Odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Kolik má průměrný člověk prstů na pravé ruce? (číslem):

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: Yullaw
« kdy: Srpen 10, 2015, 18:24:49 »

Ahoj, díky za příspěvek.

Jde o jeden USB flash disk nebo je jich více?
  • v případě jednoho USB flash disku - přeformátuj jej za pomocí GUI programu isodumper na FAT32 a vyzkoušej kopírování znova. USB flash disk je buď levný šunt a nebo jinak poškozený.
  • v případě všech USB flash disků a sekání systému/myši:
    • pod rootem:
Kód: [Vybrat]
# echo "echo never > /sys/kernel/mm/transparent_hugepage/defrag" >> /etc/rc.d/rc.local
    • restart služby rc-local:
Kód: [Vybrat]
# systemctl restart rc-local.service
    • výpis aktuálního nastavení:
Kód: [Vybrat]
# cat /sys/kernel/mm/transparent_hugepage/defrag
always madvise [never]             # [never] je aktivní
    • možné parametry: never, always, madvise

I já měl s tím problém (jakmile notebook jel na baterii). Postup výše vyřešil zasekávání a také může zrychlit přenos dat. Ale padající rychlost a čekání na dokončení přenosu (cca 10s) to nevyřešilo. Změnu spatříš sám.

Zdroje informací:
Poslal: PetrX
« kdy: Srpen 01, 2015, 20:52:24 »

Ještě bych doplnil, že mezi interními disky probíhá kopírování bez problému. Na tom samém počítači mám ještě v jiných partiton Win7, WinXP a Mandrivu 2010 a v těchto systémech to na ten stejný flash disk (a na tom samém USB konektoru) funguje dobře. (V XP a Mandrivě pouze nefunguje ten 4TB disk).
Poslal: PetrX
« kdy: Srpen 01, 2015, 20:30:04 »

Ahoj,
v Mageia 5 se mně nějak divně chová kopírování na USB flash disky. Někdy proběhne kopírování úplně v pohodě a je i velmi rychlé - desítky MB/sec. Jindy je zase i na tom samém disku extrémně pomalé - rychlost kopírování padá až na jednotky kB/sec. Nejčastější je varianta, že po zadání kopírování se to rozeběhne velmi rychle a třeba do půlky kopírovaného souboru to tak běží a pak se to najednou zpomalí až na ty jednotky kB/sec. Je to pravděpodobně nějakým konfliktem, protože ve chvíli, když ten problém probíhá, tak se zpomalí i celý počítač, zasekává se ukazatel myši atd. Ještě jedna zvláštnost je, že po doběhnutí kopírování na 100% trvá někdy jěště i třeba minutu nebo i víc (!) než se proces dokončí a se souborem je možné pracovat.
Typicky se jedná o kopírování souborů o délce stovek MB až jednotek GB (filmy), kopíruji to v Doplhinu, ale zkoušel jsem i v jiných manažerech a chová se stejně. Ovladač grafiky nVidia GF9600 je ze stromu >Vendor>NVIDIA>GeForce 8100 to GeForce 415 (s grafikou nikde žádné jiné problémy nejsou), procesor Core Duo 3GHz, paměť 4GB. Ten disc, ze kterého se kopíruje je většinou Seagate 2TB (ale zkoušel jsem to i z SSD Samsung či Seagate 4TB a chová se to stejně). V počítači mám výše jmenované tři disky, všechny podporují SATA3.