Autor Téma: Problem s vypnutim/restartovanim na MGA3  (Přečteno 4209 krát)

XMen

  • Host
Problem s vypnutim/restartovanim na MGA3
« kdy: Červenec 27, 2013, 08:38:32 »
Zdravim vsetkych. Pred nejakym casom som si nainstaloval MGA3 a po prvotnych problemoch s libreoffice  (kedy mi nefungovalo jeho spustenie), som ju dostal na aku taku stabilnu uroven. Mam vsak jeden problem a to ked sa pokusam o vypnutie/restartovanie PC. Widget sice zobrazi okno s otazkou ci chcem vypnut/restartovat PC a po zvoleni volby mi ako keby ukonci graficke prostredie ale potom sa zasekne a k vypnutiu/restartovaniu uz nepride. Vtedy pomaha iba stlacenie hw tlacitka vypnutia na PC, co nieje pekne riesenie. Neviete kde by mohol byt problem? S MGA a MGA2 distrami som tento problem nemal. MGA3 som instalova namiesto MGA2 po vyformatovani particie s linuxom (zostal iba home na inej particii). Rovnako ked som skusal init ako root tak vsetko pekne funguje. Nemozem mat problem s nejakymi opravneniami? Logy nic nehovoria a aj ked nemozem najst messages log, tak v inych logoch som nic nenasiel co by objasnovalo moj problem. Ma niekto podobny problem, resp. jeho riesenie? Moj PC je uz trocha stary (skoro 10 rokov) ale nemyslim si, ze je problem v hw.

alda81

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 471
  • Karma: +28/-0
    • Zobrazit profil
    • aldacerny.cz
Re:Problem s vypnutim/restartovanim na MGA3
« Odpověď #1 kdy: Červenec 28, 2013, 09:11:45 »
zkus založit nového uživatele, už se tu něco podobného myslím řešilo
Nutné čtení pro všechny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

XMen

  • Host
Re:Problem s vypnutim/restartovanim na MGA3
« Odpověď #2 kdy: Srpen 03, 2013, 09:39:28 »
Zdravim, skusil som zalozit noveho uzivatela a nabootovat do neho ale bez zmeny. Nadalej niesom schopny shutdownut/restartnut pc pomocou widgetu v KDE prostredi. Keby to ale aj fungovalo, neriesilo by to moj problem s terajsim kontom. Problem toho procesu je, ze Xka mi sice vypne ale nechce uz pokracovat vo vypnuti PC. Ked zavolam init 0 ako root tak vsetko pekne ide. Ak je to nejakymi pravami tak by som chcel vediet akymi a prip. to nahlasit ako bug aby mohli upravit migracne scripty zo starsej magei, lebo takto je to dost o nicom, ked si nainstalujete novy system a x veci vam tam nefunguje ako predtym.

lukas.v1

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 90
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
Re:Problem s vypnutim/restartovanim na MGA3
« Odpověď #3 kdy: Srpen 03, 2013, 18:04:48 »
Kde skončí vypínání popř. restart. Je vidět podobná modrá obrazovka jako při startu?
Stiskni Escape a napiš, co tam je.

Nebo se zasekne ještě někde mezi ukončením grafického prostředí a samotným procesem vypínání?

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 918
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:Problem s vypnutim/restartovanim na MGA3
« Odpověď #4 kdy: Srpen 03, 2013, 18:48:07 »
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

XMen

  • Host
Re:Problem s vypnutim/restartovanim na MGA3
« Odpověď #5 kdy: Srpen 04, 2013, 00:23:24 »
Kde skončí vypínání popř. restart. Je vidět podobná modrá obrazovka jako při startu?
Stiskni Escape a napiš, co tam je.

Nebo se zasekne ještě někde mezi ukončením grafického prostředí a samotným procesem vypínání?

No vypada to tak, ze samotne Xka su uz dolu a vidim poslednu cast vypisu, ktora sa zobrazila pred spustenim Xiek (pri zapnuti PC). Som schopny sa prepnut do konzoly a Xka znovu odstartovat. Problem je, ze pri tom vypise sa do zasekne a vypnutie uz dalej nepokracuje. Na nete som nenasiel ziadny podobny problem, takze to moze byt sposobene mojou konfiguraciou, resp. pravami.
Tiez skusam najst nejake nastavenie v msec, ktore by to mohlo sposobovat ale nic som nenasiel

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 918
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:Problem s vypnutim/restartovanim na MGA3
« Odpověď #6 kdy: Srpen 04, 2013, 00:56:29 »
to vypada na problem s ruznym nastavenim ACPI- pochopil jsem problem, ze je trochu jiny. Zkus ruzna nastaveni v drakbootu - pochopil jsem problem, ze je trochu jiny. Ale z toho, co popisujes, je to ACPI. Operacni system se vypne, ale spatne preda prikaz motherboardu, aby vypnul i napajeni. Takze pak zustane pocitac ve stavu, kdy sice zere elektriku, vetraky se toci, obrazovka sviti,... ale tim to konci. Zkus zapnout/vypnout/upravit ruzne volby ACPI.
Opet zaklad zde: http://www.mandrivalinux.cz/drakboot-start-pocitace-v-mandriva-linuxu/
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

XMen

  • Host
Re:Problem s vypnutim/restartovanim na MGA3
« Odpověď #7 kdy: Srpen 04, 2013, 22:05:13 »
No OS podla mna vypnuty nieje, kedze som schopny sa prepnut do konzoly a znovu Xka spustit. To vazne skor vypada na to akoby sa vyplny iba samotne Xka a tym to skoncilo. Tiez chcem pripomenut, ze po zadani init 0 ako root sa PC vypne tak ako ma.

XMen

  • Host
Re:Problem s vypnutim/restartovanim na MGA3
« Odpověď #8 kdy: Srpen 29, 2013, 07:37:39 »
Vsimol som si jednu vec, ked dam vypnut PC cez widget v KDE, tak sa mi Xka vypnu a vidim vypis z bootu systemu. Ked sa prepnem do konzole (cez Alt+F3) a prihlasim sa ako ten isty uzivatel akym som bol predtym a znovu nastartujem Xka, sa sa mi uz system vypnut da. Nerozumiem tejto chybe ani tomu rozdielu, preco sa to na prvy krat nedari. Pripisujem to nejakemu bugu v systeme mozno aj koli tomu ze mam starsi PC. Na internete som nenasiel ziadnu informaciu, ktora by popisovala tento problem na mageia 3 s KDE prostredim. Nasiel som iba starsie bugy, tykajuce sa mga2, na ktorej mi to fungovalo dobre. Rozmyslam, zeby som do pridal issue do ich bugtrackeru ale neviem ake informacie by potrebovali. Skoda, ze v novej mga3 nieje messages log, kde boli popisane dolezite informacie o systeme a neviem co ho nahradilo.

lukas.v1

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 90
  • Karma: +3/-0
    • Zobrazit profil
Re:Problem s vypnutim/restartovanim na MGA3
« Odpověď #9 kdy: Srpen 31, 2013, 18:05:16 »
Zkus stáhnout a nastartovat Mageiu Live s KDE a vypni PC. Uvidíme, co to udělá.

fantomorous

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 202
  • Karma: +4/-0
    • Zobrazit profil
    • digitemp
Re:Problem s vypnutim/restartovanim na MGA3
« Odpověď #10 kdy: Září 03, 2013, 22:11:22 »
logy po nainstalování balíčku.... syslog-ng
NtB:Lenovo ThinkPad Edge E530 3259-AMG, Mageia 6, 64 bit, KDE Plasma,
Desktop: DualCore E8400 3GHz, 4GB RAM, GK Nvidia GF 8500GT 256MB 128bit, Mageia 6, 64 bit, KDE Plasma

XMen

  • Host
Re:Problem s vypnutim/restartovanim na MGA3
« Odpověď #11 kdy: Říjen 05, 2013, 13:39:59 »
Skusil som nainstalovat LXDE a vypada to, ze vsetko funguje OK. Asi to bude bud mojim starym hw resp. novym KDE alebo predchodzajucou KDE instalaciou, na ktoru som instaloval mga3.