Nastavení systému a serverových služeb > Instalace distribuce Mageia

[Vyřešeno]Pád nové instalace

(1/4) > >>

Jiira:
Ahoj. Jsem tu nový, tak to vezmu stručně.
Po vyzkoušení několika verzí linuxu jsem skončil u Madeiy 5x64.
Vždy instalace na USB disk. (manželka linux nechce :D) a boot z USB disku

Po 2 hodinové instalaci se mi načetla hlavní obrazovka, kde se objevilo několik chyb. Po restartu OK.
Potíž nastala po aktualizacích. Instalovaly se asi 4 balíčky. A po restartu se již nedá přihlásit.Po zadání hesla se systém jaksi rychle zresetuje, na vteřinku se objeví logo NVIDIA a jsem opět na přihlašovací obrazovce.

Nevíte, čím by to mohlo být? Či rovnou novou instalaci?
Jsem znalý začátečník  ;)
NB HP Compaq CQ50

EDIT:[Vyřešeno]

Yullaw:
Ahoj, vítáme tě na forum.mageia.cz.


--- Citace: Jiira  Únor 29, 2016, 22:41:30 ---...
Potíž nastala po aktualizacích. Instalovaly se asi 4 balíčky. A po restartu se již nedá přihlásit.Po zadání hesla se systém jaksi rychle zresetuje, na vteřinku se objeví logo NVIDIA a jsem opět na přihlašovací obrazovce.
...

--- Konce citace ---
Nejspíše se jedná o špatně nastavené zdroje pro MGA5 64bit a aktualizovala je jen část ovladačů pro grafickou kartu. Momentálně nejsnažší způsob bude nová reinstalace.

Pro tebe, jako začátečníka, by bylo lepší stáhnout LiveDVD MGA5 KDE4 64bit (další informace o stažení), vypálit na DVD (z USB flash disku je instalace podstatně pomalejší), Mageiu nainstalovat, po prvním spuštění správně nastavit zdroje, poté systém aktualizovat a jako poslední projít si MCC - hardware, zda není potřeba automaticky doinstalovat nějaké důležité balíčky pro správný běh PC.

Spoustu informací nalezneš v naší wiki, viz odkazy výše.

Bude-li potřeba vyřešit specifický problém, napiš zde na forum.

Jiira:
Děkuji.
  Volbu zdroje jsem provedl. By tam odkaz cz ve stromu jazyků a hned první odkaz.
Instalaci jsem dělal z DVD na usb...
Novou instalaci tedy provedu nejdříve o víkendu.
Děkuji

Ivko:
A nebolo by lepšie spraviť dualboot Mageia a Windows? Hádam toľko voľného miesta sa nájde - Pre systém cca 12 GB + SWAP dvojnásobok RAMky (niektorí hovoria, že to netreba až tak, ale keď ja osobne nemám dvojnásobok, tak nedokážem systém hibernovať), čo spolu nebude robiť 20GB. Dáta môžeš mať na Windows oddiely alebo aj na tej Flashke.

Jiira:
Pokud jsem z clanku o rozdeleni pochopil dobre, tak to lze na jeden disk od widli 8 a novejsi. ja mam jeste visty.
A bezne mam na disku volne jen 15-20G.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi