Mageia Forum

Ostatní, co se nedá zařadit jinam => Problémy týkající se chodu webu Mageia.cz => Téma založeno: Yullaw Října 26, 2012, 10:52:30

Název: WIKI: automatické zobrazení názvu s aktuální verzí softwaru z repozitářů
Přispěvatel: Yullaw Října 26, 2012, 10:52:30
Umí někdo dobře HTML kód ??? Potřebuji pomoc :) Taková lahůdka, ale mělo by to být jen pár řádků.

Potřebuji do dokuwiki (wiki (http://wiki.mageia.cz)), která umí i html/php příkazy, aby po argumentu - např. "název balíčku" vyhledalo ve zdrojích (repozitářích - např. ftp://mageia.mirror.dkm.cz/pub/mageia/distrib/2/i586/media/core/release/ ) přesný název a verzi. Např. po arg.=2mandvd zobrazí 2mandvd-1.7.3-1.mga2.i586.rpm . Doufám, že rozumněli řečem mého kmene :D

Název: Re:WIKI: automatické zobrazení názvu s aktuální verzí softwaru z repozitářů
Přispěvatel: Yullaw Října 26, 2012, 11:24:29
Z jiných zdrojů mi přišla zpráva od pana Michala Hynka:
Citace
  • co pises neni zrovna uplne tak jednoduchy... potrebujes udelat plugin, kterej bude nejakym zpusobem (ne v realnym case pac by se neskutecne zpomalila cela wiki) hledat a kesovat data z FTP... takze jde o parser, kesovani a upravu dokuwiki cronu kterej jednou za cas nakesuje aktualni soubory ze vsech ftp a aktualizuje odkazy na strankach wiki... takze to nebude jen par radku... chce to programatora na PHP a ne zrovna zacatecnika.. pac to chce zkusenosti s dokuwiki.. vedet jak funguje.
  • je to jen jeden z milionu napadu jak by to slo udelat a asi i nejlip.. ale moznosti je spousta. Ja bych proste kesoval do databaze aktualni file-list z FTP kterej bych treba jednou za hodinu refreshoval... + nejakym zpusobem (plugin, html+php) kterej by zobrazoval spravny data primo z tyhle kesovany databaze ve strankach.
Název: Re:WIKI: automatické zobrazení názvu s aktuální verzí softwaru z repozitářů
Přispěvatel: Peťoš Října 26, 2012, 12:13:16
Krom toho, ze bychom zacinajicim uzivatelum dali do rukou cestu, jak obejit repozitare a rozbit si totalne system me bohuzel nenapada, k cemu by takovyto nastroj byl. Navic vsechno info je beztak v repozitarich, neni tedy treba vse nejakym obskurnim nastrojem hledat a parsovat...
Nerikam, ze by to nebyl zajimavy programatorsky ukol, ale bohuzel prakticky prinos vidim spise zaporny = znam bohuzel dost lidi, co nechape, k cemu jsou repozitare, pak nadava na "rozbity Linux" a "pritom s tim fakt vubec nic nedelali"...