Mageia Forum

Uživatelské aplikace => Síť a Internet => Téma založeno: wavit Srpna 23, 2011, 21:02:39

Název: SKYPE
Přispěvatel: wavit Srpna 23, 2011, 21:02:39
Ahoj všem, chlapi vývojáři, dal by se někam do repa umístit balíček .rpm se skypem ? Díky  ;)
Název: Re:SKYPE
Přispěvatel: Peťoš Srpna 23, 2011, 21:15:01
Ne. Viz licence.
Název: Re:SKYPE
Přispěvatel: rostak Srpna 24, 2011, 07:56:30
Pokud chceš nainstalovat Skype,stačí povolit zdroj Nonfree Backports testing a nainstaluj baliček get-skype ,chvilku to trva protože se stahne a nainstaluje skype.Potom zdroj zase zakaž
Název: Re:SKYPE
Přispěvatel: wavit Srpna 24, 2011, 22:24:00
Děkuji... jen mi asi nejde mikrofon... :-(
Název: Re:SKYPE
Přispěvatel: dom Prosince 23, 2011, 00:14:59
Jen pro informaci, v Mageii 2 alfa2 je balíček get-skype ve zdrojích Nonfree Release.
Název: Re:SKYPE
Přispěvatel: fantomorous Ledna 16, 2012, 14:52:11
Je stále ještě balíček get-skype v repozitáři Nonfree Backport testing? Nemohu ho najít.
Název: Re:SKYPE
Přispěvatel: fantomorous Ledna 16, 2012, 17:53:10
Našel jsem tady...
https://forums.mageia.org/en/viewtopic.php?f=36&t=1121 (https://forums.mageia.org/en/viewtopic.php?f=36&t=1121)
Název: Re:SKYPE
Přispěvatel: Ivko Ledna 16, 2012, 21:45:18
Máš to tu priamo:
ftp://ftp.mandrivauser.de/mirrors/Mageia/distrib/cauldron/i586/media/nonfree/release/get-skype-2.2.0.35-17.mga2.nonfree.noarch.rpm

Nikedy stačí pohľadať
Název: Re:SKYPE
Přispěvatel: Rellik Ledna 17, 2012, 16:42:36
Já si nainstaloval SKYPE pro FEDORU Viz můj návod:

Stáhnout skype (Fedora)
V konzoli dát instalovat balíček z adresáře kde je stahnutý:
Kód: [Vybrat]
urpmi --allow-nodeps cesta_k_souboru/skype_pro_fedoru.rpm
v terminálu jako user spustit skype a pak jako root doinstalovat chybějící knihovny.
;)
Název: Re:SKYPE
Přispěvatel: Peťoš Ledna 17, 2012, 17:50:05
Já si nainstaloval SKYPE pro FEDORU Viz můj návod
Tohle radeji smele ignorujme a zustanme u get-skype baliku pripraveneho pro Mageia. Nejjednodussi je dle meho skromneho nazoru pouzit muj repozitar (http://petos.cz/rpms), kde get-skype je taky. pokud nechcete pouzivat muj repozitar, pouzijte URL co napsal Ivko.
Název: Re:SKYPE
Přispěvatel: fantomorous Ledna 17, 2012, 18:18:26
To že ho máš v repozitáři jsem nevěděl, dříve -nepletuli se- si ho tam neměl, a jinde jsem ho nemohl najít. V každém případě díky všem.
Název: Re:SKYPE
Přispěvatel: Peťoš Ledna 17, 2012, 18:45:37
Priznam se, ze ja to taky nevedel, ze tam je (resp. uz jsem na to zapomnel takze uz je tam pomerne dlouho (ze i ja na nej zapomnel :D )
Název: Re:SKYPE
Přispěvatel: Rellik Ledna 17, 2012, 20:14:38
Tohle radeji smele ignorujme...
No na fóru Mandrivy právě tento postup zveřejnil Ivan Bibr, tak bych čekal že to nebude nic závažného... :) Já si ho jen okomentoval, abych věděl jak na to. Je to sice už nějaký ten pátek, ale postup mě funguje pořád a to i tady v Mageie... ;-)
Název: Re:SKYPE
Přispěvatel: Ivko Ledna 17, 2012, 20:46:19
Nikto nevraví, že nefunguje, ale tak, ako písal Peťoš, jednoduhšie riešenie (a myslím, že aj pre samotný systém lepšie riešenie) je použiť get-skype. Ono si to vlastne nainštaluje zdroják priamo od Skype samo, teda nie je problém s licenciou a ono si to spraví tak, ako to má byť.
Název: Re:SKYPE
Přispěvatel: Peťoš Ledna 17, 2012, 23:08:29
Why shouldn't you install the static Skype package directly


(preklad doufam neni treba)
Název: Re:SKYPE
Přispěvatel: Ivko Ledna 18, 2012, 00:21:08
A to si kde takéto informácie zobral?
Název: Re:SKYPE
Přispěvatel: Peťoš Ledna 18, 2012, 09:22:42
A to si kde takéto informácie zobral?
https://forums.mageia.org/en/viewtopic.php?f=36&t=1121
K obrazku: STOP SOPA!
Název: Re:SKYPE
Přispěvatel: Ivko Ledna 18, 2012, 09:27:44
Aha, nedočítal som to celé. Iba začiatok.

Zaujímavé je, že včera to išlo dobre. Dnes mi to už ani FF neberie. Asi budú mať problém oni. Žeby vírus???
Název: Re:SKYPE
Přispěvatel: Peťoš Ledna 18, 2012, 09:28:58
Ne, stavka internetu... http://americancensorship.org/ http://www.mageia.org/cs/ http://cs.wikipedia.org/wiki/Hlavn%C3%AD_strana (clanek na titulce) http://en.wikipedia.org/wiki/Main_Page
Název: Re:SKYPE
Přispěvatel: Ivko Ledna 18, 2012, 09:30:35
Nerozumiem. Môžeš vysvetliť?
Název: Re:SKYPE
Přispěvatel: Ivko Ledna 18, 2012, 09:31:18
Nejak rýchlo tie články upravuješ  ;)
Název: Re:SKYPE
Přispěvatel: Peťoš Ledna 18, 2012, 09:32:30
http://www.linuxexpres.cz/globalni-internetova-stavka Popis toho, co se deje.
Název: Re:SKYPE
Přispěvatel: Ivko Ledna 18, 2012, 09:35:20
Vďaka. Už som múdrejší.
Název: Re:SKYPE
Přispěvatel: Joelp Ledna 18, 2012, 20:41:12
Ivko mě trochu s těma zdrojákama pobavil :)
Název: Re:SKYPE
Přispěvatel: pecou Června 16, 2012, 23:54:20
Vyšlo nové Skype pro linux. Sice není k dispozici přímo pro Mageiu a rpm pro Fedoru a Suse hlásí chybějící knihovny, ale lze spustit tím, že rozbalím ručně rpm balík, konkrétně od Fedory, a obsah nakopíruji do složek ručně. Skype funguje a má i oficiální češtinu.
Název: Re:SKYPE
Přispěvatel: Joelp Června 17, 2012, 16:43:48
Vyšlo nové Skype pro linux. Sice není k dispozici přímo pro Mageiu a rpm pro Fedoru a Suse hlásí chybějící knihovny, ale lze spustit tím, že rozbalím ručně rpm balík, konkrétně od Fedory, a obsah nakopíruji do složek ručně. Skype funguje a má i oficiální češtinu.

A proč tak složitě? Stačí stáhnout Bzip a ten rozbalit ;)
Název: Re:SKYPE
Přispěvatel: pecou Června 19, 2012, 21:45:13
V době psaní nebyla bzip verze k dispozici ke stažení
Název: Re:SKYPE
Přispěvatel: Fras Září 08, 2012, 20:15:56
Bude Skype4 někde v repozitářích?
Název: Re:SKYPE
Přispěvatel: Ivko Září 08, 2012, 20:29:07
Pridaj si tento repozitár (podľa architektúry) a aktualizuj Skype. Nezabudni potom vypnúť.

http://repo.mageia.org.pl/2/x86_64//

http://repo.mageia.org.pl/2/i586//
Název: Re:SKYPE
Přispěvatel: Fras Září 08, 2012, 22:12:57
Funguje to bezvadně, děkuji.
Název: Re:SKYPE
Přispěvatel: Ivko Září 08, 2012, 22:18:37
Nie je zač