Autor Téma: Jak změnit ovladač LAN?  (Přečteno 2660 krát)

Vodouch

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Jak změnit ovladač LAN?
« kdy: Leden 15, 2013, 09:50:14 »
Zdravím, jsem v Linuxu mírně pokročilý. Používal jsem Fedoru, Ubuntu, PCLINUXOS a nakonec se mi velmi zalíbila mageia. Mám starý notebook IBM ThinkPad R40e a poprvé se mi stalo, že linux nerozpoznal správně LAN kartu. Vím přesně jaký ovladač mám z magei použít, ale nevím, jak se dostat na změnu ovladače vestavěné LAN karty, u WiFi mohu použít ovladač z XP přes ndiswraper či jak se to píše, ale tuto možnost u jiného hardware nemám. Karta je Intel 82801DB PRO/VE (MOB) Ethernet Controller a mageia mi naistalovala ovladač NetXtreme BCM5901 100BASE-TX. V konzolovém režimu umím pouze základní úkony, proto bych uvítal řešení pomocí grafického režimu. Může mi někdo prosím pomoci radou? Velmi děkuji a přeji hezký den. Vodouch

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 918
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:Jak změnit ovladač LAN?
« Odpověď #1 kdy: Leden 15, 2013, 09:53:35 »
Mrkni na drakhardware: http://www.mandrivalinux.cz/sprava-hardwaru-v-mandriva-linuxu-pomoci-harddrake/

Pripadne musis do konsole a pomoci modprobe vyhodit stary a nacist novy driver do jadra.
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

Vodouch

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Jak změnit ovladač LAN?
« Odpověď #2 kdy: Leden 15, 2013, 18:01:57 »
Dobrý den, děkuji za rychlou odpověď do Harddrake 2 jsem šel samozřejmě jako první i v root účtu, ale není tu možnost změny ovladače. Navrhovaný postup v konzolovém režimu neovládám. Jsem opravdu jen mírně pokročilý a mageiu mám dva dny. Hledal jsem i na WiKi, ale tam se asi také předpokládá, že je to banalita, kterou musí každý umět. Je tedy prosím nějaká podrobnější rada, nejlépe krok za krokem, jak provést změnu ovladače, abych to mohl uskutečnit i já. Nerad Vás obtěžuji, nic za to nemáte, jen snad dobrý pocit, ale věřte, že pokud existuje možnost Vám Vaši dobrou vůli oplatit, udělám to. Děkuji Vodouch.