Mageia Forum

Nastavení systému a serverových služeb => Bezpečnost a síťové servery => Téma založeno: Lada Února 22, 2020, 09:04:11

Název: [Vyřešeno] Chyba Kdewallet
Přispěvatel: Lada Února 22, 2020, 09:04:11
Zdravim,
najednou se mi po spusteni PC zacala objevovat nasledujici hlaska

"Chyba během šifrování při ukládání úschovny kdewallet. Kód chyby je 53 (Nepoužitelný veřejný klíč). Prosím, opravte nastavení systému a zkuste to znovu. K této chybě může docházet pokud nepoužíváte plně důvěryhodný klíč GPG. Prosím ujistěte se, že máte tajný klíč pro klíč, který používáte."

Myslim, ze se to stalo po nejake aktualizaci. Nevite nahodou jak to opravit?

MGA7.1/Plasma, bez ohledu na versi kernelu

Lada
Název: Re:Chyba Kdewallet
Přispěvatel: alda81 Února 23, 2020, 11:37:56
KDE nepoužívám, takže střílím od boku, zkus se inspirovat posledním příspěvkem v tomto vlákně k Arch Linuxu https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?pid=1876589#p1876589
Název: Re:Chyba Kdewallet
Přispěvatel: Lada Února 23, 2020, 17:56:27
zdar,
diky za info, bohuzel to nevyresilo, ale potvrdilo to moji domenku, ze se to stalo po aktualizaci a ze je to nejaky obecnejsi problem a ne jen stav meho systemu.

Lada
Název: Re:Chyba Kdewallet
Přispěvatel: Joelp Února 24, 2020, 08:53:16
Nic podobného s kdewallet nepozoruji. Klíčenka jako taková ti funguje? Pokud ano, provedl bych export, smazání klíčenky a import do nové.
Název: Re:Chyba Kdewallet
Přispěvatel: Lada Února 24, 2020, 13:40:20
zdar,
tak jsem provedl navrhovane, ale nepomohlo, jen se zmenila hlaska chyby na:

"Chyba při pokusu o dešifrování úschovny kdewallet pomocí GPG. Pokud používáte SmartCard, ujistěte se prosím, že je zasunuta a zkuste to znova.
Chyba GPG byla Žádný tajný klíč"

Napadlo me odinstalovat Kwallet, ale kdyz jsem videl hlasku co by se odinstalovalo, tak jsem to neudelal. Nebo kde se zadava onen "tajny klic"?

Lada
Název: Re:Chyba Kdewallet
Přispěvatel: Lada Února 24, 2020, 18:01:33
ziskavam dojem, ze se to tyka nejakeho certifikatu/platnosti/atd.

Lada
Název: Re:Chyba Kdewallet
Přispěvatel: Joelp Února 25, 2020, 12:33:22
Vůbec nepíšeš co přesně jsi udělal, tak těžko radit. Dle toho ale co píšeš jsi smazal jen klíče k peněžence.
Název: Re:Chyba Kdewallet
Přispěvatel: Lada Února 25, 2020, 17:55:04
Udelal jsem to podle tve rady - export/smazani/import. Bohuzel to dopadlo dost spatne, stav se jeste zhorsil. tak jsem se vratil k predesle zaloze. Ted je stav takovy, ze pri startu a ukonceni se objevi ona prvne uvedena hlaska, jinak system funguje normalne.

Lada
Název: Re:Chyba Kdewallet
Přispěvatel: Lada Února 25, 2020, 18:01:00
jeste poznamka - ty operace jsem provedl s certifikaty (v Kleopatra), nevim presne co jsi myslel "smazat klicenku".

Lada
Název: Re:Chyba Kdewallet
Přispěvatel: Joelp Února 25, 2020, 18:09:33
Udelal jsem to podle tve rady - export/smazani/import. Bohuzel to dopadlo dost spatne, stav se jeste zhorsil. tak jsem se vratil k predesle zaloze. Ted je stav takovy, ze pri startu a ukonceni se objevi ona prvne uvedena hlaska, jinak system funguje normalne.

Lada

Z čehož vůbec není jasné co přesně jsi udělal ...
Název: Re:Chyba Kdewallet
Přispěvatel: Lada Února 25, 2020, 18:41:15
V programu Kleopatra jsem vyexportoval certifikaty a znovu naimportoval. Situace se bohuzel zhorsila.

Lada
Název: Re:Chyba Kdewallet
Přispěvatel: Joelp Února 27, 2020, 13:42:52
Psal jsem o exportu, smazání a importu klíčenky. Kleopatra není klíčenka. Řeč je o klíčence Kdewallet.
Název: Re:Chyba Kdewallet
Přispěvatel: Lada Února 27, 2020, 19:47:23
aha a prosimte jakym programem se to dela?
Název: Re:Chyba Kdewallet
Přispěvatel: Joelp Února 28, 2020, 12:33:54
kwallet
Název: Re:Chyba Kdewallet
Přispěvatel: Lada Března 02, 2020, 09:03:08
diky za info, po zalohovani vyzkousim :).

Lada
Název: Re:Chyba Kdewallet
Přispěvatel: Lada Března 05, 2020, 11:44:24
zdar,
takze jsem to udelal a vyslo to, ok, diky za typ.

Lada