Odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Kolik má průměrný člověk prstů na rukou? (slovem):
Po dnu přijde:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: Hanz
« kdy: Dubna 02, 2014, 21:52:43 »

Já bych měl ještě takovou poznámku k těm méně drastickým metodám.
A to smazání tohoto adresáře:

~/.kde4/share/config/

Toto restartuje pouze nastavení KDE4. Stačí to pak naklikat zpět. Vše tam zůstane např. ikony, témata, widgety apod. V podstatě nepřijde o žádné data...
Poslal: Peťoš
« kdy: Dubna 02, 2014, 13:00:02 »

Smazat ~/.kde4  mi přijde dost drastické řešení. To bych volil až jako úplně poslední možnost.

Ptal se na "restart", tak jej dostal... Pepa uz nejaky patek mezi nami je a verim, ze pokud chce "restart do default", tak chce restart do default ;)
Poslal: Josef Kadleček
« kdy: Dubna 02, 2014, 10:22:20 »

Správce úloh nepomohl, udělal čurbes ještě větší, než byl.
Takže jsem smazal v /home svůj ~/.kde4
Jenže se KDE nevrátilo do stavu po čisté instalaci, ale do stavu úplného nic, sice lze přepínat Alt+Tab mezi dřív spuštěnými programy, ale toť vše - ta zmenšená spodní lišta s widgety zmizela úplně.
Ale nenechal jsem se odradit - stačilo do plochy kliknout pravým myšítkem, dát "Přidat panel" je to jakž takž jako dřív.

Díky, chlapi
Poslal: Vítek
« kdy: Dubna 01, 2014, 21:24:05 »

Smazat ~/.kde4  mi přijde dost drastické řešení. To bych volil až jako úplně poslední možnost.

To co se zobrazuje na liště jsou všechno widgety.
Pravděpodobně se ti nějak podařilo smazat widget pro seznam úloh.
Zkus najít widget se jménem "správce úloh" (nebo podobný) a přidej si ho na lištu.
Bohužel, já mám už všude MGA4 a tam se ty názvy widgetů trochu změnily.

Doporučuji widgety uzamykat. Potom by nemělo dojít k náhodnému rozházení. Taky se mi to už stalo.
Poslal: Peťoš
« kdy: Dubna 01, 2014, 14:58:59 »

Ano. Smaznout adresar ~/.kde4
Poslal: Josef Kadleček
« kdy: Dubna 01, 2014, 14:48:54 »

Vážení přátelé,
mám KDE 4.8.5 (na Mag2). Někdy předevčírem jsem nějak hýbal myší a widgety a ikonky spuštěných programů se zbláznily a poskakovaly napravo nalevo. Výsledkem je, že spuštěné programy (FF, Thunderbird, LibreOffice, Okular aj.) zmizly, ačkoli spuštěné jsou (Alt+Tab je přepíná/zobrazuje). Refresh nepomohl, jakékoli (podle mě logické) pokusy o nápravu dělají situaci ještě horší (umazal jsem si třeba hodiny a pokus je dát zpátky udělá paskvil - úplně jiné widgety než původní - teď už je zas lišta poloviční než na přiloženém obr. - prostě děs.
Pamatuju, že když jsem si kdysi něco poničil v KDE (ale to byly ještě trojky), smázl se adr /.kde a bylo. Po refreshi x-ek bylo vše jako po instalaci a začal jsem si odznova dávat ikonky na plochu.

Ve čtyřkách ale nevím. Tady je všechno nějak jinak (a blbě; člověk aby sloužil technice a ne technika člověku - grrrr).
Je nějaký podobně rychlý fígl, jak se vrátit do stavu po instalaci KDE?
Dík
Pep