Nastavení systému a serverových služeb > Instalace distribuce Mageia

[Vyřešeno]Pád nové instalace

<< < (3/4) > >>

Jiira:
Děkuji za návod. Něco podobného jsem hledal. Ale než jsem si toho všiml. Tak jsem linux přeinstaloval.
Objevil jsem svou poslední chybu. Vždy při instalaci jsem odpojil disk z NB. Tím pádem jsem neměl v pořádku zavaděč. Ani z instalačního DVD se mi ho nepovedlo odpravit. tzn reinstall.
Po reinstalaci a aktualizacích se mi při každém spuštění vyhodí nějaká hláška, že se mi nespustil nějaký program.
Většinou to skončí tím, že hledím na černou obrazovku a nic se neděje. Restart.
Když se linux dá používat, tak mi vyhodí chybu nějakého balíčku, rozhodí se mi obrazovka na milion čárek, začne blikat a znova restart..
Buď mi odchází grafika.. nebo tu verzi linuxu co mám, je vadná :(
Co jsem léta používal Ubuntu se mi toto nedělo... :(

Yullaw:
Zkus načíst systém s ovladačem VESA. Postupuj dle http://wiki.mageia.cz/system:kernel_a_grub#se_zavadecem_grub_legacy1 a přidej do řádku GRUBu:"xdriver=vesa"

Jiira:

Nastavil jsem podle navodu. A nacetlo to bez chyby. Jakmile jsem menil volbu startu, tak se to seklo viz obrazek. A od te doby nejde spustit linux. Koncim na prihlasovaci obrazovce a dal nic.

Jiira:
po delší době zpět.

problém nevyřešen.
zkusil jsem dnes rozchodit kubuntu 14.04. 64bit ale se stejnou odezvou. samy se aktualizovaly ovladače od výrobce a po restartu konec.
došel jsem k názoru, že linux má problém s ovladači mé grafiky nebo problém je v 64bit systému.
dnes jsem vypozoroval, že systémový větráček jede na minimum otáček. V klidu cca 60°C. ale to jen naokraj.

Yullaw:
Myslím si, že po načtení systému Mageia DVDLive z USB a následné instalaci na HDD jsi nenastavil (možná nastavil) správně zdroje pro 64bit Magieu (viz. zdroje MGA5 - varování:

--- Citace ---    K bezproblémovému chodu linuxové distribuce Mageia je doporučeno povolit z oficiálních zdrojů pouze zdroje Core Release, Core Updates, Nonfree Release, Nonfree Updates, Tainted Release a Tainted Updates. Máte-li však 64bitový systém, musíte také povolit zdroje Core 32bit Release, Core 32bit Updates, Nonfree 32bit Release, Nonfree 32bit Updates, Tainted 32bit Release a Tainted 32bit Updates. Ostatní zdroje nepovolujte, pokud k tomu nemáte opravdu závažný důvod!
    Poté všechny zdroje zaktualizujte přes Soubor → Aktualizovat → Vybrat vše → Aktualizovat

--- Konce citace ---

Poté je třeba aktualizovat zdroje, aktualizovat systém. Hlavní bod je také projít "Nastavit grafický server" v MCC. To si vyžádá nainstalovat proprietární ovladače jako:

--- Kód: ---x11-driver-video-nvidia340-340.96-1.mga5.nonfree.x86_64
nvidia340-kernel .......
dkms-nvidia340

--- Konec kódu ---
viz. NVIDIA → SUPPORTED PRODUCTS (Linux), kde je tvůj GPU podporován.

Je-li instalace dodžena správně - krok po kroku, pak to musí fungovat.

Vezmu příklad, i kdyby nebyl podporován:
- pak bychom mohli vyzkoušet změnit parametr Driver "nvidia" na Driver "nouveau" v /etc/X11/xorg.conf pod rootem, což po restartu uvede svobodný ovladač pro nVidii namísto proprietárního ovladače.
- pro informace, jaký je nastaven ovladač, můžeš poslat sem z konzole příkazem:
cat /etc/X11/xorg.conf

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi