Ahoj.
Osobně nevím, jak je to s kompatibilitou 32-bitových programů v případě Wine64, faktem ale že, že Wine64 je problémový a často se setkáš se situací, kdy se ti s ním program pro Windows nepodaří zapnout, ale s Wine32 ano. Obecně platí, že pokud nevyžaduješ opravdu velmi specifické podmínky, je 32-bitový Wine ideální volbou.
Jinak existuje možnost, jak můžeš na jednom OS provozovat více Wine (různé verze a různé architektury). Jedná se o program PlayOnLinux (v případě instalace opět instaluj 32-bitový v rámci 32-bitového Wine), kde si můžeš nainstalovat různé programy pro Windows, kterým určíš specifické nastavení (pro každý program bude vytvořena nová složka Winu, takže od sebe budou naprosto oddělené) a také specifickou verzi Wine. Pro větší ulehčení práce nabízí PlayOnLinux databázi programů, ve které si vybereš konkrétní program a PlayOnLinux za tebe udělá veškerou případnou špinavou práci potřebnou pro rozběhání daného programu (např. stáhne potřebné knihovny apod.).
Napíšu o tom článek na naši Wiki, takže v případě, že by tě to víc zajímalo, tak tě za pár dní odkážu tam.
Co se týče špatné signatury, je to u zdrojů třetích stran zcela normální jev. Jde o to, že při instalaci/aktualizaci balíčku kontroluje URPMI jeho zdroj (zda-li je oficiální a zda-li může být považován za důvěryhodný). Některé zdroje třetích stran poskytují tzv. klíče, které naimportuješ do URPMI a tím označíš všechny balíčky z daného zdroje za důvěryhodné, tudíž se ti nebude při instalaci zobrazovat informace o signatuře. Mám dojem, že Peťoš tuhle možnost neposkytuje, nicméně si myslím, že ta tabulka, kde vybereš "Ano" není nijak velkou překážkou.