Autor Téma: Kompozitní efekty  (Přečteno 3419 krát)

miljar

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 16
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Kompozitní efekty
« kdy: Říjen 18, 2011, 11:41:23 »
V aplikaci Nastavení systému povolím efekty pracovní plochy. Pak jde kostka, náhledy, minimalizace, atd... Pokud ale ještě povolím v Mageia control centru 3D efekty pomocí Compiz-fusion, efekty nechodí. Compiz se nainstaluje a pak nechodí např. náhledy minimaliz. okem, otáčení ploch na kostce. Proto mám povoleny jen Efekty plochy v Nastavení systému a compiz není ani nainstalován. Setkal se s tímto někdo? Díky za info.

miljar

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 16
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Kompozitní efekty
« Odpověď #1 kdy: Říjen 18, 2011, 11:54:52 »
Aha takže v nastavení dělá efekty správce oken KWin a v ovládacícm centru jsem zvolil správce Compiz. Takže teď musím nastavit v Compiz jen efekty jež chci. Je to tak?

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 918
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:Kompozitní efekty
« Odpověď #2 kdy: Říjen 18, 2011, 13:23:50 »
V KDE nepouzivej compiz -- v MCC to nechej jakoby bez nich. 3D efekty v KDE nastavuj jen v KDE. Jinak se to muze (a nejspise i bude) hadat.
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

miljar

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 16
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:Kompozitní efekty
« Odpověď #3 kdy: Říjen 18, 2011, 14:44:28 »
Máš pravdu, dělá to neplechu když je oboje spuštěné. Takže v KDEje manažérem Kwin a Compiz je užitečný třeba v Gnome?

Peťoš

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 918
  • Karma: +17/-2
    • Zobrazit profil
    • Peťošův blog
Re:Kompozitní efekty
« Odpověď #4 kdy: Říjen 18, 2011, 15:30:49 »
Ano.
Do it or do not. There is no "try".
Nutné čtení pro všehny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru

codyk

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 125
  • Karma: +1/-3
    • Zobrazit profil
Re:Kompozitní efekty
« Odpověď #5 kdy: Říjen 18, 2011, 20:54:50 »
taky jsem si tím prošel...

Vítek

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 69
  • Karma: +10/-0
    • Zobrazit profil
Re:Kompozitní efekty
« Odpověď #6 kdy: Říjen 19, 2011, 22:49:34 »
Já sice používám KDE, ale jako okenního manažera mám Compiz + Emerald a jsem velmi spokojen.
KWin mi připadá strašně pomalé a i reakce na vyvolání některých efektů (např. aktivní rohy pro vyvolání náhledu ploch nebo oken) jsou nepřesné a pomalé.
A hlavně Emerald má pro mne jednu killer vlastnost - vyvolání menu okna na stisk alt+pravé tl. myši. Tohle mi v KWin strašně chybí. Už mne nebaví se trefovat do titulku okna.