Autor Téma: sdílení souborů - domácí síť přes LAN/WIFI?  (Přečteno 31846 krát)

Josef Kadleček

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 124
  • Karma: +0/-0
    • Zobrazit profil
Re:sdílení souborů - domácí síť přes LAN/WIFI?
« Odpověď #30 kdy: Květen 01, 2012, 18:15:52 »
Podobně to vypadá na všech linuxových compech (MDV2010.1, MDV2010.2, Edubuntu, Mageia1)
Pirátem se člověk nestává, ale rodí;

Už alespoň 2000 let nám vládnou diagnostikovatelní psychopati. Proto ty války, a obrovské majetkové rozdíly, hierarchie moci. To je vědecky dokázáno. Ve státní správe jich je vždy nejvíc. Je to jen na nás, co s tím uděláme.

Arvalis

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 50
  • Karma: +1/-0
    • Zobrazit profil
Re:sdílení souborů - domácí síť přes LAN/WIFI?
« Odpověď #31 kdy: Květen 01, 2012, 18:46:05 »
Pokud budeš mít síťovou tiskárnu, pak má print server v sobě. Neměl jsem nikdy potíže se "síťovkama" od HP s ovladačem "hplip", s jinými síťovými zkušenost nemám. Co se týče sdílení, už jen proto, že jsi se přes udělátka distribuce, případně KDE, evidentně dost natrápil, zvážil bych nějaký transparentnější způsob jako přímou editaci smb.conf nebo nějakou pořádnou pomůcku (už jsem někde zmiňoval Webmin). Pak se sem dá vyplivnout obsah konfiguráku a řešit proč to či ono nefunguje.

Joelp

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 589
  • Karma: +12/-0
    • Zobrazit profil
    • blog
Re:sdílení souborů - domácí síť přes LAN/WIFI?
« Odpověď #32 kdy: Květen 01, 2012, 18:54:14 »
Velice dobré zkušenosti s tiskátnami pod linux mám i s Konika Minolta a Samsung. Samsung dokonce mívá ovladače i na přoloženém CD a u Koniky se dá vždy stáhnout z oficiálního webu PPD soubor. Chodili mi i Epsonky, ale těch jsem moc neodskoušel.
cat /etc/mageia-release
Mageia release 9 (Official) for x86_64

alda81

  • Sr. Member
  • ****
  • Příspěvků: 471
  • Karma: +28/-0
    • Zobrazit profil
    • aldacerny.cz
Re:sdílení souborů - domácí síť přes LAN/WIFI?
« Odpověď #33 kdy: Květen 01, 2012, 19:14:44 »
k tomu sdílení na pc doporučím jednu malou věc, při nastavování si vypni firewall na obou mašinách (MCC >> Bezpečnost >> Nastavit Váš osobní firewall >> Všechno (bez firewallu)), zrestartuj pc a zkus to nastavit přes MCC (MCC >> Sdílení v síti), pokud chceš sdílet soubory i s widlemi, tak budeš muset použít Sambu

pokud to takto zprovozníš, tak si pak zapni firewall a přidej si do něj vyjímky pro Sambu či NFS

podle obrázku, který jsi přiložil, sdílíš soubory přes NFS, což je sdílení pouze po linux, widle je neuvidí

před pár lety jsem s tím zápasil, takže víc konkrétněji nepomůžu

Nutné čtení pro všechny! Jak se ptát na fóru: http://wiki.mageia.cz/wiki:jak_se_ptat_na_foru