Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Instalace distribuce Mageia / Re:CPU přepínač Conservative/Ondemand-Mageia9 na laptopě
« Poslední příspěvek od jamys601 kdy Srpen 13, 2024, 20:25:54 »
Já používám šikovný prográmek cpupower-gui, je v repozitářích. Má spoustu různých nastavení a governorů, nastavování frekvencí i pro každé jádro procesoru zvlášť atd...
2
Instalace distribuce Mageia / Re:CPU přepínač Conservative/Ondemand-Mageia9 na laptopě
« Poslední příspěvek od Joelp kdy Srpen 13, 2024, 14:31:14 »
dík za tip. Co máš za CPU? Na Ryzen 7000 mi to škáluje samo.

Příklad pro první 2 jádra:
Kód: [Vybrat]
CPU 1:
  hardwarové meze: 400 MHz - 4.55 GHz
  dostupné regulátory: performance, powersave
  současná taktika: frekvence by měla být mezi 400 MHz a 4.55 GHz.
                    Regulátor "powersave" může rozhodnout jakou frekvenci použít
                    v těchto mezích.
  současná frekvence CPU je 400 MHz.
CPU 2:
  hardwarové meze: 400 MHz - 4.55 GHz
  dostupné regulátory: performance, powersave
  současná taktika: frekvence by měla být mezi 400 MHz a 4.55 GHz.
                    Regulátor "powersave" může rozhodnout jakou frekvenci použít
                    v těchto mezích.
  současná frekvence CPU je 3.56 GHz.
3
Síť a Internet / Re:Google Chrome 127 - nejde provést aktualizaci
« Poslední příspěvek od alda81 kdy Srpen 05, 2024, 18:02:07 »
ahoj, právě v tomto konkrétním případě se aktualizace provedla bez přidání zdroje pro flatpak, proto mě to překvapilo, teď jsem to zkoušel a pokud bych neměl nainstalovanou předchozí verzi 126 (rpm balíček), tak zaktualizovat na verzi 127 přes gnome-software vůbec nemohu, pak si musím přidat flatpak a musím instalovat google chrome z něj, kdyby se to nechovalo tak divně, tak to sem ani nepíšu

jinak taková perlička - unstable verzi 129 jsem už zase nainstaloval přes správce softwaru
4
Síť a Internet / Re:Google Chrome 127 - nejde provést aktualizaci
« Poslední příspěvek od Joelp kdy Srpen 05, 2024, 14:24:14 »
Ten to instaluje z Flatpaku. Stejný postup je i pro Plasma Discover.
5
Síť a Internet / Google Chrome 127 - nejde provést aktualizaci
« Poslední příspěvek od alda81 kdy Červenec 30, 2024, 19:07:16 »
Ahoj, pokud se Vám nedaří zaktualizovat klasicky přes Správu softwaru Google Chrome na verzi google-chrome-stable-127.0.6533.72-1.x86_64 a objeví se Vám tato chyba

Kód: [Vybrat]
Promiňte, ale následující balíček nelze vybrat:

- google-chrome-stable-127.0.6533.72-1.x86_64 (Z důvodu nesplněného (libgtk-3.so.0()(64bit) or libgtk-4.so.1()(64bit)))

tak co jsem se dočetl na nějakém francouzském fóru k Mageii, bohužel teď už nemůžu najít odkaz, tak tam psali, že po změně od Googlu od této verze si s tím již Správa softwaru neporadí. Na fóru radili instalaci přes Flatpak. K tomu je třeba pro instalaci v grafice doinstalovat pro systémy s GTK (prostředí Xfce, Gnome) balíček gnome-software. Jak jsem ale sám zjistil, tak balíček Google Chrome z Flatpaku není třeba, Gnome software zvládne aktualizaci balíčku s Google Chrome přímo ze zdroje dříve přidaného přes Správu softwaru.

Ve zkratce, nainstalujte si balíček gnome-software a přes něj zaktualizujte Google Chrome.
6
Instalace distribuce Mageia / CPU přepínač Conservative/Ondemand-Mageia9 na laptopě
« Poslední příspěvek od nuks kdy Červenec 28, 2024, 13:51:59 »
Dobrý den,
pokud se svým notebookem nechcete cestovat od židličky k zásuvce, po instalaci M9 (M8) na laptop doporučuji přinutit procesor zapnout škálování frekvence, protože mě například běžel naplno neustále - přepínání a škálování bylo zapnuto, ale v rozsahu té nejvyšší frekvence.
Tzn. pokud má někdo 2 ghz procesor a frekvence by měla klesat třeba  zhruba od 800Mhz, tak ten rozsah byl nastaven od 2GHz do 2 GHz a neklesl nikdy.
Přepínač byl nastaven na performance, ale stejně by měl procesor škálovat a neškáloval. Pro pohodlnějši nastavení mi připadá vhodnější doinstalovat cpufreq-utils.
7
Systém - ostatní / Re:Dolphin a lost+found
« Poslední příspěvek od jirkacbx kdy Červenec 23, 2024, 18:56:35 »
Díky.
8
Systém - ostatní / Re:Dolphin a lost+found
« Poslední příspěvek od Peťoš kdy Červenec 21, 2024, 16:24:43 »
V L+F muzes najit cokoli. Opravdu cokoli. Z bezpecnostnich duvodu je to proto pristupne jen a pouze spravci. Prepni se na roota a jako root muzes obsah smazat. Samotne adresare L+F nech, jsou tam a vzdy budou :-)
9
Systém - ostatní / Re:Dolphin a lost+found
« Poslední příspěvek od jirkacbx kdy Červenec 05, 2024, 18:29:26 »
Ještě k původnímu dotazu.
Když u L+F kliknu na Vlastnosti,nezobrazí se informace,kolik místa ty data zabírají.
Což mně až tolik netrápí.
Spíš by mně zajímalo,jak ty data smazat,když už stejně nejsou k potřebě.
Nebo si to systém průběžně maže sám,podle uvážení či času,kdy data byly použitý?

Díky za trpělivost s nevhodnýma dotazy  :-[
10
Systém - ostatní / Re:Dolphin a lost+found
« Poslední příspěvek od jirkacbx kdy Červenec 02, 2024, 17:58:33 »
Aha,díky moc za vysvětlení.
Stran: [1] 2 3 ... 10