Mageia Forum

Uživatelské aplikace => Síť a Internet => Téma založeno: Josef Kadleček Července 26, 2012, 12:01:21

Název: Thunderbird česky
Přispěvatel: Josef Kadleček Července 26, 2012, 12:01:21
Vážení přátelé,

tím, že nepříliš disponuji znalostí anglického jazyka jsem tu známý jak falešná desetikoruna.

Mám nějak špatně navolené zdroje nebo je současná verze TB ( 10.0.6 ) pro Linux skutečně jen v angličtině ?

Dík
Pep
Název: Re:Thunderbird česky
Přispěvatel: alda81 Července 26, 2012, 12:16:29
musíš si nainstalovat ještě balíček thunderbird-cs, pravděpodobně máš v mcc (instalace software) nastavené zobrazování na Balíčky s GUI místo na Vše
Název: Re:Thunderbird česky
Přispěvatel: Josef Kadleček Srpna 23, 2012, 16:04:50
Uteklo sice hodně vody, ale ani dnes se mi češtinu doinstalovat přes MCC nepovedlo. Házelo mi to, že balíček thunderbird-cs "nelze vybrat".

V konzoli
Kód: [Vybrat]
urpmi thunderbird-cs a už je to  8)
Název: Re:Thunderbird česky
Přispěvatel: Josef Kadleček Září 04, 2012, 07:12:41
musíš si nainstalovat ještě balíček thunderbird-cs, pravděpodobně máš v mcc (instalace software) nastavené zobrazování na Balíčky s GUI místo na Vše
Pokud si ještě dobře vzpomínám, tak to je jedna z prvních věcí, které po instalaci nového systému měním.
OffTopic - Prostě zas buď ufouni (že už se začínaj zajímat i o Linux, sajrajti) nebo nějaký šotek, viz můj předchozí post.

Pep
Název: Re:Thunderbird česky
Přispěvatel: alda81 Září 04, 2012, 07:41:07
Pokud si ještě dobře vzpomínám, tak to je jedna z prvních věcí, které po instalaci nového systému měním.
mě se to už několikrát z nastavené volby Vše přenastavilo na Balíčky s GUI, nějakou souvislost jsem ale nevypozoroval >> kontroluji to pokaždé, když něco přes mcc instaluju
Název: Re:Thunderbird česky
Přispěvatel: Peťoš Září 04, 2012, 07:42:06
Rekl bych ze to dela aktualizace gurpmi.
Název: Re:Thunderbird česky
Přispěvatel: alda81 Září 04, 2012, 07:43:02
zřejmě máš pravdu, nikdy jsem po tom nějak extrémně nepátral  :)
Název: Re:Thunderbird česky
Přispěvatel: Peťoš Září 04, 2012, 07:45:19
ja taky ne. popravde je to poprve, co o tomto "resetu nastaveni GUI slysim". Pouzivam zasadne terminalove rozhrani.
Název: Re:Thunderbird česky
Přispěvatel: alda81 Září 04, 2012, 07:48:39
původně jsem si myslel, že jsem to vždycky nějak omylem přenastavil sám, až o tom začal mluvit Pep, tak jsem si dal 1+1 dohromady ...
Název: Re:Thunderbird česky - Vyřešeno
Přispěvatel: Josef Kadleček Září 06, 2012, 07:52:26
Počkejte klucí, to jste pořád ještě u téma, že v mcc to naklikat nešlo a v konzoli mi intalace počeštění TB proběhla hladce, anebo řešíte že se při aktualizaci gurpmi automaticky nastaví zobrazování jen Balíčků s GUI ?
Pep

P.S.: za sebe hlásím "Vyřešeno"
Název: Re:Thunderbird česky
Přispěvatel: alda81 Září 06, 2012, 17:32:40
řešili jsme, že ti to nešlo naklikat v mcc, neboť jsi uvedl, že to z volby Balíčky s GUI přepínáš hned po instalaci na Vše >> ale protože se několikrát zaktualizovalo gurpmi, tak se ti změnila i volba na defaultní Balíčky s GUI a proto ti to nešlo v mcc naklikat ... vše souvisí se vším :)
Název: Re:Thunderbird česky
Přispěvatel: Josef Kadleček Září 07, 2012, 18:39:55
Počkat, ale mě se v mcc balíček TB-cs zobrazil, ale vyfuckovalo mě to (jako že ten balíček nelze vybrat či co). Urpmi TB-cs ale prošlo.

Nic, je to vyřešený a důvod, proč to nešlo už se teď bohužel nedozvíme