Autor Téma: wine-nabídka ve spouštěči  (Přečteno 3522 krát)

codyk

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 125
  • Karma: +1/-3
    • Zobrazit profil
wine-nabídka ve spouštěči
« kdy: Září 13, 2014, 22:52:15 »
zdravím, mám takový problém. nainstaloval jsem wine, ten funguje, ale v nabídce spoštěče není složka wine, kde by měly být spouštěče nainstalovaných programů ve wine. nevím, kde a jak to nastavit. děkuji za rady u mageii3 jsem to měl, pak těsně před přechodem na m4 jsem odinstaloval wine a smazal skrytou složku wine...jenže nyní potřebuji jeden soft, který jede pouze pod win a tak jsem znovu nainstaloval wine a nastal shora uvedený problém.

Pavel Vybíral

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 209
  • Karma: +10/-1
    • Zobrazit profil
Re:wine-nabídka ve spouštěči
« Odpověď #1 kdy: Září 14, 2014, 17:06:14 »
To je celkem zvláštní, já tam tuto nabídku mám. V každém případě, programy můžeš spouštět přímo pomocí EXE souboru. Ten se nachází tam, kde jsi program pro Windows nainstaloval (většinou ~/.wine/drive_c/Program Files). Víc poradit nedokážu. :D
Notebook Lenovo IdeaPad G580
Intel Core i7 @ 2.90GHz, 6GB RAM, Intel HD 4000 & nVidia GeForce GT635M
Mageia 4 64 Bit (kernel-desktop-3.14.32-1.mga4); KDE 4.12.5

Jiří Doskočil

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 60
  • Karma: +8/-0
    • Zobrazit profil
Re:wine-nabídka ve spouštěči
« Odpověď #2 kdy: Září 14, 2014, 17:30:45 »
Vyzkoušej program "q4wine"

codyk

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 125
  • Karma: +1/-3
    • Zobrazit profil
Re:wine-nabídka ve spouštěči
« Odpověď #3 kdy: Září 14, 2014, 19:38:48 »
 "q4wine" jsem zkoušel. načítá a nic. pak spadne

codyk

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 125
  • Karma: +1/-3
    • Zobrazit profil
Re:wine-nabídka ve spouštěči
« Odpověď #4 kdy: Září 14, 2014, 19:43:03 »
To je celkem zvláštní, já tam tuto nabídku mám. V každém případě, programy můžeš spouštět přímo pomocí EXE souboru. Ten se nachází tam, kde jsi program pro Windows nainstaloval (většinou ~/.wine/drive_c/Program Files). Víc poradit nedokážu. :D

to jsem zkoušel, ale nic. načítá, poskakuje ikonka wine a pak nic...přitom instalace windows programů normálně proběhla a první spuštění po instalaci normálně fungovalo...to je tak, když chci něco z windows na linux...celou dobu jsem si vystačil s linux aplikacema, ale dcera začala chodit na střední a tam používají a budou používat různé programy a ty jedou jen pod winama

codyk

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 125
  • Karma: +1/-3
    • Zobrazit profil
Re:wine-nabídka ve spouštěči
« Odpověď #5 kdy: Září 15, 2014, 10:51:59 »
tak jsem odinstaloval wine i q4wine a znovu nainstaloval. sice se mi ta složka stále neobjevila, ale alespoň vše spustim přes q4wine. sice je to složitější a méně pohodlné, ale jede to. díky