Autor Téma: Kde - změna spodní lišty  (Přečteno 3826 krát)

Josef Kadleček

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 124
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Kde - změna spodní lišty
« kdy: Duben 01, 2014, 14:48:54 »
Vážení přátelé,
mám KDE 4.8.5 (na Mag2). Někdy předevčírem jsem nějak hýbal myší a widgety a ikonky spuštěných programů se zbláznily a poskakovaly napravo nalevo. Výsledkem je, že spuštěné programy (FF, Thunderbird, LibreOffice, Okular aj.) zmizly, ačkoli spuštěné jsou (Alt+Tab je přepíná/zobrazuje). Refresh nepomohl, jakékoli (podle mě logické) pokusy o nápravu dělají situaci ještě horší (umazal jsem si třeba hodiny a pokus je dát zpátky udělá paskvil - úplně jiné widgety než původní - teď už je zas lišta poloviční než na přiloženém obr. - prostě děs.
Pamatuju, že když jsem si kdysi něco poničil v KDE (ale to byly ještě trojky), smázl se adr /.kde a bylo. Po refreshi x-ek bylo vše jako po instalaci a začal jsem si odznova dávat ikonky na plochu.

Ve čtyřkách ale nevím. Tady je všechno nějak jinak (a blbě; člověk aby sloužil technice a ne technika člověku - grrrr).
Je nějaký podobně rychlý fígl, jak se vrátit do stavu po instalaci KDE?
Dík
Pep
Pirátem se člověk nestává, ale rodí;

Už alespoň 2000 let nám vládnou diagnostikovatelní psychopati. Proto ty války, a obrovské majetkové rozdíly, hierarchie moci. To je vědecky dokázáno. Ve státní správe jich je vždy nejvíc. Je to jen na nás, co s tím uděláme.

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 918
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:Kde - změna spodní lišty
« Odpověď #1 kdy: Duben 01, 2014, 14:58:59 »
Ano. Smaznout adresar ~/.kde4
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

Vítek

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 69
  • Karma: +10/-0
    • Zobrazit profil
Re:Kde - změna spodní lišty
« Odpověď #2 kdy: Duben 01, 2014, 21:24:05 »
Smazat ~/.kde4  mi přijde dost drastické řešení. To bych volil až jako úplně poslední možnost.

To co se zobrazuje na liště jsou všechno widgety.
Pravděpodobně se ti nějak podařilo smazat widget pro seznam úloh.
Zkus najít widget se jménem "správce úloh" (nebo podobný) a přidej si ho na lištu.
Bohužel, já mám už všude MGA4 a tam se ty názvy widgetů trochu změnily.

Doporučuji widgety uzamykat. Potom by nemělo dojít k náhodnému rozházení. Taky se mi to už stalo.

Josef Kadleček

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 124
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Kde - změna spodní lišty
« Odpověď #3 kdy: Duben 02, 2014, 10:22:20 »
Správce úloh nepomohl, udělal čurbes ještě větší, než byl.
Takže jsem smazal v /home svůj ~/.kde4
Jenže se KDE nevrátilo do stavu po čisté instalaci, ale do stavu úplného nic, sice lze přepínat Alt+Tab mezi dřív spuštěnými programy, ale toť vše - ta zmenšená spodní lišta s widgety zmizela úplně.
Ale nenechal jsem se odradit - stačilo do plochy kliknout pravým myšítkem, dát "Přidat panel" je to jakž takž jako dřív.

Díky, chlapi
Pirátem se člověk nestává, ale rodí;

Už alespoň 2000 let nám vládnou diagnostikovatelní psychopati. Proto ty války, a obrovské majetkové rozdíly, hierarchie moci. To je vědecky dokázáno. Ve státní správe jich je vždy nejvíc. Je to jen na nás, co s tím uděláme.

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 918
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:Kde - změna spodní lišty
« Odpověď #4 kdy: Duben 02, 2014, 13:00:02 »
Smazat ~/.kde4  mi přijde dost drastické řešení. To bych volil až jako úplně poslední možnost.

Ptal se na "restart", tak jej dostal... Pepa uz nejaky patek mezi nami je a verim, ze pokud chce "restart do default", tak chce restart do default ;)
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

Hanz

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Kde - změna spodní lišty
« Odpověď #5 kdy: Duben 02, 2014, 21:52:43 »
Já bych měl ještě takovou poznámku k těm méně drastickým metodám.
A to smazání tohoto adresáře:

~/.kde4/share/config/

Toto restartuje pouze nastavení KDE4. Stačí to pak naklikat zpět. Vše tam zůstane např. ikony, témata, widgety apod. V podstatě nepřijde o žádné data...
NB Acer Aspire 5930, OS: Windows 7
NB Acer Aspire 5920, OS: Mageia 4 KDE