Odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Kolik má průměrný člověk prstů na rukou? (slovem):
Po dnu přijde:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: Ivko
« kdy: Června 13, 2013, 21:38:49 »

Zbytočné lokalizácie odstrániš príkazom:
Kód: [Vybrat]
/usr/sbin/remove-unused-packagesSamozrejme ako root.
Poslal: eda
« kdy: Června 13, 2013, 21:18:39 »

Nemusel, jen je potřeba větší disk. I když při dnešních velikostech disků...
Problém je jen při aktualizacích, kdy stahuješ větší objem dat a zabere to více času.
Otevřít správce souborů a odstranit nepotřebné jazykové mutace.
Poslal: KITT
« kdy: Června 13, 2013, 12:13:25 »

Aha, instaloval jsem z LiveCD, ale bylo doporučeno nedávat pryč nepotřebné balíky, tak jsem je nainstaloval, nemusel jsem tedy?
Poslal: Peťoš
« kdy: Června 13, 2013, 12:08:41 »

Aktualizuje se to, co mas nainstalovano. Pokud jsi instlaoval vsechny jazykove mutace (a nebo jsi instaloval z LiveCD a nenechal system odstranit nepotrebne baliky), tak se ti budou aktualizovat logicky vsechny.
Poslal: KITT
« kdy: Června 13, 2013, 12:06:39 »

Takže všechny ostatní jazykové varianty odškrtnout?
Poslal: Peťoš
« kdy: Června 13, 2013, 12:04:52 »

To jsou jazykove varianty. Ty chces vzdycky -cs. No a ano, to vsechno taky aktualizuj.
Poslal: KITT
« kdy: Června 13, 2013, 12:03:18 »

Funguje to! Děkuji.
A jakmile jsem aktualizoval urpmi, píše mi to toto:

Kód: [Vybrat]
Aby byly splněny závislosti, je třeba nainstalovat také následující balíčky:

- firefox-nb_NO-17.0.6-1.mga3.noarch
- firefox-nn_NO-17.0.6-1.mga3.noarch

A zobrazí se mi k aktualizaci firefox-el, -es, -et ,-cs, -lv, -pl atd. (snad 30 podobných balíčků), a pak ještě gurpmi, krb5, python-gobject, lib64pyglib apod., mám to všechno také aktualizovat?
Poslal: Peťoš
« kdy: Června 12, 2013, 20:04:27 »

staci klepnout na OK (ANO, nebo tak) a nainstalovat jen nove urpmi. Nic vic :)
Poslal: KITT
« kdy: Června 12, 2013, 20:02:16 »

Ahoj, jsem tu nový, nainstaloval jsem si Mageiu a chtěl jsem si nainstalovat Operu, ale když ji ve "Správci software" označím, zobrazí se mi "Je třeba nejprve aktualizovat aplikaci Rpmdrake nebo jednu z jejich prioritních závislostí. Aplikace Rpmdrake se poté restartuje". Aktualizoval jsem zdroje (několikrát), aktualizovat systém také nemůžu, jelikož to píše to stejné, co dělat, prosím?

Pozn. V Linuxu jsem začátečník, tak mějte při mých dotazech prosím trpělivost. :)