Odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 120 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Ověření:
Zadejte znaky zobrazené na obrázku
Poslechnout obrázek / Požádat o jiný obrázek

Zadejte znaky zobrazené na obrázku:
Kolik má průměrný člověk prstů na rukou? (slovem):
Po dnu přijde:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: fantomorous
« kdy: Prosince 29, 2012, 14:25:49 »

Díky, to bylo výstižný.
Poslal: alda81
« kdy: Prosince 29, 2012, 13:46:56 »

zabezpečení grubu bylo rozebíráno třeba v knížce k Mandriva linuxu 2010 (str. 282), nechce se mě to přepisovat, takže dám odkaz na anglický návod http://www.cyberciti.biz/tips/how-do-i-secure-grub-boot-loader.html - můžeš si tak zaheslovat failsafe režim

no, pokud se někdo zmocní tvého notebooku, tak se k datům dostane i přes takto zabezpečený grub, jednak může použít jinou live distribuci, pokud si nezabezpečíš bootování z CD a nebo může vydělat tvůj disk a připojit jej přes redukci do svého pc, takže dalším krokem, který bys musel udělat je šifrování :D

Poslal: fantomorous
« kdy: Prosince 29, 2012, 13:21:15 »

Ahoj, potřeboval jsem se přihlásit do NtB v bezpečném režimu (při startu systému). To se povedlo, jen mě překvapuje, že jsem tam potom přihlášený jako root aniž bych někde zadával rootovské heslo. Je to normální? Když si představím že pokud by mi  někdo NtB vzal, neni pro něho potom problém mi vzít všechna data.
Dík