Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Mobilní telefony / Re:Conky + MTP
« Poslední příspěvek od gln kdy Květen 09, 2024, 16:17:09 »
Buď zdráv… :-)

Díky za odpověď.
No používám KDE Plasma… :-) Viz podpis dole. Vím, že podobné věci jdou řešit pomocí appletů, zkoušel jsem je. Ale ty Conky se mi líbí tak trochu víc… Dám si tak co chci a jak chci. A člověk si pohraje. :-) Pro info posílám obrázek hlavního okna. Na ploše mám ještě čtyři (jednoduchá) okna – ale tam uvedené informace jsou docela osobní…

K tomu oknu: Je docela hotové, budu už jen „krupičkovat“. Hlavně bych chtěl ještě vyřešit zobrazování coveru u přehrávané skladby. Tam jsem dosud na „cestě“, vím, jak na to, ale blbne to. A hlavně budu muset asi upravit celou sbírku skladeb.
A plánu je i zobrazení interaktivních obrázků (tlačítek) na ploše Conky, pomocí kterých by bylo možno Amarok ovládat. Mělo by to jít, ale tam zatím pátrám… :-)

Měj se, Jirka.
2
Instalace softwaru, aktualizace / Re:ACPI error po aktualizaci v lednu 2024
« Poslední příspěvek od Joelp kdy Květen 09, 2024, 14:28:14 »
Ahoj, když po aktualizaci zvolíš starší kernel tak ti to dělá taky?

Řešení by mohlo být v přidání parametru do GRUBu:
Kód: [Vybrat]
libata.noacpi=1
3
Instalace softwaru, aktualizace / ACPI error po aktualizaci v lednu 2024
« Poslední příspěvek od tygrsdrakem kdy Květen 09, 2024, 12:31:14 »
Ahoj, mám MGA9 v Plasmě na Lenovo IdeaPad 5 14IIL05 (jako jediný OS). Někdy v ldenu jsem po běžném stažení aktualizací provedl restart a dočkal se:

ACPI BIOS error (bug): Could not reslove symbol [_SB.PCI0.DGPV], AE_NOT_FOUND (20230628/psargs-330)

Systém zásek, konec, tečka. Update BIOSu (svěřeno servisu) nepomohl. Zkusil jsem reinstalaci, po té se systém chová normálně, ale po provedení aktualizací zase totéž. Takže zatím funguju tak, že jsem po reinstalaci na MGA9, ale aktualizace nestahuju.

Nemáte někdo tušení, zda v posledních aktualizacích cca z konce 2023 / leden 2024 nedošlo k nějakým změnám, které by mohly tuhle chybu generovat? Případně podobnou zkušenost, nebo tip co s tím do budoucna? Díky.
4
Mobilní telefony / Re:Conky + MTP
« Poslední příspěvek od Joelp kdy Květen 07, 2024, 18:34:49 »
Zajímavý program. Předpokládám, že nepoužíváš KDE Plasma, co? Tom to je všechno již základu pomocí appletů.
5
Mobilní telefony / Conky + MTP
« Poslední příspěvek od gln kdy Květen 06, 2024, 23:33:28 »
Ahojte lidi…

Mám prosbu, resp. potřebuju trochu nakopnout. Nevím, jestli to vůbec půjde, ale i přesto zkusím nastínit dotaz. Předně, není to důležité, jen taková blbůstka…

Na ploše notebooku mi běží program Conky. Jsem s ním docela spokojen, ukazuje, to co chci. Mimo jiné i připojené disky → /: a home: napřímo, externí disky pomocí scriptu v případě, že je disk připojen. Zobrazení je vždy pomocí fs_bar a na něm fs_type, fs_size, fs_free  a fs_free_perc…

Na, a chtěl bych tam stejným způsobem zobrazit i případně připojený telefon s Androidem.
Jenomže telefon se připojuje přes protokol MTP. A tam jsem v koncích. Telefon je připojen, přistupuju k němu pomocí Krusaderu nebo Dolphinu → v pohodě... Ale třeba v Terminálu ho nezobrazím… Nevím, kde připojený telefon hledat. V /media/ nebo /run/media/user/ není, jinde, třeba /run/user/… nebo /var/run/user/ také nic…

Zkoušel jsem i příkazy mtpfs nebo mtp-connect, ale ty asi neřeší mé potřeby, myslím… Alespoň jsem na to zatím nepřišel. Využiju je asi ale k vytvoření podmínky, zda je telefon připojený…

Taky přemýšlím o adb… Ale to asi můj problém nevyřeší...

Poradíte? Děkuji za Váš čas… Jirka. 
6
Síť a Internet / Chrome a grafické anomálie na stránkách
« Poslední příspěvek od Rutoslav kdy Březen 14, 2024, 10:55:10 »
Zdravím,
poslední dobou se mi dějí v Chromu tyto grafické glitche. Začalo to asi měsíc zpátky a nemám tušení proč to dělá. Firefox naprosto v pořádku. Objevuje se to např. na Heurece, Alze atd. Při přejíždění kurzorem po stránce se to různě mění a přeskakuje, což má za následek ne moc komfortní používání. Nemá někdo stejný problém, nebo má někdo nějaké řešení?
Děkuji za odppvědi.
7
Disky, řadiče, CD a DVD / Re:[Vyřešeno]Flash disk-Systém souborů je pouze pro čtení
« Poslední příspěvek od Vratislav kdy Březen 02, 2024, 11:08:36 »
 Zdravím. Taky jsem měl problém s flash diskem v Ubuntu, stále hlásil, že jsou data pouze ke čtení i když jsem byl přihlášený jako rooot. Pomohlo naformátování nejdříve oddílů a pak celého flash disku v aplikaci Disky
8
Software - ostatní / Re:WINE 32 - 64 bit
« Poslední příspěvek od tomas kdy Leden 18, 2024, 00:07:34 »
Na wine64 nepustis win32 bit aplikace.
Situace se změnila, nově by to mělo být možné ve WINE 9 po aktivaci WoW64.
https://www.root.cz/zpravicky/wine-9-0-vylepsuje-podporu-32bitovych-aplikaci-a-experimentuje-s-waylandem/hodnoceni/
Snad tedy bude méně těchto zmatků a problémů.
Bude balíček WINE 9 pro Mageiu 9?
9
Software - ostatní / Re:Thunar si nepamatuje přihlášení
« Poslední příspěvek od tomas kdy Prosinec 12, 2023, 17:56:27 »
Odstranil jsem z klíčenky heslo podle tohoto návodu:
https://wiki.ubuntu.cz/kl%C3%AD%C4%8Denka
je je to zase OK. :)
10
Zvukové karty / Re:Mageia 9: nejlepší u Lenovo MIIX 320, model 80XF, ale jen s 6.4.9-desktop.mga9
« Poslední příspěvek od Ivko kdy Prosinec 11, 2023, 15:58:51 »
Moje skúsenosti sú také, že som skúšal veľa distribúcií (tie známe aj tie menej známe). Pri inštalácii alebo potom následne pri používaní okrem Rose, CentOS-e a PCLinuxOS so všetkým som mal problémy. Spočiatku sa Ubuntu zdalo byť používateľné, ale to časom prešlo. Nechápem, prečo Mageia tak stratila (kedysi bola podstatne populárnejšia), keď je to veľmi stabilná distribúcia. Ide všetko (čo potrebujem) tak, ako má a nerobí žiadne problémy. Ja som s touto distribúciou veľmi spokojný.
Stran: [1] 2 3 ... 10