Mageia Forum

Nastavení systému a serverových služeb => Nastavení systému => Téma založeno: vichv Února 01, 2014, 18:57:08

Název: [Vyřešeno]zmizely mi ikony z plochy
Přispěvatel: vichv Února 01, 2014, 18:57:08
najednou mi zmizeli v Mageia3 z plochy všechny ikony a nemůžu je tam znovu dostat, mohu v nastavení složky plochy měnit co chci a nic.
Provedl jsem dnes upgrade na Mageia4 a pořád nic :(
prosím o radu, děkuji

EDIT:[Vyřešeno]
Název: Re:zmizeli mi ikony z plochy
Přispěvatel: vichv Února 01, 2014, 19:03:55
upřesňuji - používám pracovní prostředí KDE :-)
Název: Re:[Vyřešeno]zmizely mi ikony z plochy
Přispěvatel: Yullaw Února 01, 2014, 19:04:49
Nepřepl sis aktivity? V KDE4: v pravém horním rohu klik na PlochaAktivity → vybrat Plocha.

EDIT: [Vyřešeno]
Název: Re:[Vyřešeno]zmizely mi ikony z plochy
Přispěvatel: vichv Února 01, 2014, 19:17:31
Děkuji, nepřepsal, ale zabralo to ;-)
provel jsem změnu aktiviti - na nová aktivita a hned zpět na plocha
a ejhle vše je zpátky
DĚKUJI :-D

EDIT:[Vyřešeno]
Název: Re:[Vyřešeno]zmizely mi ikony z plochy
Přispěvatel: vichv Února 21, 2014, 17:34:37
Dobrý den,mám Mageia4, KDE a problém se zhoršil. Teď už pokaždém spuštění pc musím překliknout aktivitu na "nová" a znovu na "plocha" pak se mi zobrazí ikony, někdy i shluklé na pravé straně.
Při spuštění KTorentu se mi otevře v nové aktivitě.
Žádné experimenty jsem nedělal, akorát se stav zhoršuje:-(
je nějaká rada?
Děkuji
Název: Re:[Vyřešeno]zmizely mi ikony z plochy
Přispěvatel: Pavel Vybíral Února 21, 2014, 22:01:25
Smaž všechny aktivity kromě "Plocha" (nestačí jen přepnout na "Plocha", všechny, co tam nemají co dělat, musí pryč). Mám pocit, že pokud je jich tam víc, vždy to při přihlášení přepne na tu poslední, tedy tu "nechtěnou". Nevím, jestli neříkám blbost, ale mám pocit, že jsem ve škole takto ten samý problém vyřešil.
Název: Re:[Vyřešeno]zmizely mi ikony z plochy
Přispěvatel: vichv Února 23, 2014, 19:11:59
Díky, máš naprotou pravdu!
Odstranil jsem novou aktivitu a vše je při starém.
Sláva, už jsem se bál, že budu muset instalovat .-)
Ještě jednou díky!