Mageia Forum
Hardware => Digitální foto a video => Téma založeno: LUTEC Března 26, 2012, 09:31:03
-
kdyz jsem jel na mandrive tak jsem prevadel video format pomoci prikazu v konzoli:
ffmpeg -i input.mp4 -vcodec mpeg4 -acodec ac3 -ar 48000 -ab 192k -ac 6 -qscale 10 -aspect 16:9 output.avi
pred tim jsem ale musel nainstalovat tyto balicky:
libfaac0 a ffmpeg
kdyz bych to chtel pouzivat i v mageii je postup stejny? nebo je potreba pridat jeste jine balicky?
pokud by to melo fungovat i tady, muzete mi poradit jak by mel vypadat ten prikaz pro prevod z video formatu MOD do avi
zkousel jsem to v avidemux ale nekolik souboru se mi nepovedlo otevrit z hlaskou:
,,Could not open the file"
-
Bohuzel nejde upravovat prizpevky tak se jen ospravedlnim ze vim ze se pise ,,s hlaskou" nejak mi to ujelo.
-
Bojim se, ze to asi budes muset zkusit. ffmpeg je v repozitazich a faad taky (bacha, ne libfaad0, ale jen faad).
-
s tim pridavanim balicku problem nemam jen bych jeste potreboval poradit ten prikaz na prevod z formatu mod do avi jde i o ty cisla co se k tomu uvadi, nevyznam se v tom... potrebuju aby to nebyl zbytecne velkej soubor a mel primerenou kvalitu. Neni podminka, aby to bylo do formatu avi, jen potrebuju, aby to byl format co zvladne DVD prehravac v pohode nacist. Jeste k tem balickum, ten faad misto libfaac0 je z duvodu ze je to v megii?
-
Tak jsem zkusil experimentovat a zadal prikaz:
ffmpeg -i MOV001.MOD -vcodec mpeg4 -acodec ac3 -ar 48000 -ab 192k -ac 6 -qscale 10 -aspect 16:9 M1.avi
a vysledem byla hlaska viz priloha a video u ktereho nejde zvuk, muzete mi nekdo poradit kde byla chyba prosim?
-
Sice do avi či mpeg4 nepřevádím (používám výhradně mpeg2), ale zkusil bych toto:
ffmpeg -i vstup.mod -vcodec mpeg4 -r 29.7 -b 9600k -aspect 16:9 -acodec mp3 -ab 192k -ar 48000 výstup.avi
Pokud by to počítač (nebo přehrávač) nestíhal přehrát, je třeba snižovat bitrate videa parametrem -b .
Jako audio codec je možno i nastavit jiné, třeba libmp3lame. Ty kodeky musí být nainstalovány a ffmpeg musí být pro jejich použití zkompilován. Jsou to ale nesvobodné formáty.
-
Přeju, hezký den.
Co to je vlastně za video. Keyframe (z hlášky) je klíčový snímek obvykle označovaný jako I-snímek. Snímky B a P obsahují pouze změny. Proto by video mělo začínat klíčovým (kompletním) snímkem.
-
Jeste bych doplnil dotaz o prevod do 3gp. Prikaz:
ffmpeg -i "input" -r 12 -s qcif -ar 8000 -ab 10.2k -ac 1 -b 60k "output.3gp"
mi funguje ale video ma spatnou kvalitu, jake parametry to ovlivnuji a jake hodnoty bych tam mel zkusit? Diky
-
jake parametry to ovlivnuji a jake hodnoty bych tam mel zkusit?
Mrkni do manualovych stranek prikazu ffmpeg. Muzes zkusit zvysit framerate na 25 a rozliseni na cif. Presto se obavam, ze 3gp pro Nokia 3110 proste dobrou kvalitu nenabidne...
-
něco málo v češtině najdeš i na mandrivácké wiki http://wiki.mandrivalinux.cz/software:zvuk_a_video:konverze