Mageia Forum

Uživatelské aplikace => Síť a Internet => Téma založeno: fantomorous Července 07, 2012, 11:27:55

Název: kfilebox - Obsluha pádu aplikací pro KDE
Přispěvatel: fantomorous Července 07, 2012, 11:27:55
Zdravim, po aktualizaci na MGA2 se mi na desktopu (aktualizace) i na notebooku (instalace) děje problém s Kfileboxem. Po startu systému vyskočí hláška o pádu aplikace pro KDE. Okno s hláškou zavřu a kfilebox funguje bez problémů. Máte někdo podobný problém. 
Název: Re:kfilebox - Obsluha pádu aplikací pro KDE
Přispěvatel: alda81 Července 07, 2012, 11:55:20
je to nahlášené jako bug (https://bugs.mageia.org/show_bug.cgi?id=4660), mělo by se to týkat pouze 32bitových systémů, vyzkoušej to co radí v 8. příspěvku

Kód: [Vybrat]
if i uncheck automatic dropbox start and run kfilebox in this way:

/home/ilprof/.dropbox-dist/dropbox &
sleep 10
kfilebox


it works fine.
Název: Re:kfilebox - Obsluha pádu aplikací pro KDE
Přispěvatel: fantomorous Července 07, 2012, 12:34:26
Dík za radu, bohužel pro mě platí Comment nr.18 this bug is still valid for mageia2 32bit.
Název: Re:kfilebox - Obsluha pádu aplikací pro KDE
Přispěvatel: alda81 Července 07, 2012, 14:14:49
noch einmal und tschechisch:
vytvoř si soubor, který nazveš třeba start.script a nahrej jej do /home/UŽIVATEL/.kde4/Autostart
obsah toho souboru bude následující:
Kód: [Vybrat]
#!/bin/bash
/home/UŽIVATEL/.dropbox-dist/dropbox &
sleep 13
kfilebox
nastav soubor start.script jako spustitelný, UŽIVATEL samozřejmě nahraď jménem svého uživatele

zruš (odklikni) v nastavení kfileboxu volbu Spustit Dropbox při spuštění systému

podle toho co jsem zkoušel, tak občas se objeví ve stavové liště a neběží, ale to se mě stávalo i u mageii 1 s nastaveným autostartem, čas jsem oproti původnímu natáhnul o 3s, vyzkoušej a dej vědět jestli ti to funguje
Název: Re:kfilebox - Obsluha pádu aplikací pro KDE
Přispěvatel: fantomorous Července 07, 2012, 14:29:37
jes! takhle jsem to už pochopil  :D . Funguje, dokonce (zatím po prvním restartu) i ve spuštěném stavu.
Díky
Název: Re:kfilebox - Obsluha pádu aplikací pro KDE
Přispěvatel: alda81 Července 07, 2012, 14:37:33
příště napiš, že nerozumíš "textu", podstatně to urychlíš, jinak to vzbuzuje dojem, že jsi radu vůbec nezkoušel nebo dokonce ani nečetl, ju?  ;)
Název: Re:kfilebox - Obsluha pádu aplikací pro KDE
Přispěvatel: fantomorous Července 07, 2012, 16:10:41
ano, příště...
... ničemu nerozumět, tím spíš rád jsem že baví se mnou někdo. Děkuju