Odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Kolik má průměrný člověk prstů na pravé ruce? (číslem):

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: Joelp
« kdy: Červen 04, 2012, 22:30:31 »

ano, i BIOS se umí občas zasukovat. Nemuselo to být tím, že ho někdo špatně nastavil. Někdy se i stává, že když je slabá baterka pro BIOS, tak se problémy mění v jiné, nové :)
Poslal: alda81
« kdy: Červen 04, 2012, 22:25:34 »

Pepo, ty jsi hotový čáryfuk :D
Poslal: Josef Kadleček
« kdy: Červen 03, 2012, 23:36:49 »

Tak opravdu, reset biosu (pokud byl proveden vůbec dobře) bylo asi to, co pomohlo nejvíc; asi tam nějakej mamlas někam naklikal nějakou hovadinu a proto to zlobilo. A mám takový pocit, že když jsem ten comp pro kamaráda kupoval, tak že to tu mechaniku po vyjetí hned samo zas zavřelo,  dělalo i pod widlema, ale nad tím jsem tehdy mávl rukou, že je stejně vykostím a bude to v pohodě. Nebylo, ale teď už je !!!. Pokud tomu snad pomohla třeba i Mageia2, tak taky dobře  ;)

Pep
Poslal: Josef Kadleček
« kdy: Červen 03, 2012, 21:40:20 »

Tož přátelé, co jsem udělal bylo, že jsem za mrtvého stavu vytáhl baterku z motheboardu a přehodil jumper (jenž je hned vedle ní) na nějaký "reset" či jak to bylo označeno. Pak uvedl vše zpět a nahodil comp. Faktem je, že se comp chová už na biosové úrovni jinak (logo výrobce a nějaké jiné hlášky, než co tam byly před tím); a hned pak jsem nainstalil Mageiu2 a zatím se to tváří, že problém je vyřešen. Jsem tak rád, že to tohle píšu ještě začerstva, nechci to zakřiknout a poté ještě potvrdím a do názvu topicu dám "vyřešeno". Ale až příště až to bude to na tuty.

Pa
Pep
Poslal: Josef Kadleček
« kdy: Květen 07, 2012, 09:23:00 »

Inu, vzal jsem mcc, Zavedení systému, najel na to výchozí jádro a do řádku přidal předmětný text Ctrl+C, Ctrl+V, uložil, restartoval. Nic. Furt stejné. Stroj je ASUS a provedení je obstojné, takže ne že bych HW závadu úplně vyloučil, ale ... Byl koupený z Aukra, možná, že je tam nějaká obecně známá HW chyba, tohle jsem na původních widlích nezkoušel. Nicméně Mandriva, co tam byla před tím dělala něco podobného, to mi uniklo. K3B ale vypálil prý i audio, což nyní není možné. Přeinstalace byla proto, že nebylo možné v MCC, Zavedení systému přihlásit automaticky uživatele.
Poslal: alda81
« kdy: Květen 07, 2012, 08:12:22 »

podívej se na Mageia forum [SOLVED] optical drive /dev/dvd/ not found, zkus přidat parametr rdloaddriver=pata_amd ke kernelu při bootu, případně se mrkni do odkazované bugzilly - nakonec to ani nebude hardwarový problém ale softwarový, sorry za navedení na špatnou cestu

někde v jiném vlákně, to bylo pro změnu u bubuntu, pomohlo to, že změnili pořadí bootování v biosu (na první místo dali hdd a na druhé cdrom) - těžko se tomu chce věřit, ale někomu to zabralo - kouzla a čáry

s tou usb mechanikou by snad problém být neměl
Poslal: Josef Kadleček
« kdy: Květen 06, 2012, 23:56:04 »

A kdybych to vyřešil možností externí mechaniky- ta je asi jen USB, že - nezadělám si na další potíže ? S tou ještě zkušenosti nemám
Poslal: Josef Kadleček
« kdy: Květen 06, 2012, 23:48:47 »

Sice se mechanika zavře až když naběhne nápis "Startuji správce obrazovky", ale i když spustím jiného správce (ani nevím, co to bylo - v mcc v "Zavádění systému" jsem sice zvolil GDE- Gnome, ale jako čistokrevné Gnome to vůbec nevypadalo, to stejný s XDM) dělá mechanika stejné vylomeniny. Fakt - na prášky, nebo radši špeka...

HW diagnostika ???
Poslal: Josef Kadleček
« kdy: Květen 06, 2012, 23:28:02 »

Tedy fstab po vymazání předmětného řádku a restartu nijak nezměnil, nic se nedoplnilo. Harddrake je stejný, jako vždy, mechanika se pořád sama hned zasouvá, K3b furt nevidí optický disk. Kaffeine ani jiné přehrávače DVD nespustí, ačkoli - a to je změna - Dolphin či jiné prohlížeče, vidí jak mechaniku, tak i, jako root, soubory na DVD.

Jenže - po doplnění řádku do původní podoby a restartu celé mašiny ani po opětném odmazání řádku a dalším restartu už je DVD opět neviditelné, dokonce i DVD s vypálenými soubory není vidět.
Chová se to nevyzpytatelně, takže bych to viděl, k mé značné nelibosti na hardware. Už jenom ty potíže s Ubuntu, grrrr.
Existuje nějaká možnost diagnostiky ?

Ještě mě napadá - to samovolné zavírání mechaniky se děje až při startu KDE, až tohle postnu, zkusím jiné prostředí...
Poslal: alda81
« kdy: Květen 06, 2012, 20:26:01 »

Chování je stejné. V čem by se - a co - mohlo změnit ?
doufal jsem, že tato změna umožní klasický mount, ale bohužel ...

když jsem hledal na netu, tak jsem narazil na errata k Mandrivě 2011 Unable to mount a DVD or CD discs in Mandriva Linux Powerpack 2011 - zkus ten řádek v /etc/fstab smáznout celý, pak pro jistotu reboot a uvidíme - ale moc se mě nechce věřit, že to zabere (připadám si už jako pejsek s kočičkou, kteří pekli dort)
Poslal: Josef Kadleček
« kdy: Květen 06, 2012, 18:18:22 »

Jo, ještě - při instalaci ani při aktualizace se žádná chyba nevyskytla, md5sum i kontrola po vypálení, vše OK.
Poslal: Josef Kadleček
« kdy: Květen 06, 2012, 17:57:48 »

Chování je stejné. V čem by se - a co - mohlo změnit ?
Poslal: alda81
« kdy: Květen 06, 2012, 13:31:38 »

zkus změnit v /etc/fstab řádek
Kód: [Vybrat]
/dev/cdrom /media/cdrom auto umask=0,users,iocharset=utf8,noauto,ro,exec 0 0na
Kód: [Vybrat]
/dev/hdd /media/cdrom auto umask=0,users,iocharset=utf8,noauto,ro,exec 0 0
Poslal: Josef Kadleček
« kdy: Květen 06, 2012, 12:56:38 »

Po ručním přimountování mechanika přečte vypálené DVD se soubory, ale nepřečte audio CD ani originální DVD. K3B postrádá optickou mechaniku. Po otevření se mechanika sama hned zavírá.

Harddisk je SATA, viz harddrake:
Poslal: Josef Kadleček
« kdy: Květen 06, 2012, 12:38:56 »

Mezi betonováním - říká toto. Ale nerozumím výrazu cd1>cd2