Nastavení systému a serverových služeb > Instalace distribuce Mageia

[Vyřešeno]Pád nové instalace

<< < (2/4) > >>

Yullaw:

--- Citace: Jiira  Březen 01, 2016, 19:39:51 ---Pokud jsem z clanku o rozdeleni pochopil dobre, tak to lze na jeden disk od widli 8 a novejsi. ja mam jeste visty.

--- Konce citace ---
Běžně můžeš mít tolik různorodých systémů, kolik chceš a na různých discích, jen je třeba správně nastavit GRUB (zavaděč). V tvém případě není problém dualboot OS Windows Vista s Mageiou (Linuxem), ale:

--- Citace: Jiira  Březen 01, 2016, 19:39:51 ---A bezne mam na disku volne jen 15-20G.

--- Konce citace ---
to je docela dost málo, systém potřebuje cca 9-12GB + místo pro budoucí vedlejší programy (více web. prohlížečů, přehrávačů, hry ap.) a to píši pro kořenový disk /. Pak + oddíl swap cca 0.5-1GB + oddíl /home pro své dokumenty, videa, ...

Jiira:
Nasel jsem cas a prainstaloval jsem system.
Po startu mi vyhodilo chyby: not start ksmserver, KCMInit, KDE demon a po restartu jen kMix.dale klid.
Postupoval jsem podle navodu a naistaloval jsem 4 nabidnute aktualizace. Glibc, glibc demon, lib64rpm3, rpm.
Po restartu jsem zkoncil na mrtvem bode.
Nacetla se mi cerna obrazovka s gnu probe. Nebo tak nejak. Co s tim?
Dekuji

Pavel 'TIGER' Růžička:
Tak vždycky můžeš vyměnit manželku ... nicméně, pokud si jí hodláš ještě nějaký ten den ponechat, zvážil bych výměnu flashdisku za USB disk, Ano, mělo by to běžet i z flashdisku, ale flashdisk je značně omezený, jednak, co se zápisu týče, pak, co se řadiče týče, a nakonec i co se rychlosti týče. Je to použitelné médium pro read only, ale jako rewrite moc dobře ne. Nicméně pokud i tak trváš na flasdisku, překontroluj flashdisk, je li zcela zdráv. To je první krok. Pak bych se zamyslel, jaký je vhodný file system pro flashdisk a ten bych použil. Až poté bych přešel k samotné instalaci.

Jiira:
Manzelku si ponecham...
Pouzivam flashku kingstom data traveler r30 g2. 32GB. Rychlost pisou 120/45MBs takze pro system dostacujici. Kdybych koupil usb disk. Stejne bude pripojeny pres usb2 s max realnou rychlosti 30MB
Jak na ten GNU GRUB v0.97?

Pavel 'TIGER' Růžička:
Třeba takto: https://doc.mageia.org/installer/2/en/content/setupBootloaderExpert.html

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi