Autor Téma: jak spouštět OpenVPN?  (Přečteno 8978 krát)

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 918
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:jak spouštět OpenVPN?
« Odpověď #15 kdy: Červenec 17, 2013, 19:16:46 »
Super, jsem rad, ze jsem pomohl. Jinak na tema systemd... ja neumim rict mnoho a zustat pritom slusny. Umi to spoustu peknych veci, ale popravde zadnou z nich jsem nenasel uzitecnou (sic) a mnoho veci kvuli tomu nefunguje. Navic je to ohromna mrcha, co zasahuje skoro do kazde casti operacniho systemu. Verim tomu, ze pokud by to slo dal, tak "d" se ze "systemd" odstrani a casem proste bude jej "system". A KDE ;)
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

RNA

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 115
  • Karma: +10/-0
  • Osobní text
    • Zobrazit profil
Re:jak spouštět OpenVPN?
« Odpověď #16 kdy: Březen 30, 2014, 20:30:15 »
Áááá  - pozor změna. Všechno je úplně jinak a připadám se jak debil.
Vždyť je to úplně jednoduché.
Pomocí systemctl enable openvpn@xxx se vytvoří symlink, který bude po startu spuštět VPNku s konfigurákem xxx.conf. Jako službu openvpn@xxx.

systemctl disable openvpn@xxx tento symlink smaže a systemctl <start/stop> openvpn@xxx tuto službu za běhu startuje - zastavuje.

No a tak se dá dále vytvořit openvpn@yyy a openvpn@zzz a tak dále. Server, klient, jak je libo. Inu. člověk se stále učí.
Ono to totiž na @ubuntu a BSD funguje tak trochu jinak, tudíž jsem byl poněkud zmatený.
※※※

Yullaw

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 737
  • Karma: +53/-0
    • Zobrazit profil
Re:jak spouštět OpenVPN?
« Odpověď #17 kdy: Květen 02, 2014, 09:54:13 »
@RNA, Pavel Vybíral, Peťoš: neuděláme návod do wiki? zrovna mám za úkol se okolo toho motat. Kluk chce Hamachi pro Minecraft, tak jsem narazil na http://forum.mageia.cz/index.php?topic=546.msg4448#msg4448 a chci to prohnat přes OpenVPN, pokud to půjde. Vrhneme se na to?  ::)

Trochu jsem proletěl net a nastavení pro OpenVPN mi přijde trochu složité, bo toto není můj obor:

Nicméně nešlo by to trochu jednodušeji? :) Jako např:
« Poslední změna: Květen 02, 2014, 10:11:46 od Yullaw »

Mageia 6 (64bit), KDE Plasma 5.8.7, Kernel 4.9.56-desktop-1.mga6
Notebook Acer Aspire E1-571G
CPU:Intel® Core i5-3230M 2.6GHz, GPU:Intel+nVidia Optimus GeForce 710M

Joelp

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 589
  • Karma: +12/-0
    • Zobrazit profil
    • blog
Re:jak spouštět OpenVPN?
« Odpověď #18 kdy: Květen 03, 2014, 21:59:01 »
Dá se to pomocí MCC, nebo například vpnc.
cat /etc/mageia-release
Mageia release 9 (Official) for x86_64