Nastavení systému a serverových služeb > Instalace distribuce Mageia

KDE, nebo GNOME?

<< < (2/3) > >>

martin:
Asi je to jedno mně se více osvědčilo KDE.
Martin

Peťoš:
Já osobně mám Xfce. K mému stylu práce a k mému uvažování se hodí nejlépe, napsal jsem si k tomu vlastní GTK vzhled a jsem spokojen uz asi třetím rokem.
KDE4 dříve a dnes je něco neporovnatelného. KDE4 dnes už je opravdu výborný a stabilní prostředí (nepoužívám, ale sleduji ;) ). A to jsem nepatřil k velkým zastáncům KDE4.0... Ale teď... :)

Joelp:
Jak řekl Peťoš, záleží na preferencích. Já osobně používám KDE, protože je parádně propojené (přesto že PIM nepoužívám).
Zkoušel jsem LXDE a líbilo se mi více jak Gnome.



--- Citace: zuzzan  Červenec 21, 2011, 17:56:41 ---Osobně mám GNOME, protože KDE4. Ale pomalu se chystám na Xfce4, protože GNOME3.

--- Konce citace ---

Této větě vůbec nerozumím. KDE4 pracuje výborně. A také nechápu, proč chceš utéct od Gnome kvůli Gnome3. Spousta lidí ho sice pomlouvá, ale je to spíše jen póza. Kamarád, který již dříve používal Ubuntu a vrátil se zpět k Win 7 opět přešel zpět k Ubuntu. A proč? Protože ho Gnome 3 a shell nadchli tak, že prohlásil, že už Win 7 nechce ani vidět a zůstává u Gnome.

zuzzan:

--- Citace ---...A také nechápu, proč chceš utéct od Gnome kvůli Gnome3.
--- Konce citace ---
Nejedá se o žádnou pózu, ale o čistě praktické důvody.
Způsob práce s jednou lištou dole a s ikonami na ploše mi plně vyhovuje a nehodlám jej v nejbližší době měnit. Možná je to dáno tím, že doma jedu na lin a v práci na win. Další důvod je malý výkon mého domáciho obstarožního stroje, který ještě taky něco musí vydržet (Compiz mi jede s odřenýma ušima). Rozhodně nejsem zaujatý vůdči novým věcem a prostředím, ale prosímvás, neberte mi něco, co ještě chci pár let používat (viz Mandriva 2011 a Gnome).

Joelp:
MDV11 bude obsahovat Gnome3? Nevšiml jsem si.
Nebo snad jde o to, že Gnome nebude oficiální prostředí? To ale přeci neznamená, že nebude součástí distribuce. Stejně tak XFCE, LXDE, IceWM, ... .

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi