Mageia Forum

Uživatelské aplikace => Software - ostatní => Téma založeno: Lada Června 09, 2019, 12:52:10

Název: Krusader 2.7.1 - kopirovani
Přispěvatel: Lada Června 09, 2019, 12:52:10
Zdravim,
zkousim MGA 7 rc a je tam uvedeny krusader. V minulosti jsem byl zvykly, ze kopirovani melo vlastni proces a pri nem se dal ukoncit krusader a kopirovani pokracovalo dal. Ted toto nelze. Je to nejak nastavitelne? Diky.

Lada
Název: Re:Krusader 2.7.1 - kopirovani
Přispěvatel: Joelp Června 10, 2019, 08:16:00
Ahoj, takto je to už od Plasmy 5 :). Uplně přesně ti to nenapíšu, ale zkusím co si pamatuji.

Vedle hodin máš oznamování. Když spustíš nějakou akci, například kopírování, průběh se zobrazuje tam. V nastavení oznamování je nutno odtrhnout sledování přenosů souborů. Od této doby uvidíš bragraf přenosu nad panely v Krusaderu. V krusaderu se pak dá nastavit, aby se tento bargraf nezobrazoval a vyskakovalo nové okno s průběhem. Jestli jsem toho dosáhl odebráním widgetu z panelu krusaderu, nebo někde v nastavení již nevím.

Kdybys nenašel, dej vědět. Mkrk bych se do nové instalace.
Název: Re:Krusader 2.7.1 - kopirovani
Přispěvatel: Lada Června 10, 2019, 12:51:36
zdar,
diky. Tu prvni cast v oznamovani jsem provedl. Ale nemohu najit kde v krusaderu provest "V krusaderu se pak dá nastavit, aby se tento bargraf nezobrazoval a vyskakovalo nové okno s průběhem" :).

Lada
Název: Re:Krusader 2.7.1 - kopirovani
Přispěvatel: Ivko Června 10, 2019, 13:58:36
Ja používam síce Dolphin, ale myslím, že to je v nastavení Plasmy. Ešte treba kliknúť na Správcu úloh v Hlavnom paneli (ja to mám na spodnej časti obrazovky) a v nastaveniach odkliknúť "Zobraziť pokrok a stavovú informáciu v tlačidlách úloh". Až potom zobrazuje nové okno s pokrokom kopírovania. Aspoň tak to robí pri Dolphine, ale myslím, že to bude podobne i u Teba.
Název: Re:Krusader 2.7.1 - kopirovani
Přispěvatel: Joelp Června 10, 2019, 17:20:41
Je to jak píše Ivko. Jen v české mutaci je to, z nějakého důvodu, anglicky:
"Show progress and status information in taks buttons".
Název: Re:Krusader 2.7.1 - kopirovani
Přispěvatel: Lada Června 10, 2019, 18:16:12
bohuzel se to stale chova stejne :(, nedovoli ukoncit.

lada
Název: Re:Krusader 2.7.1 - kopirovani
Přispěvatel: Joelp Června 10, 2019, 22:38:09
Zkoušel jsi se přihlásit a odhlásit? Někdy je to potřeba.

Co přesně znamená "nedovoli ukoncit"? Co přesně nefunguje?
Název: Re:Krusader 2.7.1 - kopirovani
Přispěvatel: Lada Června 11, 2019, 08:29:53
Zdar,
ani odhlaseni nepomuze. jedna se o to, ze kdyz se da pri kopirovani ukonceni krusaderu, tak se objevi volba "Abort jobs .." coz samozrejme nechci. Jde mi o to, aby se to chovalo stejne jako v KDE 4.x, coz znamena ukonceni krusaderu a kopirovani pokracuje i s info o stavu v systray :).

Lada
Název: Re:Krusader 2.7.1 - kopirovani
Přispěvatel: Joelp Června 11, 2019, 08:41:37
Tak to jsme si nerozuměli. Myslel jsem, že právě v systray to nechceš.  Nevím jestli to Plasma/Krusader umožňuje. On je Krusader pro Plasmu dost předělaný. Asi jedině hledat v dokumentaci.