Mageia Forum

Nastavení systému a serverových služeb => Bezpečnost a síťové servery => Téma založeno: RNA Října 31, 2013, 23:32:57

Název: sshd mi netvoří auth.log
Přispěvatel: RNA Října 31, 2013, 23:32:57
Dobrý den,
Při přihlašování přes ssh postrádám soubor /var/log/auth.log.
Nevíte někdo, jak a kde to nastavit?
V jiných distribucích (SuSE, Xubuntu) a v PC-BSD jsem toto řešit nemusel, auth.log se líhnul automaticky. Očekával jsem nastavení v /etc/ssh/sshd_config, ale nějak to tam nikde nevidím.

Název: Re:sshd mi netvoří auth.log
Přispěvatel: Joelp Listopadu 02, 2013, 06:14:24
Myslím, že odpověď na tvoji otázku nejdeš v
Kód: [Vybrat]
cat /var/log/READMEMageia již přechází na journalctl.
Název: Re:sshd mi netvoří auth.log
Přispěvatel: RNA Listopadu 02, 2013, 11:38:46
No dobře, tak tedy journalctl. Proč ne.
Ale nikde jsem tam nenašel přihlašování přes SSH.
Ani úspěšné, ani neúspěšné.
Jenom, když použiji su, tak se to tam zapíše, ale třeba pokusy o uhodnutí hesla tam nejsou. (a že jich může být za týden taky 5 MB)
Taky by mě zajímalo, jak spustit denyhosts, když ten potřebuje soubor auth.log.
Je tohle někde popsané? Z man journalctl jsem to nevyčetl.
Název: Re:sshd mi netvoří auth.log
Přispěvatel: Joelp Listopadu 02, 2013, 17:04:17
To bohužel netuším, taky se mi to nepodařilo vyšťourat. V každém případě se ale v dokumentaci píše, že můžeš používat oba systémy logování paralelně. Pokud něco nevyšťouráš, nebo neporadí ostatní tak bych nahodil klasický syslog.
Název: Re:sshd mi netvoří auth.log
Přispěvatel: RNA Listopadu 02, 2013, 20:47:59
Jj, dík za snahu, nějak se s tím snad popasuju.