Autor Téma: GTX660 (Kepler) a ovladače v Magei  (Přečteno 6045 krát)

MartinH

  • Host
GTX660 (Kepler) a ovladače v Magei
« kdy: Prosinec 05, 2013, 07:59:47 »
 Zdravím, nevíte prosím jak je to s podporou Nvidia GTX660, potažmo Keplera, v Magei 3 64bit? Mam problém se zobrazením v systému, týká se to bohužel i videí. Vyměnil jsem graf. kartu GTS250 za GTX660 a po instalaci systému se mi v horní polovině lomí obraz (při přehrávání videa), jinak na ploše když chytnu okno a táhnu s ním, tak kraje okna se "rozpadají". VDPAU (až na to lomení) i hry na STEAMU jedou, takže grafika jinak je zprovozněna. Všechny nezbytné multimediální knihovny mam nainstalované. Ovladače mam 319.17, kernel 3.8.13.4-1 a Mageiu 3 64bit. Monitor je HP LP3065, který je podporován. Dřív jsem problém neměl. 3 dny na nic nemůžu přijít a 3x jsem reinstaloval.
 Mohlo by to být v ovladači? jakože nová architektura Kepler a nižší verze ovladače, který s keplerem ještě moc neumí pracovat?
 Budu vděčný za cokoli :)

Pavel Vybíral

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 209
  • Karma: +10/-1
    • Zobrazit profil
Re:GTX660 (Kepler) a ovladače v Magei
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 05, 2013, 19:19:51 »
Pokud jsem to správně pochopil, tak se ti v horní polovině obraz "nestíhá" vykreslovat a dochází k tomu, že se obraz roztrhává. Pokud používáš prostředí KDE, zkontroluj, zda-li máš zapnutou vertikální synchronizaci (VSync). To můžeš zkontrolovat v Nástroje->Nastavení systému->Efekty na ploše-Záložka "Pokročilé". Pokud nebude volba "Používat vertikální synchronizaci" zaškrtnutá, zaškrtni ji.
Pokud však používáš jiné prostředí, tak ti asi nebudu schopný pomoci.
Notebook Lenovo IdeaPad G580
Intel Core i7 @ 2.90GHz, 6GB RAM, Intel HD 4000 & nVidia GeForce GT635M
Mageia 4 64 Bit (kernel-desktop-3.14.32-1.mga4); KDE 4.12.5

MartinH

  • Host
Re:GTX660 (Kepler) a ovladače v Magei
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 05, 2013, 19:58:45 »
VSync je zapnuté. Prostředí používám KDE. Jestli to nějak pomůže, jakmile spustím video v avi přes totem, začne se system total sekat, i video. Připadá mi to, jakoby byla chyba v grafice, ale při instalaci systému vše funguje perfektně, žádné obrazové anomálie nejsou. Bios v ZD mam aktuálně poslední s podporou pro cpu atd. Zítra asi zkusím jen tak nahodit Mageiu 4 beta, jestli to bude dělat to samé. Virtualizoval jsem ji a instalace a provoz vypadal stabilní (pro mou potřebu odzkoušet dostačující).

MartinH

  • Host
Re:GTX660 (Kepler) a ovladače v Magei
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 05, 2013, 20:39:59 »
Teď to je ještě podivnější, po restartu se obraz při přehrávání 1080p videa nelomí, jede plynule, ale celkově např. přepínání plochy se potrhává a několikrát smplayer (mplayer) i havaroval a to pouze při přepínaní videa z fullscreenu na malé okno.

Ivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 288
  • Karma: +5/-1
    • Zobrazit profil
Re:GTX660 (Kepler) a ovladače v Magei
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 05, 2013, 20:48:08 »
To sa mi nezdá. Ja mám GTX 650 a nemám najmenší problém. Neskúšal si tú grafiku aj na nejakom inom systéme? Poprípade máš dostatočne silný zdroj?
Mageia 9/64 bit
Plasma5

MartinH

  • Host
Re:GTX660 (Kepler) a ovladače v Magei
« Odpověď #5 kdy: Prosinec 06, 2013, 10:51:55 »
Zdroj je myslím 550w s účinností PRO_82+ , CPU i3-3240 , MB ASRock Z68 Extreme3 Gen3. Takže jsem resetoval bios, znovu vše nahodil, nainstaloval Mageiu 3 64bit a okna už se nerozpadají při pohybu, avšak video se pořád láme, a to jak v Totemu tak v Smplayeru. S Vsync jsem nic nedělal. Budu muset vyzkoušet jinou distribuci. Grafiku jsem zatím nikde jinde nezkoušel.

MartinH

  • Host
Re:GTX660 (Kepler) a ovladače v Magei
« Odpověď #6 kdy: Prosinec 06, 2013, 16:44:48 »
 Prozatím nic moc, projel jsem všechna nastavení systému, vše by mělo být OK, nechal jsem zobrazit počítání fps Kwinu a např. při maximalizaci okna, otočení plochy dojde k propadu z 60 na až na 46 snímků (58,50 jak kdy). Při pohybu okna drží těch 60 fps. Nemohl by být zakopaný pes někde v kompozitním vykreslování?

MartinH

  • Host
Re:GTX660 (Kepler) a ovladače v Magei
« Odpověď #7 kdy: Prosinec 07, 2013, 19:37:16 »
 Takže jsem nahodil Mageiu 4, ale nadvakrát zkoušeno a drivery na nvidiu nefungují. Tak jsem nahodil linux Mint 16 a vše jede hladce. Prostě nádhera. VDPAU i STEAM jedou normálně, akcelerace i vsync jedou v pohodě. Obraz jak cumel. Tak nevím. Je možné že to bude dělat jenom v KDE, v gnome by to mohlo jet normálně (Mint s cinnamonem).

Vítek

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 69
  • Karma: +10/-0
    • Zobrazit profil
Re:GTX660 (Kepler) a ovladače v Magei
« Odpověď #8 kdy: Prosinec 07, 2013, 20:44:13 »
Já mám kartu ZOTAC GeForce GTX 650 a mám stejný problém.  MGA3 64bit/KDE
MGA2 byla na stejném HW zcela v pořádku. Chyba se objevila až po instalaci (čistá) MGA3.
Rovněž jsem zkoušel měnit v KDE různá nastavení, ale bez úspěch.
Mám podezření, že je to nějaká chyba v ovladači NVidie a stále tak nějak doufám, že nová MGA4 bude zase v pořádku.
Přemýlel jsem, že bych ještě vyzkoušel svobodný ovladač Nouveau, ale moc se mi do toho nechce. Proprietární potřebuji kvůli Staemu a nějak se bojím rozbití systému.

MartinH

  • Host
Re:GTX660 (Kepler) a ovladače v Magei
« Odpověď #9 kdy: Prosinec 07, 2013, 22:35:24 »
Na Nouveau to chvilku běželo, ale rozpadl se obraz a zamrzl komp. Taky čekám na Mga4, ale ta bude až ke konci roku. Možná bude stačit aktualizace ovladače, pokud je nějaký v plánu. V tom Mintu je novější ovladač než v Mga3 a jak jsem psal vše OK.

Ivko

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 288
  • Karma: +5/-1
    • Zobrazit profil
Re:GTX660 (Kepler) a ovladače v Magei
« Odpověď #10 kdy: Prosinec 07, 2013, 22:59:08 »
NO, musím sa priznať, že ja bežím už na MGA 4, asi preto nemám problémy. Pritom používam KDE. Síce je to beta, ale ide celkom dobre. Až som z toho prekvapený. Prešiel som na ňu, lebo konečne funguje aj Xsane, ktoré doteraz "dokázalo" zoskenovať tak maximálne tri obrázky a potom padalo (vo všetkých vydaniach Magei). Teraz žiaden problém.
Ale nechcem tým nikoho nahovárať na prechod na testovaciu verziu - možno na mojom hardware to beží. Ale nemusí na inom stroji. Poprípade aplikácie, ktoré ja používam, nemusí používať niekto iný - to môže viesť k problémom.
Mageia 9/64 bit
Plasma5

mig31

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 103
  • Karma: +1/-0
    • Zobrazit profil
Re:GTX660 (Kepler) a ovladače v Magei
« Odpověď #11 kdy: Prosinec 13, 2013, 09:55:52 »
Zdravim,

Take jsem vymenovat grafiku NVidia GT240 za GTX650.

S ovladacem 317.19, ktery je v repozitarich jen pri pouziti VDPAU v SMPlayer u nekterych videi, jsem pozoroval zpomalene prehravni. Jinak WoT ve wine jede v pohode.

Nasel jsem script pro vytvoreni instalacnich balicku pro posledni ovladac Nvidia.
Tak jsem nainstaloval ovladac 330.xx a je to u mne podobne jako s ovladacem 317.19.
Zpozoroval jsem jednu zvlasnost, ze v nvidia-setting power mizer ->perfomence levels->preffered mode treba prenastavit z auto na adaptive. Pote rizeni odezva na zvyseni vykonu je lepsi.
Desktop: Corei3-4160@3,6GHz 4 GB RAM Nvidia GTX650 1GB VRAM Mageia 6 64-bit KDE5
Notebook: Hp Pavilion dm1 Intel Pentium 1,3Ghz 3GB RAM Mageia 5 64-bit KDE4