Hardware > Tiskárny a skenery

Nastavení tisku na stránku u Brother HL-5070N

(1/3) > >>

Josef Kadleček:
Vážení přátelé,

po boji
http://forum.mageia.cz/index.php?topic=256.0
nyní řeším nastavení tisku na papír. Tiskárna sveřepě posunuje to, co by měla vytisknout jaksi nahoru a tudíž jsou vršky stránek uřezané, prostě oproti náhledům tisku (LibreOfiice, Okular) chybí třeba horní 2cm. Dělá to u tisku obrázků (Gwenview), *.pdf (Okular), textů a tabulek (LibreOffice), víc už nebývá moc důležité. Z toho usuzuju, že to není chyba uvedených programů, ale softwarová/é chyba/nastavení tiskárny. Co je blbý, že to nedělá dobrý dojem např. u daňového přiznání.

1.   Pokoušel jsem se to změnit ve vlastnostech tisku (Ctrl+P, Vlastnosti, Okraje) - zvětšil jsem horní okraj. Bezvýsledně, odmítá to mít vliv.
2.   Vlezl jsem dovnitř tiskárny browserem (zadal její IP adresu) a hloubal v jejím rozhraní.
Jediné, co by na to mohlo mít vliv je Printer Settings. No jo, jenže tam jsou nějaké další tiskárny jiných výrobců, viz screenshoty. Takže co myslíte, s čím bych se měl snažit hýbat ? Pokus -omyl mi přijde jako nemístné mrhání papírem.

Děkuji velmi zdvořile
Pep

Peťoš:
Prosim, setrete trochu mistem na serveru. Z uvedenych screenu stacil udelat vyrez a velikost vsech mohla byt jen 1/4 -- lepe by se to i cetlo/zobrazovalo.

IMHO by to mohly byt ony hodnoty "margins" (angl. okraje).

Joelp:
Já si spíš myslím, že by se tyto věci měly nastavit v ovladači přes MCC. Něco podobného mi dělá naše profi tiskárna (jen pár milimetrů). Jsem ale líný si to přenastavit. Pokud toto nastavení uděláš na tiskárně, posune se to i pro windows/MAC stroje, kde by to mohlo být v pořádku. Nedovedu si představit, že bych toto udělal já. To by mě ostatní asi zahlušili :)

Peťoš:
Nepsal, ze to v jinych OS funguje -- pochopil jsem, ze to dela vzdy.

Joelp:
Nenapsal nic :)
Jelikož to je ale síťová tiskárna ...

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi