Mageia Forum
Nastavení systému a serverových služeb => Instalace softwaru, aktualizace => Téma založeno: HonzaRez Srpna 07, 2013, 20:45:47
-
Zdar, používáte někdo Steam? Nainstaloval jsem si oficiální balíček, ale po spuštění na mě vybafne konzole, že chybí nějaké součásti a že mám zadat sudo pro apt-get. Sudo jsem si nakonec povolil, ale skončí to tím, že apt-get nelze najít a Steam nastartuje a a sám se zaktualizuje. Jenže mě to otrsvuje při každém spuštění, jmenovanbé programy mám samozřejmě nainstalovány.. Je to normální neob mám někde v /home pozůstatek pro předchozí verzi, kterou jsem instaloval ručně?
Díky.
-
A co za veci to chce doinstalovat? Nejde o sudo nebo apt-get, ale o to, ze nemuze najit nejakou knihovnu nebo binarku. Co presne to pise? Doporucuji precist: Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru
-
Steam needs to install these additional packages:
curl, jockey-common, python-apt, xterm, xz-utils, zenity, libgl1-mesa-dri:i386, libgl1-mesa-glx:i386, libc6:i386
[sudo] password for :
Naopak nejde o ty balíčky, ale o špatný mechanismus.Ptal jsem se na Abclinuxu, ale bylo jasné, že absolutně nevědí, o co jde...
Bug s podobným problémem existuje, ale tvrdilo se v něm, že toto chování se objeví pouze při prvním spuštění a po autoaktualizaci Steamu už to bude v pořádku. U mě není...
-
Nevim, co za bug jsi nasel, ale v mageia bugzille: https://bugs.mageia.org/show_bug.cgi?id=9407 je to celkem rozepsano. Z bugu plyne, ze se to tyka jen nekterych her a ze to chteji opravit. Mimo to tam je taky i reseni (Solution).
-
Díky, tenhle bug jsem asi taky četl, ale týkal se spouštění her, mě se to děje už při spouštění samotného Steamu. Zkusil jsem doinstalovat ty balíčky podle návodu, ale výsledek je skoro stejný, pořád chce sudo a teď ještě hlásí:
[sudo] password for:
E: Could not open file /var/lib/dpkg/status - open (2: Adresář nebo soubor neexistuje)
E: The package lists or status file could not be parsed or opened.
.
Reading package lists... Error!
E: Could not open file /var/lib/dpkg/status - open (2: Adresář nebo soubor neexistuje)
E: The package lists or status file could not be parsed or opened.
Press return to continue:
-
Hmm, ted mi to doslo.
Nainstaloval jsem si oficiální balíček...
Odinstaluj jej a nainstaluj RPM balik z repozitaru. Ten to musi mit poresene!
-
Inu co mám dělat, mám balíček z repozitáře nonfree verze 1.0.0.36-2.mga3.nonfree
Už jsem ho nainstaloval a odinstaloval třikrát, chová se pořád stejně...
-
Zkus smazat, případně přejmenovat skrytý adresář .steam
-
Smazat uživatelskou složku jsem taky několikrát zkoušel, teď jsem to smáznul i s nainstalovaným Team Fortress. Po spuštění Steamu se to chová stejně: ptá se na sudo, ještě než mi to vytvoří novou složku...
-
Steam používám, nainstalován z repa a funguje naprosto bez problémů.
Nepíšeš, jakou verzi Mageia používáš. 32 nebo 64 bit?
Steam je 32 bitová aplikace a pro svůj běh potřebuje mít nainstalovány některé 32 bit knihovny. Jestli máš 64 bit systém, musíš povolit i 32 bit repozitáře. Potom Steam odinstaluj a znovu naistaluj
Ještě můžeš případně smazat složku .local/share/Steam
Ve složce .steam jsou jen linky na výše uvedenou složku. Její smazání nic neřeší.
-
Díky, složku /local/share/Steam jsem zkusil smazat, musel jsem znova zaregistrovat PC, ale při spuštění to dělá pořád to samé...
Systém mám 64bitový, vím, že na 32bitech je se Steamem míň problémů, ale jsem si jist, že všechny kompatidebilní 32bitové knihovny mám nainstalovány, repositáře samozřejmě mám 32 i 64...
-
Testoval jsem to nekolikrat na nekolika systemech, strojich... a nepovedlo se mi tve problemy replikovat. Zkus noveho uzivatele?
-
Zdar, takže jsem vytvořil uživatele, přidal ho do skupiny sudo a po spuštění Steamu to chce opět přihlásti v konzoli a píše to jako předtím:
[sudo] password for:
E: Could not open file /var/lib/dpkg/status - open (2: Adresář nebo soubor neexistuje)
E: The package lists or status file could not be parsed or opened.
.
Reading package lists... Error!
E: Could not open file /var/lib/dpkg/status - open (2: Adresář nebo soubor neexistuje)
E: The package lists or status file could not be parsed or opened.
Press return to continue
-
Něco musíš dělat hodně špatně.
dpkg je balíčkovací systému Debianu. Jediné rozumné vysvětlení je, že máš nainstalován Steam pro Ubuntu.
Je pravděpodobné, že máš teď v systému špatnou verzi Steamu (nebo nějaké jeho pozůstatky). Tady je každá rada drahá. Doporučil bych přeinstalovat celý systém (včetně nového uživatele) a Steam naistalovat z repozitáře MGA. Není to sice řešení elegantní, ale v tvé situaci asi nejrychlejší a nejsnažší.