Pro nastavení serveru používám Webmin. A umí víc než to, je to v podstatě takový správce systému... Pokud ti ale vyhovuje xampp, tak s tím neporadím...
Vyhodou xampp je, ze ma klikatka, kde sa daju nastavovat/povolovat/zakazovat jednotlive veci v apache/php/mysql len zaskrnutim policok a tak (bo s lamp nemam skusenosti). Proste nemusim vediet co kde je a co vlastne existuje, len nabehnem mysou a povolim/zakazem veci podla navodu. Nasiel som workaround pre Ubundu a Fedoru, tak reku, ze ci niekto nevie ako na to aj v mageii.
A obyčejný apač s Mysql nestačí? Server, je už od instalace systému dostupný. Stačí pouze přidat PHP a zmíněné Mysql. Navíc podle hlášky, nejde standardně xammp nainstalovat na 64bit systém, který nejspíš máš...
chcel by som rozbehat xampp, avsak dostavam hlasku "XAMPP is currently only availably as 32 bit application. Please use a 32 bit compatibility library for your system."
(libSDL nepomohlo a ia32-libs neviem najst v mageia repozitaroch)