Mageia Forum

Hardware => Digitální foto a video => Téma založeno: Fras Května 25, 2012, 10:43:57

Název: Fotky z mobilu
Přispěvatel: Fras Května 25, 2012, 10:43:57
Ahojte,
snažím se stáhnout fotky z mobilu, ale nedaří se. Vypadá to na problém s právy (mobilu). Zkoušel jsem všelijak. Bluetooth, kabel, Wammu,... Zajímavé je, že se mi povedlo do mobilu soubor posílat, ale fotky nestáhnu. Jako lamu mne nenapadá čeho se dál chytit. Když např. v dolphinu prohlížím soubory z mobilu (připojeno přes bluetooth),tak ok. Když Dolphin spustím jako root (v naději, že bych snad něco mohl poměnit) tak mne to do mobilu nepustí. Kde začít? Díky.
Kód: [Vybrat]
[root@hp_ha 201107A0]# cp *.jpg /home/stefan/
cp: čtení „30072011291.jpg“: Chyba vstupu/výstupu
cp: rozšíření „/home/stefan/30072011291.jpg“ selhalo: Chyba vstupu/výstupu
cp: čtení „30072011292.jpg“: Chyba vstupu/výstupu
cp: rozšíření „/home/stefan/30072011292.jpg“ selhalo: Chyba vstupu/výstupu
cp: čtení „30072011293.jpg“: Chyba vstupu/výstupu
cp: rozšíření „/home/stefan/30072011293.jpg“ selhalo: Chyba vstupu/výstupu
cp: čtení „30072011294.jpg“: Chyba vstupu/výstupu
cp: rozšíření „/home/stefan/30072011294.jpg“ selhalo: Chyba vstupu/výstupu
[root@hp_ha 201107A0]#
Po teto akci se nakopírují soubory do daného adresáře, ale jsou prázdné = mají 16kb.
Název: Re:Fotky z mobilu
Přispěvatel: Peťoš Května 25, 2012, 10:50:45
Zacal bych treba tim, ze napisu, co mam za mobil (pripadne s jakym OS).
Název: Re:Fotky z mobilu
Přispěvatel: Fras Května 25, 2012, 17:03:47
OK. Nokia N86 - 8MP, Symbian S60 3rd edition. OS na ntb čerstvá MGA2, KDE nebo XFCE.
Název: Re:Fotky z mobilu
Přispěvatel: Peťoš Května 25, 2012, 17:52:23
No, symbiany vetsinou funguji pres MassStorage pres USB kabel. To nefunguje? Nebo to chces bezdratove?
Název: Re:Fotky z mobilu
Přispěvatel: Josef Kadleček Května 25, 2012, 21:25:33
Fotky se v mobilu ukládávají rovnou na kartu (já s tím taky zápasil, vyšťouratelné na mandrivím fóru) a nakonec jsem přišel na to, že nejjednodušší vyndat kartu z telefonu a dát jí do čtečky.

Pep
Název: Re:Fotky z mobilu
Přispěvatel: Fras Května 25, 2012, 21:47:31
Joelp: Průser je, že tento mobil má 8GB intergrovanou paměť a fotky jsou tam :-(

ALE: Asi se budu muset nyní omluvit. Zjistil jsem, že polovina fotek (z 225) je poškozena! Telefon je již nezobrazuje. Pouze zlomenou inkonu. K tomu muselo dojít během mých pokusů o kopírování. Sakra! To mne mrzí. Zkusil jsem porovnat fotky, které nyní mobil zobrazí a ty kopírovat lze. Tak sorry. Zachráním co se dá. Ale co se vlastně stalo, to už asi nezjistím.
Děkuji za snahu.
Název: Re:Fotky z mobilu
Přispěvatel: alda81 Května 25, 2012, 22:09:11
2 Fras: Josef Kadleček != Joelp
Název: Re:Fotky z mobilu
Přispěvatel: Fras Května 25, 2012, 23:28:35
Jooo! Jsem to hned viděl! ... a chtěl opravit. Ale asi už mám dnes dost a nevím po těch letech kde editovat a opravit svůj příspěvek, hanba... Jeden kolega někde na fóru se "zmínil" o kategorii lidí mezi "čtyřiceti a smrtí" ... tak já v ní jsem ...a to vše asi bude tím....  ;D
Jdu krmit holuby.
Název: Re:Fotky z mobilu
Přispěvatel: alda81 Května 26, 2012, 08:01:19
jednou tam všichni musíme  :P

edit je tady defaultně vypnutý kvůli zkušenostem s některými individui z fóra Mandrivy
Název: Re:Fotky z mobilu
Přispěvatel: Fras Května 26, 2012, 11:36:54
Kurňa, chlapi! Já jsem ty poškozený (jpg) fotky zachránil díky programu photorec. To je věc!!! Díky, pane Krčmáři!  :) http://www.root.cz/clanky/poskozena-data-na-pametove-karte-a-jejich-obnova/ (http://www.root.cz/clanky/poskozena-data-na-pametove-karte-a-jejich-obnova/)