v mi vypisuje špatné heslo, i když tam nemá být žádné

zkusil jsem vygenerovat nové klíče s heslem, ale ta samá chyba - špatné heslo a skončím u přihlášení heslem uživatele.

záhada. z googla jsem nic zajímavého nevydoloval

EDIT:[Vyřešeno]
Název: Re:[Vyřešeno]ssh - heslo klíče
Přispěvatel: tomyp Února 02, 2014, 00:13:34
odpovím si sám, protože jsem šikovný pionýr

tak už je vyřešeno měl jsem chybu v souboru config - místo privátního tam byl veřejný(facka, facka ta ostuda)  ;D  ;D

EDIT:[Vyřešeno]