Hardware > Tiskárny a skenery

[Vyřešeno]Tiskárna Xerox-Phaser 6000b

<< < (2/2)

sva:
Vyzkoušel jsem tvůj návod. Zatím, ale bez úspěchu. Pořád tam je filter failed zastaveno.
Pokračovat budu až za týden.

Ivko:
Neviem, či to môžem sem písať (kvôli svojskému riešeniu), ale mal som ten istý problém. Teda nie úplne.
Tlačiarne: HP LaserJet P2055dn, HP OfficeJet Pro x 451dw a Brother HL 4050 CDN -  robili presne to isté.
Tlačiarne: Oki MC 362 a Epson WF 7110 - normálne tlačili.
Musím podotknúť, že všetky tlačiarne mám v sieti. Problém nastal, keď som aktualizoval MGA 6 (asi tak pred mesiacom, možno trošku viac). Na počítačoch, kde je zatiaľ MGA 5 som žiaden problém s tlačou nezbadal. Teda tým pádom som vylúčil poškodenie tlačiarní. Za nejaký čas (nežiadajte odo mňa presné dátumy, prosím) vyšli aktualizácie aj pre tlačový server. Po aktualizácii CUPS-u Brother nabehol, ale HP-čky nechceli za nič na svete tlačiť. A práve tie dve využívam najviac. Tak som spravil radikálnu vec - zmenil som zdroje z MGA 6 na Cauldron, aktualizoval celý tlačový server (vlastne som povýšil do ešte len prípravy testovacej verzie), po čom sa problém "stratil". Vyžiadalo si to aj aktualizáciu správy balíčkov, takže zatiaľ so systémom nerobím nič (neaktualizujem, neinštalujem nové programy), lebo neviem, či sa oplatí používať ešte ani nie alphu na pracovnom stroji, ktorý potrebujem mať istý. Ale tlač beží - a práve to je jedna z hlavných úloh počítača - čosi stvoriť a môcť vytlačiť.
Neviem, či moje konanie je hodné nasledovania, ale napísal som to sem preto, aby som upozornil, že problém nemusí byť v tlačiarni, ale "vloudila" sa nejaká chybička do správy tlačiarní, ktorú ja však identifikovať neviem. A mám pocit, že ani programátori (možno o nej ani nevedia)

Yullaw:

--- Citace: Ivko  Říjen 08, 2017, 20:01:34 ---Neviem, či to môžem sem písať (kvôli svojskému riešeniu), ale mal som ten istý problém. Teda nie úplne.
Tlačiarne: HP LaserJet P2055dn, HP OfficeJet Pro x 451dw a Brother HL 4050 CDN -  robili presne to isté.
Tlačiarne: Oki MC 362 a Epson WF 7110 - normálne tlačili.
Musím podotknúť, že všetky tlačiarne mám v sieti. Problém nastal, keď som aktualizoval MGA 6 (asi tak pred mesiacom, možno trošku viac). Na počítačoch, kde je zatiaľ MGA 5 som žiaden problém s tlačou nezbadal. Teda tým pádom som vylúčil poškodenie tlačiarní. Za nejaký čas (nežiadajte odo mňa presné dátumy, prosím) vyšli aktualizácie aj pre tlačový server. Po aktualizácii CUPS-u Brother nabehol, ale HP-čky nechceli za nič na svete tlačiť. A práve tie dve využívam najviac. Tak som spravil radikálnu vec - zmenil som zdroje z MGA 6 na Cauldron, aktualizoval celý tlačový server (vlastne som povýšil do ešte len prípravy testovacej verzie), po čom sa problém "stratil". Vyžiadalo si to aj aktualizáciu správy balíčkov, takže zatiaľ so systémom nerobím nič (neaktualizujem, neinštalujem nové programy), lebo neviem, či sa oplatí používať ešte ani nie alphu na pracovnom stroji, ktorý potrebujem mať istý. Ale tlač beží - a práve to je jedna z hlavných úloh počítača - čosi stvoriť a môcť vytlačiť.
Neviem, či moje konanie je hodné nasledovania, ale napísal som to sem preto, aby som upozornil, že problém nemusí byť v tlačiarni, ale "vloudila" sa nejaká chybička do správy tlačiarní, ktorú ja však identifikovať neviem. A mám pocit, že ani programátori (možno o nej ani nevedia)

--- Konce citace ---


Zdá se, že jsi byl jedním z uživatelů hlásící problém s tiskárnami, viz příspěvek. V MGA6 je možné řešení a to snížením verze balíčku lib64qpdf17 (nebo libqpdf17) pomocí příkazu:

--- Kód: ---urpmi --searchmedia "Release" --downgrade lib64qpdf17

--- Konec kódu ---

Jsou ještě otevřené reporty:

* https://bugs.mageia.org/show_bug.cgi?id=21699   - řešení by mohlo být právě snížení verze balíčku qpdf17 - již vyřešeno opravou MGAA-2017-0055
* https://bugs.mageia.org/show_bug.cgi?id=21736
* https://bugs.mageia.org/show_bug.cgi?id=21164   - řešení je nalinkování Samba backendu pomocí:
--- Kód: ---ln -svf /usr/libexec/samba/cups_backend_smb /usr/lib/cups/backend/smb

--- Konec kódu ---

EDIT: oprava stavu reportu

sva:
Tak tiskárna už funguje jak má. přeinstaloval jsem task- printing a ještě nainstaloval cups-pdf Extenzion  a tiskárna funguje k plné spokojenosti.
Děkuji za všechny rady.
sva

EDIT:[Vyřešeno]

Navigace

[0] Seznam témat

[*] Předchozí strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi