Autor Téma: Nejdou mi otvírat hypertextové odkazy a asociovat soubory ve File Manager LXDE  (Přečteno 3497 krát)

Jaroslav Šolc

  • Host
Nefunguje mi to v LXDE (v KDE 4 to funguje). Odkazy jsou v LibreOffice Calc
 
 Jde to nějak nastavit? V KDE 4 se mi to normálně otvírá!

 Protože pracuju ve školství, takže se nedostanu k žádnému rychlejšímu PC počítám tak ještě 10 let, LXDE se mi líbí - i PC zde pak naběhně poměrně rychle ... rád bych ho dál používal místo KDE 4.
 
 Zjistil jsem, že příčina bude nejspíš v tom, že mi v LXDE nejde "nastavit vybranou aplikaci jako výchozí pro daný typ souboru" - když to nastavím v GUI tak to tento požadavek ignoruje a příslušný soubor mi to neotevře ani dvojklikem myši přímo na soubor ve složce.

 Kde se to nastavuje, resp. kam se zapisuje, jaký soubor má být čím otevřen? Proč v KDE 4 to asociováno je a v LXDE není?
 
 Další zjištění: pokud složku otevřu v Dolphin, tak jsou soubory  i v LXDE asociovány trvale, pokud to otevřu v tom defaultním file Manager LXDE (nevím, jak se jsemnuje), tak nikoliv. Nevím, ale jak to může souviset s přímým hypertextovým odkazem v dokumentu na jiný dokument?  Popř. můžu nějak donutit LibreOffice Calc aby "nechodil" přes defaultní File Manager ale přes Doplphin - pokud to vůbec takto funguje? 

_dworkin

  • Host
Vyzkousel jsem to v Xfce a v Calcu mi to otevira do Firefoxu a ve Writeru pres ctrl.

Jaroslav Šolc

  • Host
Funguje mi krkolomné řešení:

Pokud soubor otevřu v LibreOffice Writer a uložím ho opět v LibreOfficeWriter jako dokument MS Word (to musím, kdybych chtěl na jiné PC než v kanceláři - na škole jsem jediný, kdo nemá OS Win). Kromě toho musím v tomto hypertextovém odkazu znovu nastavit odkaz na daný soubor - i když už tam ve skutečnosti je - zřejmě proto, že jsem ho prostě uložil v jiném formátu a odkaz počítá s tím starým formátem, i když má odkaz úplně stejnou cestu. (????) Zatím jsem to vyzkoušel u jednoho odkazu, ale předpokládám, že tento krkolomný způsob bude fungovat všude. Rád se poučím o méně krkolomném způsobu, pokud někdo z vás ho zná. Ale přinejhorším - LibreOffice writer mi odkaz otevře stejně rychle jako Abiword.