Ostatní, co se nedá zařadit jinam > Ostatní

clonezilla - nejde mi udělat obraz hdd ani jeho kopii

<< < (2/3) > >>

Pavelt:
Ještě jednou díky. Vše je na novém disku. Mageiu jsem předinstalovat a do adresáře home/uzivatel nahrál vše z vadného disku. Na starém i novém disku mám uživatele nazvaného shodně. Přesto všechny aplikace hlásí, že nelze zapisovat do příslušného podadresáře v adresáři uzivatel. Když se ale dívám, všechny soubory vlastní ten uzivatel a má práva ke čtení i zápisu. Co s tím?

Pavelt:
Tak už je to v pořádku, některé soubory vlastnil po kopírování root, ale jen některé, takže jsem si toho nevšiml hned. Stačilo přepsat práva na uzivatel. Prakticky je to tedy v pořádku, ale teoreticky, proč se kopírováním práva změnila a jen u některých souborů, tomu nerozumím.

Peťoš:
Protoze jsi to asi kopiroval jako root... to se muze stat :)

pripadne:

--- Kód: ---chmod UZIVATEL:UZIVATEL -R /home/UZIVATEL/*
--- Konec kódu ---

Pavelt:
Přesun všeho na nový disk proběhl v pořádku. Teď zkouším znovu klonovat clonezillou. Dělám kopii disku na jiný disk. U klonu se mi po nabootování objevuje GRUB2, oproti originálu, kde běží GRUB. Kopie ani pak neběží stejně, bootování probíhá v textovém režimu a v určité fázi se sekne a systém už nenaběhne. Můžu přesně popsat, jak jsem clonezillu nastavil, bude-li třeba.

mig31:
Pokud' se jedna o cisty klon, tak se to take jde udelat pomoci dd.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi