Mageia Forum

Uživatelské aplikace => Síť a Internet => Téma založeno: KITT Června 27, 2013, 12:08:16

Název: Prohlížeč Tor
Přispěvatel: KITT Června 27, 2013, 12:08:16
Nainstaloval jsem si prohlížeč "Tor" (přes Správce softwaru), ale nikde ho nemůžu najít, jak ho spustím (resp. kde ho najdu)?
Název: Re:Prohlížeč Tor
Přispěvatel: KITT Června 30, 2013, 14:58:36
Nevíte, jak spustit ten Tor a kam se nainstaloval?
Název: Re:Prohlížeč Tor
Přispěvatel: Peťoš Června 30, 2013, 15:51:49
a jak se jmenoval ten balicek, co jsi instaloval?
Název: Re:Prohlížeč Tor
Přispěvatel: alda81 Června 30, 2013, 16:00:22
mrkni sem https://forums.mageia.org/en/viewtopic.php?f=8&t=2313 možná tě to správně nasměruje, nejsem u PC s Mageiou 3, takže nemůžu víc poradit

já osobně používal vždy portable verzi, která je tam i zmiňovaná https://www.torproject.org/download/download-easy.html.en - stáhneš, rozbalíš do své domovské složky a spustíš
Název: Re:Prohlížeč Tor
Přispěvatel: KITT Července 03, 2013, 11:35:36
a jak se jmenoval ten balicek, co jsi instaloval?

Jmenoval se "tor" (Sítě --> Další), a s ním se nainstalovaly ještě dva další balíčky.
Zkoušel jsem to spustit příkazem (dle návodu ve wiki), přes Alt+F2, Tor mi to nabídlo, ale nespustilo.
Název: Re:Prohlížeč Tor
Přispěvatel: Peťoš Července 03, 2013, 18:55:48
Misto Alt+F2 spust terminal a pust tor z nej. Vystup (cely, vsechno) dej sem.
Název: Re:Prohlížeč Tor
Přispěvatel: KITT Července 04, 2013, 13:03:01
Nevím, jestli je tohle ono, co je na mysli, prostě jsem do terminálu napsal "tor" a tohle mi vyjelo:

Kód: [Vybrat]
Jul 04 13:00:27.186 [notice] Tor v0.2.3.25 (git-17c24b3118224d65) running on Linux.
Jul 04 13:00:27.186 [notice] Tor can't help you if you use it wrong! Learn how to be safe at https://www.torproject.org/download/download#warning
Jul 04 13:00:27.186 [notice] Read configuration file "/etc/tor/torrc".
Jul 04 13:00:27.196 [notice] Initialized libevent version 2.0.21-stable using method epoll (with changelist). Good.
Jul 04 13:00:27.196 [notice] Opening Socks listener on 127.0.0.1:9050
Jul 04 13:00:27.196 [warn] Could not bind to 127.0.0.1:9050: Address already in use. Is Tor already running?
Jul 04 13:00:27.196 [warn] Failed to parse/validate config: Failed to bind one of the listener ports.
Jul 04 13:00:27.196 [err] Reading config failed--see warnings above.
Název: Re:Prohlížeč Tor
Přispěvatel: RNA Července 15, 2013, 11:05:45
Je to ještě aktuální téma?
Název: Re:Prohlížeč Tor
Přispěvatel: KITT Července 15, 2013, 15:33:47
Ano, je stále aktuální! Zatím mi to ale ještě nikdo nepomohl vyřešit, takže jsem Tor ještě stále nespustil. :(
Název: Re:Prohlížeč Tor
Přispěvatel: Peťoš Července 15, 2013, 15:36:52
Vzdyt to tam mas napsane:

Kód: [Vybrat]
Jul 04 13:00:27.196 [warn] Could not bind to 127.0.0.1:9050: Address already in use. Is Tor already running?
Jul 04 13:00:27.196 [warn] Failed to parse/validate config: Failed to bind one of the listener ports.

Na portu 9050 uz neco mas poveseneho. Zjisti si, co tam je
Kód: [Vybrat]
netstat -pan | grep 9050 a dostenes PID (v poslednim sloupci). Pak jen
Kód: [Vybrat]
ps -ef | grep PID a budto to zabij nebo prekonfiguruj.