Autor Téma: MGA 3 - Xfce  (Přečteno 3391 krát)

majakmp3

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 27
  • Karma: +0/-1
    • Zobrazit profil
MGA 3 - Xfce
« kdy: Květen 26, 2013, 09:36:08 »
Velmi mile mě překvapila vyladěnost a funkčnost MGA3 s KDE 4, a jelikož jsem doposud používal Xfce rozhodl jsem se ho vyzkoušet i s MGA 3.
Zde je pár zkušeností:
  • Síťová instalace se nerozběhla - problém se eth - stejné jako u KDE
  • Instalace prostředí Xfce nejde jedním kliknutím (Jde pouze KDE, GNOME a LXDE)
  • Pokud zvolím ruční výběr balíčků a odzaškrtnu všechna DE, přesto se nedá mnoho komponent "odvybrat" - jedná se o části KDE i Gnome a dokonce i LXDE
  • Jako prostředí jsem tedy zvolil LXDE, po instalaci přidal všechny 64.bit komponenty XFCE, restartoval do sezení Xfce a komponenty LXDE odebral
  • automaticky se instaloval nesvobodný ovladač nVidia - super
  • Prostředí Xfce bylo podstatně méně stabilní, než KDE. Úprava menu (alacarte) dokonce způsobila pád xfce, ale padaly i komponenty Xfce (xfce4-settings-manarer)
  • Nešel nainstalovat Steam - nesplněny závislosti - knihovna xy (nepamatuji se jaká) není přítomna - knihovnu toho názvu jsem ve správci software nenašel - v KDE nebyl se Steamem problém
  • Nastavení stylů se neprojevovalo na všech částech panelu a menu - fungovalo pouze v oznamovací oblasti a u dekorací oken - to samé u stažených stylů - u těch navíc prostředí Xfce bylo ještě více nestabilní - https://github.com/shimmerproject/Albatross

Mé vysoké očekávání zůstalo bohužel nenaplněno, MGA3 s KDE je velmi dobře odladěná a fungující distribuce, což se bohužel o variantě s Xfce nedá říci!
 

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 918
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:MGA 3 - Xfce
« Odpověď #1 kdy: Květen 26, 2013, 11:56:18 »
* Ja sitove instaloval jeden system a problem nebyl.
* Ano, Xfce nejde - musi se doinstalovat nasledne po pridani zdroju instalovani jednim kliknutim: task-xfce. Na instalacnim mediu Xfce neni, nevejde se tam.
* Xfce pouzivam na vsech strojich, co mam. Xfce jsou obecne nachylnejsi na vadna temata. Pokud to tema neni uplne dobre udelane, muzes narazit na nejake nedokonalosti.
* Obcas je nutne se odhlasit a prihlasit, aby se dekorace nacetly plne.

Bohuzel, Mageia ocividne neni pro Tebe... Hodne stesti pak s dalsim distrem.
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

majakmp3

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 27
  • Karma: +0/-1
    • Zobrazit profil
Re:MGA 3 - Xfce
« Odpověď #2 kdy: Květen 31, 2013, 14:49:50 »
Já bych to tak černě neviděl.
Počkám, až se do repozitářů vrátí balíčky pro bumblebee, a pak to zkusím hodit na noťas. Varianta s KDE se mi hodně líbila, nehledě na sentimentální důvody, protože jsem kdysi začínal s Mandrakem.

dusan

  • Host
Re:MGA 3 - Xfce
« Odpověď #3 kdy: Červen 02, 2013, 20:07:51 »
pridaj si tieto zdroje

32-бит
urpmi.addmedia --wget --distrib --nopubkey Mirror-MageiaLinux.ru-i586- ftp://ftp.linuxcenter.ru/pub/Mageia/MRC/mirror/mageia2/i586/


64-бит
urpmi.addmedia --wget --distrib --nopubkey Mirror-MageiaLinux.ru-x86_64- ftp://ftp.linuxcenter.ru/pub/Mageia/MRC/mirror/mageia2/x86_64/

bohužial ešte nemajú pre mag3 zdroje. Ale majú bumblebee.


Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 918
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:MGA 3 - Xfce
« Odpověď #4 kdy: Červen 02, 2013, 20:09:30 »
pridaj si tieto zdroje
32-бит
urpmi.addmedia --wget --distrib --nopubkey Mirror-MageiaLinux.ru-i586- ftp://ftp.linuxcenter.ru/pub/Mageia/MRC/mirror/mageia2/i586/

64-бит
urpmi.addmedia --wget --distrib --nopubkey Mirror-MageiaLinux.ru-x86_64- ftp://ftp.linuxcenter.ru/pub/Mageia/MRC/mirror/mageia2/x86_64/

bohužial ešte nemajú pre mag3 zdroje. Ale majú bumblebee.

NE! Nemychat zdroje pro MGA2 a MGA3!!! Tohle NIKDY nerad a nedelej!!!
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

majakmp3

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 27
  • Karma: +0/-1
    • Zobrazit profil
Re:MGA 3 - Xfce
« Odpověď #5 kdy: Červen 04, 2013, 11:47:16 »
Na forech jsem viděl ještě věčí "prasečinu". Někdo radil přidat zdroje z Rosy, protože také pochází z Mandrivi - a takto se mu prý Bumblebee podařilo rochodit, ale k tomu řešení jsem neměl odvahu.

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 918
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:MGA 3 - Xfce
« Odpověď #6 kdy: Červen 04, 2013, 16:02:08 »
Jo. Prima cesta do pekel :D
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru